Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megosztana velem a tapasztalat...

Megosztana velem a tapasztalatat az, akinek a babaja nyelve le volt nove, tapadva, es megsem vitte el felvagatni, mert tudott enni, es nem volt olyan veszes?

Figyelt kérdés
az orvos azt mondta hogy a fogak majd elorebb tolhatjak, es meg ne foglalkozzak ezzel. Erdemes varni, tenyleg kialakul magatol?
2015. szept. 13. 20:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%

Nahát, hogy én mindig megtalállak itt :)))

Bocsi az offért :)

2015. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

én babám is jó evő volt, csak újszülöttként sírásnál láttam, mintha nem lenne felválva teljesen a nyelve, szóltam is nem is egy csecsemősnek, mindenki csak legyintett rá, meg nem kell azt felvágni, és még többféleképpen elbagatelizállták.


ahogy telt az idő, figyeltem is, hogy a nyelve hegyét folyamatosan visszahúzta a fék, egy idő múlva nem volt nyelvhegye, hanem szívalakú lett a nyelve. arról meg itt kérdezősködtem, senki nem válaszolt semmi konkrétat.


erre 3 hónapos korában (kb), megjegyzi a gyerekorvos, hogy le van nőve a baba nyelve, akarja e hogy felvágjam? erre én úgy kiakadtam!hogy a kórházban akkor miért nem foglalkoztak vele, direkt rá is kérdeztem, stb. Jóhogy felvágattam(tekintve hogy a beszédtanulásnál is okozhat problémát). felvágta, de olyan mélyen, hogy akkor meg azon borultam ki, hogy teljesen eltűnt a nyelvfék, kezdtem aggódni, hogy elcseszte a doki(sok hibát követ el, rossz a híre is, de gondoltam, csak futó pletyka).

azóta se tudom hogy jól csinálta e, vagy "túlvágta"

2015. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%
Jelen. Már születésénél mondták, hogy le van tapadva a nyelve, szóljak a csecsemősöknek, mert így nem fog tudni szopni rendesen. Eszembe nem volt, 19 hónapig szopott, semmi baja a nyelvének az ég világon azóta sem.
2015. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
*azóta eltelt 12 hónap és még mindig szívalakú a nyelve, későn lett felvágatva, és örök bélyeg :(
2015. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Greta :D
2015. szept. 13. 21:05
 6/24 A kérdező kommentje:
nekem mar 4 honapos es a mostani tanacsadason szolt a doktorno, hogy le van tapadva , de nem veszes. es majd a fogak eloretoljak. Tehat en is tanacstalan vagyok, hogy varjak-e vagy elmenjek felvagatni neki, amit az egyikotok irt, hogy tulvagta, hat en is gondoltam erre, hogy nehogy megnagyobb bajt okozzak ezzel, ha nem varok..de lehet , hogy azzal sem segitek ha meg tovabb varok ..sajnalom kitenni mindig valami ilyesminek, nemreg röntgen, most meg ez, ahol le kell fogni szegenyt, bar ez csak egy pillanat, de megsem tudom mit tegyek.. kOszonom szepen a valaszaitokat!!
2015. szept. 13. 21:08
 7/24 A kérdező kommentje:
akkor most elvigyem felvagatni szerintetek?
2015. szept. 13. 21:23
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

szerintem ilyen nincs, hogy a fogak majd előretolják...

én felvágatnám, csak utánanéznék, hogy kivel(igaz, hogy egy csippentés csak az egész, de javaslom öreg doki ne legyen!)


szóval én láttam a babán is, hogy sírásnál nem tudja felemelni a nyelvét, amennyire akarná, a fék húzta vissza(tehát nem természetes)

és olvastam hogy beszédtanulásnál problémát okozHAT.én meg nem akarok pösze gyereket, gagyogni is tisztán gagyogjon :D


de te babádnak van még nyelvhegye?

2015. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 évesen komoly műtét volt a lenőtt nyelv megoldása. Evésben neki sem okozott gondot. Most 4 éves, a nyelve rendben van, de nem rág elég alaposan és a beszéde sem tökéletes. Nem várnék.
2015. szept. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
igen van meg nyelvhegye. De az ö érdekében, hallva a tapasztalataitokat el fogom vinni a fül-orr -gégére, en sem varok tovabb.Koszonom a tanacsaitokat!
2015. szept. 14. 00:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!