Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rossz anya leszek?

Tényleg rossz anya leszek?

Figyelt kérdés
A szobatársammal színte egyszerre szűltünk ma 2 naposak a babák. Ő még wcre se tud menni, mert a babája csak kézben van el sehogy máshol. Az én csöppségem is próbálkozott, nem szopizott egyáltalán ha betettem a kocsiba (korházi babaágy) akkor rögtön sírt, kitettem magam mellé az ágyra úgy megnyugodott az éjszakát mi már a kocsiban aludtuk, az elején egy 10 percet sírt én simogattam beszéltem hozzá nyugtatgattam. Ma már napközben is többet van a kocsiban el. A másik hölgy ülve aludt a babával a kezében 5 perceket, és az elöbb megkaptam, hogy én milyen rossz anya vagyok, hogy hagyom a gyereket sírni és biztos hogy utálni fog pár nap múlva a gyerekem. Most olyan rossz érzésem van :(
2015. szept. 9. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
ne foglalkozz a "kedves" szobatárssal :) dehogy leszel emiatt rossz anya... egy babának úgyis a legjobb az, ha nyugodtan alszik a saját helyén, neked is sokkal könnyebb és a baba is sokkal nyugodtabban alszik - gondolok itt arra , hogy nem riad fel amikor le akarja tenni alvás közben stb.. :)
2015. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%
Nem hiszem, hogy bárki is ilyet mondott. Most őszintén téged érdekel két nappal szülés után a másik anyuka, meg a gyereke? Egyébként tényleg hagyod sírni a két napos gyereket?
2015. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy éreztem a kórházban, hogy rossz anya vagyok, mert az enyém még kézben is üvöltött, egyszerűen nem tudtam vele mit csinálni. Majd megismeritek egymást. Más véleményére meg nem kell adni.
2015. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem 2 nap alatt dől el, hogy milyen anya valaki, az első pár napban sőt hétben az első babánál az ember azt sem tudja mit csináljon, nem tudja mikor csinálja jól, stb. Rá fogsz érezni, és bele fogsz jönni.

Az viszont fura, hogy bárki ilyet mond egy másik, vad idegen embernek mint a szobatársad :O... biztos nem értetted félre?

2015. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%
Szóval a gyereket az első naptól nevelni kell, talán csak nem a Suttogót olvastad? Biztosan nem leszel rossz anya, de én sem értek egyet a nevelési elveiddel. A gyereked mindenképpen szeretni fog téged, ahogy te is őt, de egy síró gyereknek az anyja testközelségére van szüksége. Most még csak két napos, könnyen elalszik akárhol és akárhogy, mert kimerült a szülés-születés fáradalmai miatt. Készülj fel rá, hogy ha olyan habitusú, akkor ez a kiságyban simogatás egy hét múlva már nem lesz elég (három nap múlva igen, mert addigra megszokja, hogy hiába kér testközelséget, az anyja nem fogja a karjába venni, ezért nem is fogja többet kérni). Te is nagyon sok mindenből kimaradsz, ha a Suttogóra hallgatsz, nem a szívedre.
2015. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A suttogót olvastam! Én oda vettem magamhoz az ágyban úgy voltunk ketten hogy együtt feküdtünk, majd közvetlenül oda toltam magam mellé kifeküdtem a szélére és csak egy kis üvegfal volt közöttünk az ami az ő ágyának volt a fala és így simogattam beszéltem hozzá.
2015. szept. 9. 13:11
 7/23 anonim ***** válasza:
22%
És ha a Suttogót olvasta, akkor mi van? Ő a Sátán?
2015. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy szeretné. Én olvastam a suttogó-módszerből és a kötődő nevelésről is, és szerintem valahol a kettő között van az igazság, de csak számomra, minden anya, és minden egyerek más, így mások az igények is. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy egy csecsemőnek ne lenne szüksége minél többet az anya testközelségére, amit attól még, hogy lát téged, nem kap meg. 9 hónapig folyamatosan megkapta, és nem véletlenül sír, amikor ez nincs meg, ettől még nem fog hozzád nőni, sőt, azok a babák, akik az elején legalább 6 hónapos korukig megkapják a sok testközelséget, bátrabban indulnak meg felfedezni a világot.


Ha ezt nem kapja meg, egy idő után tényleg hozzászokik, és nem fog sírni. De mondom, ez a te döntésed, hogy ezeket a dolgokat hogyan csinálod. A suttogó-módszer olyan országok édesanyáinak készült elsősorban, ahol az anyukáknak hamar vissza kell menniük dolgozni, nem ritkán a gyermek 3-4 hónapos korában, és addig kell, hogy legyen minél előbb napirendje a babának. Vannak benne tényleg nagyon hasznos dolgok, de egy részét én túl végletesnek érzem, ahogy a kötődő nevelés (igény szerinti szoptatás, együttalvás, a napirend kialakításának a gyermekre való "rábízása, stb.") egy részét is.


A fontos szerintem az, hogy állj rugalmasan az egészhez, és tapasztald ki, hogy nektek mi válik be.

2015. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha éhes sír, ha pelusban van akár pár csepp pisi sír. Ha úgy sír akkor felveszem, de én is szeretnék pihenni még egy kicsit a szülés után és úgy nem tudok, hogy 0-24ben a kezemben van a baba. Főleg, hogy kb másfél órákat alszom mert folyamatosan azt nézem vesz e levegőt
2015. szept. 9. 13:53
 10/23 anonim ***** válasza:
56%

8-assal teljesen egyetértek, jó látni, hogy ilyenek is vannak.


Természetes, hogy pihenni akarsz, nem kell felvenned az áldozat szerepét, mint a kötődő nevelést hirdetők. De nem is kell elzárkózni a gyerekedtől, mint a másik elvet vallók. Csak csinálj úgy mindent, ahogy te jónak látod. A babának az lesz a legjobb.

2015. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!