Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belső vérzés lehet? Túl...

Belső vérzés lehet? Túl aggódó anyuka .

Figyelt kérdés
Nagyon parázós anyuka vagyok.Pár napja úgy fogtam meg a picit,hogy ráesett a karomra.Rálendült.4 hetes volt akkor,nagyon sírt ökölbe volt erősen a kiskeze.Akkor azt hittem megijedt és az3rt,de már nem tudom.Azóta észrevettem,hogy sápadt a pici és nagyon hideg keze lába.mintha nyirkos lenne.Hányni hányt előtte is,az most is megvan.Elég sokat hány.A védőnő szerint a felesleg visszajön.A védőnő szerdán megütögette a pici hasát,ha belső vérzése lenne azt észrevette volna így? Nyugtalan a picim felsír néha álmában,állandóan tömi a kisöklét a szájába,azt hittem a kis hasa fáj mert éhes.Ha belső vérzése lenne,az gondolom fájna ,és egyfolytába sírna.De nem sír,nyugodt baba ha megetettem egy ideig nézelődik a hordozóba.Azért gondoltam,hogy azért sír egy idő után miután evett mert nem lakott jól.A büfi előtt kicsit mocorog nyöszörög.De aggaszt hogy sápadt és hideg a keze,lába.Láza nincs.Ez már majdnem egy hete tőrtént,remélem nincs semmi baj.Hétfőn megyünk neonatológiára,ott elmondom a panaszom.
2015. szept. 11. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy belső vérzés, csúnya ilyet mondani, de abba egy hét alatt belehalt volna már. Szerintem nincs semmi baja, jobban össze vannak rakva ezek a picikék mint gondolnád:-)Ha belső vérzése lenne, akkor kemény lenne a pocakja, feszülne, és panaszosan sírna, az a fájdalom nem múlik el.
2015. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Csodálom hogy itt kérdezősködsz, mert én nem hogy vártam volna, meg a védőnőt kérdeztem volna a helyedbe, hanem azonnal vittem volna az ügyeletre, hogy lássa doki.1 hónapos első gyerekkel az anyák ha eltérés van vagy azonnal hívják a dokit, vagy viszik-de várni nem várnak.


Mindig ilyen nyugis tipus vagy? ha magadról van szó akkor is?

2015. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt már rég a kórházban kötött volna ki, ha belső vérzés lenne.Például én is inkább sápadt voltam kisbaba koromtól és hideg mai napig kezem-lábam mert ilyen alkatom van, de semmi bajom.Másrészt a babákat is nagyon megviselheti a mostani hülye időjárás az is lehet a bajok oka, de ha aggódsz vidd orvoshoz és mondd el neki a gyanúdat, biztos megnyugtat.
2015. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ha hideg keze-lába én a helyedben jobban felöltöztetném mert szerintem fázik! pici még neki nagyon kell még a meleg öltözék! - belső vérzésről a többiek elmondták a lényeget...
2015. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nekem az a fura, hogy hány a gyereked, már több mint 1 hete és nem viszed el orvoshoz. a védőnő nem orvos, ő csak tanácsot tud adni, de nem tudja megvizsgálni a gyereket. sápadt is, 1 hónapos, vidd el orvoshoz, nem normális a hányás. ha a felesleg jön ki akkor csak bukik... :(
2015. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalt anyukaként komolyan ilyen taplók vagytok? Tisztelet a ritka kivételnek!

Kérdező: az hogy hideg a keze, azért van, mert nekik még igen gyenge a vérkeringésük! Ez természetes! Ha sokat hány valószínű, hogy refluxos! Külön téma, de meg kéne nézetni! Az, hogy néha felsír álmában az idegrendszere fejletlensége miatt van, ez természetes, ilyenek a kisbabák! Ha belső vérzése lenne, észrevetted volna, tele lenne kék, lila foltokkal! Az aggódást és a törődést meg ne keverjük már össze a parázással!

2015. szept. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1. öltöztesd fel, mert ezek szerint fázik - bár, ilyenkor még rossz a vérkeringésük

2. hány vagy bukik? Mert, ha túleteted és az jön ki - hát, igaza van, te is kiadod, ha sokat kajálsz

3. ha belső vérzése lenne, kb. egy napon belül meghalt volna

4. miért nem iszed dokihoz, ha ennyire parázol, hogy baja van?!

