Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisfiamnak szeretné...

18 hónapos kisfiamnak szeretnék játékokat venni, de ötletem sincs, hogy mit. Mit lenne érdemes megvenni, amivel nem nyúlok mellé?

Figyelt kérdés

Van sok labdája,kül. méretben,színben,autó,dömperei vannak,könyvek,formabedobó,kis gáztűzhelye(amot mi csináltunk neki hokedliből) edényekkel,szerszámkészlete,kuglija is van.2 fajta építőkockája,húzogatós és tologatós játékai vannak

Ezek közül a labda és az építő az,ami leköti hosszabb időre.

Gyurmán gondolkoztam,jön a rossz idő,nem.lehetünk kint annyi ideig,mint nyáron a homokozóba...

Ötletek,hogy ilyen korú kisgyereknek mit lehetne venni?


2015. szept. 13. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ilyen idős gyerekeknek mindig a mágneses rajztáblát, búgócsigát és valamilyen nyomkodós-zenélős játékot szoktam javasolni. Anno a sajátomnak is ezeket vettem/kértem.
2015. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor kb. ilyen korú volt a kisfiam, akkor már elkezdte érdekelni:

- formabedobó (pl. Fisher Price vödör vagy csiga de ennél pl. nekünk jobban bejött a Vtech formagyűjtő kisrakéta- zenél, villog, kilő- a kisfiúk imádják az ilyet.

[link]

- foganttyús puzzle- nem tudom mi a tisztességes neve, ilyenre gondolok, amin van egy kis fogó é azzal lehet betenni a helyére:

[link]


- különböző zenélő-beszélő tanulójátékok nagyon lekötötték.

Pl. a Fisher Price távirányító volt ebben a korban levakarhatatlan kedvenc:

[link]


- kádban is használható, vízbe is tehető a Vtech éneklő halacska, nagyon szerettük:

[link]


- zenélő könyvecskék, amiben van valami "feladat", mozgatható rész is, zenél, énekel, mondókázik, villog. Pl. ilyesmik (az ajánlómból látszik, hogy mi nagy Vtech rajongók vagyunk, már sajnos kinőttük ezeket a játékokat, most teszegetem fel aukciós oldalakra:)

[link]


Golyópályák, vonalvezetők, jó akár a sima óriási ikea is vagy egy golyóhúzogatós abakusz stb.


Illetve már ilyen korban gőzerővel néztük a vastag kartonlapos törhetetlen, szakíthatatlan lapozókat. Pl. a török és a tehenek, a zengő ABC és társai- amik a mi gyerekkorunkban is kedvencek voltak.


A konstrukciós játékokból a MEGABLOCKS kockákat szerettük, ezek nagyméretűek, 1 éves kortól már ajánlják, tényleg ennek a korosztálynak van:

[link]


(még szerintem korai a lego duplo, de ha hosszútávon is gondolkodsz, akkor kb. 1 év múlva már az is nagy siker lesz, esetleg érdemes apránként beszerezgetni)


- mozgásban már bizoyára jön-megy szalad- ilyenkor szerettük a Fisher Price gepárdos tili-tolit (zenél, villog, mennek benne a labdák, de ez már NEM járássegítő, hanem inkább kb. olyan, mint a csattogós lepke :)

[link]


- a nagyobb méretű kisautók is jók lehetnek már, ezek a mágnesesek nálunk 4-5 éves korig nagyon menők voltak:

[link]

[link]


Rossz idő esetén is jó az IKEA felfúrható benti hintája- jó egyensúlyozó- vagy a forgó tojásfotel, amiben el is lehet bújni.


A gyurma nálunk még nem ment ilyen korban, de ez persze nem jelenti azt, hogy nálatok sem.

Érdemes jó minőségűt venni (play-doh) vagy te magad is tudsz készíteni, akár ételszínezékkel színezett só-liszt gyurmát.

Ha ilyen kreatívkodásban gondolkodsz, akkor még jó ötlet lehet az ujjfesték- bababarát festék, amivel lehet mázolni, ujjlenyomatozni és vízzel kijön ruhából, szőnyegből :)

2015. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!