Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki akinek a gyerekének...

Van valaki akinek a gyerekének felvágták a nyelvfékét?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak kissé leragadt a nyelve,ilyenkor mindenesetben felkell vágni a nyelvféket? Ugy értem ebből a későbbiekben minden esetben van beszédhiba? Mivelhogy nagyon kicsi részt kell megvágni nagyon félek hogy esetleg tulvágják :( 11 hos a kisfiam és nem arról híres hogy mocorgág nélkül megül egy helyben. Szóval lehet több rosszat csinálnék vele mint jót..... Ui: helyesírásí elemzők kiméljenek!!!

#nyelvfék #felvágása
2015. szept. 8. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár nem a gyerekemnek, hanem nekem vágták fel a nyelvemet csecsemőkoromban, mivel a doki szerint beszédhibát, esetleg evésnél gondot okozott volna. Anyukám azt mondta, jó döntés volt hogy megcsináltatta. 30N

2015. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak 6 hónaposan vágták fel a Bethesdában. 10 másodperc volt. Még csak nem is sírt.
2015. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudott rendesen szopizni vagy tápszeres?

Kislányomnak 1 hetesen vágták fel,1 másodperc volt,meg sem érezte szinte.Muszály volt,előtte nem tudott eleget szopizni,állandóan nyugtalan (mint kiderült éhes) volt.Amint megcsinálták neki,onnantól dupla annyit evett,fele idő alatt megnyugodott,elkezdett hizni.Másrészt tényleg logopédiai problémákat is okoz.Attól ne izgulj,hogy nem marad egy helyben,az orvos megtalálja a módját,hogy megcsinálja,nem először csinál ilyet gondolom.

2015. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szopizással nem volt gondunk,első perctől szépen szopizott egészen 7 hónapos koráig. Viszont cumisüvegből nagyon nem szeret inni,inkább iszik pohárból,vagy szívószállal :-). A védőnő szerint ez nem a nyelvleragadással van kapcsolatban,hanem azzal hogy sokkáig csak szopizott.
2015. szept. 8. 23:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Még alig volt pár perces a kisfiam, amikor megcsinálták neki. Elég észrevehető volt, így az orvos azt mondta, valószínűleg szopizni sem tudott volna rendesen, illetve beszédhibás is lett volna.
2015. szept. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan rutinmozdulat már az orvosoknál, hogy nem tudják "túlvágni"... Kisfiamnak 2 naposan vágták fel, mert nem tudott szopizni. Semmi nyoma nincs, még csak sírni sem sírt, az ajtóban álltam. Azóta gagyog ezerrel, már pár szót (anya, apa, papucs :-D ) mondogat.

Ha azt mondják szükséges, akkor ne vacillálj szerintem, mert minél később csinálják meg neki (ha esetleg akkor amikor már beszél, és mondjuk kiderül a beszédhiba), annál nagyobb trauma, mert emlékezik rá.

2015. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!