2015. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6-os valaszolo nagyon intelligens es emberseges. igaza van abban is amit irt. en egeszsegugyben dolgozom, mentoztem. a belso verzest mar hamarabb eszre lehet venni ennel, ha csokken a pulzus szam, fulebol verezne esetleg, verejtekezne. de enny ido utan ezt mar ki lehet zarni.nem lett semmi baja, ezt inkabb felejtsd is el. nekem is van gyermekem en is tulaggodtam sokszor, es a legrosszabb dontesem egyike volt amikor fejserules miatt bevittem a surgossegire, de ilyenkor az ember elfogult, nem akartam csak sajat magamra hagyatkozni. viszont bent megrongteneztek, es keserves volt, mert le kellett fogni, ugy sirt mint meg soha. alig tudtam megvigasztalni. a surgossegin nem volt radiologus, a rontgent meg sem tudta nezni. bent akartak tartani a kicsit megfigyelesre, ugy hogy meg szopott, de persze nekem nem volt hely. nem hagytam ezt az egesz cirkuszt tovabb, a rontgent is meg akartak ismetelni, mikozben jo par honapos korig ultrahanggal is lehetne vizsgalni. erre fel masnap amikor eljottem sajat felelossegre felhivtak hogy vigyem vissza CT-re- ahol altatjak es 100X sugardozist kapna. komolyan az mar viccnek is rossz volt. egesz ejjel figyeltem nem volt semmi baja, es kivul sem latszott a serules miatt seb. az egesz a tulaggodas miatt volt. es mar banom, de a fejet erhette, es ezert vittem be, amugy soha tobbet nem fogom (nagyon remelem nem is lesz ra soha szukseg).ilyen a magyar ellatas, nem csak az ott dolgozok hibaja termeszetesen. en lennek a legboldogabb, hogyha jobb korulmenyek lehetnenek, es a gyermekeikkel is ott maradhatna minden egyes anyuka, hogyha bent tartjak a kicsiket, es meg szoptatni kell, nem az agy mellett a foldon, hanem tisztesseges korulmenyek kozott. ez van. ha egybol felsirt amugy akkor az jo jel , tehat nem volt eszmeletvesztes. ez a legfontosabb. minden jot.a 4. gyereknel mar eszre sem fogod ezeket annyira venni :D mar tudni fogod mikor kell igazan parazni.
2015. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A szülőszobán nem sírt fel rendese.Ez a dolog hogy ráesett,rálendült a karomra olyan esetlenūl,bambán fogtam.Lehet hogy a fejét ütötte meg? Olyan gyorsan történt az egész...Már nem tudom,de azt igen hogy nagyon sírt pár percig ökölbe szorított kézzel.Azt hitem azért mert megijedt.De így visszagondolva,azóta érzem hidegnek a pici kezét meg lábát,olyan mintha vizes lenne a keze ..(azt hittem azért mert fázik)Sápadságot is hol sápadtnak látom hol nem.Így visszagondolva azt is azóta ...Nem hiszem el ,hogy nem vettem volna észre hogy a fejét ütötte...Milyen anya vagyok??? Lehet hogy most már nem is a kajától hány a pici ? Hétfőn megyünk dokihoz neonatologiára,ha jól tudom ott csinálnak koponyaultrahangot.Addig megôrülök lehet hogy, már hamarabb vinnem kellett volna.Aaaa milyen anya vagyok...remélem csak túl aggódom,és azért sapadt mert vérszegény,vagy olyan bore van mint nekem,a kis keze fázik,és a tápszertől hányunk.Nagyon remênykedem hogy nincs komoly baj..Bele se merek gondolni hogy valami komoly baj lehet.És én egy hétig nem vittem...
2015. szept. 12. 15:17
 10/16 anonim ***** válasza:
ha fajna neki valami belul, akkor visitva sirna mar.ne aggodj kerlek! nem lesz gond, de mond el akkor a rendelesen a tuneteket. (elozo voltam)
2015. szept. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!