Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sápadt bőr, hideg kéz, láb...

Sápadt bőr, hideg kéz, láb pici babánál. Forduljak vele orvoshoz?

Figyelt kérdés
5 hetes a picim ,pár napja sokat hány,mondtam a védőnőnek azt mondta biztos sokat eszik és visszajön a felesleg.De minden étkezésnél.A tea is visszajön..Emellett még sápadt a bőre,és hideg keze ,lába...Forduljak vele orvoshoz? Vagy tényleg csak sokat eszik,és azért jön vissza mindig..
2015. szept. 9. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

teát nem is lenne szabad ilyen kicsinek.

de vizet rengeteget kellene igyon.


én olvastam valahol, amikor az anya nem tudja megmagyarázni, de olyan más a gyerek, akkor is igen, tanácsos menni a dokihoz!

2015. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem igen fordulj! A picike gyerkőcök még hamarabb kiszàradnak mint a nagyobbacska társaik. Lehet hogy tùl mohò a kis drága és csak a felesleg jön vissza. Ha nincs gond a sùllygyarapodással akkor nagyobb baj talán nincs de én biztosan ellenőriztetném. Ne keverd nagyon a teára tùl nem igazán van szüksége a picurnak ha anyatejes hiszen az előtej az szomjoltò is. Nyil án azért közben pici nem árt, bár én forralt hűtött vizet adtam csak nekik abbol nem is kellett nekik csak ha tényleg szomjasak voltak.
2015. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, en is elvinnem a gyerekorvoshoz. Probald meg h tobbszor adsz neki kevesebbet nekunk ezt tanacsoltak es bevalt. Igy valoszinuleg nem fog annyit bukni. Teat szerintem se akkor inkab mar vizet, ha vmit. Ilyen borszinnel szuletett vay a korabbihoz kepest lett most sapadtabb?
2015. szept. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"teát nem is lenne szabad ilyen kicsinek.

de vizet rengeteget kellene igyon. "


5 hetesnek se tea, se viz!!!

a fiam is ilyen volt, szinte mindent kihányt. ugyhogy abba kellett hagynom a szoptatást és speciális tápszert kapott.

2015. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, vidd el orvoshoz!!!!


Amúgy meg az én gyerekeim is kaptak ennyi idősen teát, mert kaki és pocak problémáik voltak, úh ne soházzatok itt ekkora erővel!

2015. szept. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Védőnő tanácsára adom neki a teát.Van mikor az anyatejet is pótolnom kell neki tápszerrel.De aggaszt hogy akármit eszik,sugárba kihányja.Súlyát méri a védőnő hízunk. Azt mondja lehet hogy túletetem és a felesleg visszajön..de sugárba :( Mikor megszületett lilás volt,mikor hazahoztuk pirosabb,most pár napja kérdezgetem a rokonságot,hogy nektek nem tűnik sápadtnak mert nekem igen.És a kis keze meg a lába nagyon hideg.
2015. szept. 10. 15:16
 7/10 anonim válasza:

Ha tényleg mindent kihányja, akkor lehet hogy refluxos a kicsi, és AR-s tápszer kell neki.

Hideg kéz,láb normális, ha a teste meleg, akkor nincs baj.

2015. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es, igazad van, vizet se kellene, jut eszembe mert az anyatejjel megkapja. de nem akartam helyesbítgetni, elvégre ha beteg, valóban a kiszáradás az első, ami fenyeget egy babát.

de ezért így lepontozni a másikat a sárga földig, durva.

(1-es voltam)

2015. szept. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ezzel kezdődött a tejfehérje-inoleranciája a kicsinek.Ez volt az egyik tünet (anyatejes volt,tápszer pótlással)

Vidd el dokihoz,kérdezz rá.

A hányás miatt azonban én utána gasztoshoz is elvinném,ha kell,ő ír ki rá speciális tápszert.(a pótlás miatt).

Nálunk csak a neocate nevű vált be,nagyon durva refluxa is volt a kicsinek,ezt sűríteni kellett.

2015. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat te tudod, szerintem a vedono konzultaciora jo, de ha ugy ereztem, h beteg lehet, nem "alltam meg" a vedononel. Mindig orvoshoz vittem
2015. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!