Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás, ringatás módszer?

Altatás, ringatás módszer?

Figyelt kérdés

10 hetes a fiam. Hasfájós volt és ringattam attól megnyugodott és szépen alszik. De most elalváshoz igényli és szeretnék megtanítani hogy aludjon a kiságyában egyedül.

Próbáltam a felvesz letesz, hasra fektezve simogatással, hagytam kiságyba nézelődni de pár óra múlva sem alszik el mikor már éjfèl volt ringattam és egyből elaludt.

Nektek mi vált be? Elrontottam már most?


2015. szept. 11. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez erdekes dolog, m nekem ikreim vannak, es a kisfiamat egy idoben hintaban altattam, m a kislanyom csak ugy aludt el, ha vki fekudt mellette es fogta a kezet. Honapokig hintaban aludt el a kisfiam emiatt, m nyilvan 2 babat egyszerre nem tudok ringatni, vagy altatni. gondoltam ra, h mi lesz, ha majd hozzaszokik, de gond nelkul elaludt akkor is, amikor nem volt hinta. Neha, ha nagyon nyugos, akkor ringatom es konnyebben elalszik. De most mar 1 evesek elmultak, es kb 2 honapja ugy altatom oket, h mindkettot odateszem a mi agyunkra, es ott szepen elalszanak maguktol. A kisfiamnak kell egy darab rongy, amit fog, m azzal konnyebben elalszik, a kislanyom pedig addig dobalja magat, amig alomba nem merul :) Ha elaludtak, akkor beteszem oket a kisagyba.

Probald meg esetleg ugy altatni, h melle fekszel te is, h erezze, h ott vagy. En neha csinaltam olyat, h halk baba altato zenet kapcsoltam be es az is segitett.

2015. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el. Ha neki ez volt az igénye, főleg hasfájás miatt, ez természetes. Szerintem. Egy anya meg akarja nyugtatni a gyerekét, enyhíteni a fájdalmát.

Első gyerekem csak ölben aludt el (pedig nem volt hasfájós). Nem kellett ringatni, de kellett neki a közelségem (mai napig is kell, pedig 3 éves, mellé fekszem este), második gyermeket betettem a kiságyba és aludt. Gondolom azon is múlt, hogy kezdtük, hogy szokták meg.

Így átszoktatni nem tudom, hogyan lehet sírás nélkül, de még elég pici, sikerülhet. Este ha már fáradt, vedd ölbe, érezze az illatod, a közelséged, majd tedd az ágyába, adj egy rongyit neki (az enyém mindig belefúrta az arcát). Ha sír, menj be, adj pár korty vizet (cumit, ha használ). Az enyéimet idegesítette, ha beszélek vagy énekelek, ínkább csak halkan s-s-s-s. Ha nagyon sír, nem nyugszik meg, ölbe venni (nem ringatni), amint megnyugszik, ágyba tenni. Előbb utóbb talán .... :) Én így csinálnám.

2015. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!