Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki azt mondja, nagy...

Mindenki azt mondja, nagy gyerek nagy gond. De tényleg igaz? Melyik ev könnyebb, az első vagy a második?

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ez a kis gyerek-kis gond, nagy gyerek-nagy gond mondás nem éppen az 1 és 2 évesekről szól :D

majd kamaszkorában lesz nagy, hidd el, lesznek majd cifra dolgai akkor :)

persze az eleje, az a pár hét-hónap, kőkemény mikor éjjel azt sasolod 2 hét nem alvás után, hogy lélegzik-e, de azért az 1 éves körüli dolgokat és egy 16 éves hormonbomba dolgait nem lehet összehasonlítani :)

2015. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igaz, még be nem töltött 2. éves, azaz 1,5 éves sincs, de eddi nekem az utóbbi időszak jóval könnyebb, főleg abban, hogy tud járni és nem kell mindenhol emelni, cipelni, kézben tartani, vendéségben nem egyszer volt, hogy nem éreztem már a karom.
2015. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A második év volt nehezebb. Viszont ez a mondás valóban nem erről az időszakról szól.
2015. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tudom,hogy nem erről.szól, csak mivel vàrom màr,hogy elinduljon,azzal cikiznek,hogy majd meglatom,...kis gyerek kis gond, stb stb
2015. szept. 13. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
és ez a mondás nem is gyerekekről szól eredetileg.
2015. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-re ez anyától függ, van, akinek tetszik, hogy a gyermek eleven, mindenben benne van, próbálgatja az akaratát érvényesíteni, mindent csinálna, amit nem szabad, és tudja kezelni a helyzetet, és van, aki csak az ideget eszi vele
2015. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már van egy kamasz gyerekem és egy egy évesem is. Mindkettő korszaknak megvan a maga nehézsége. Egyik sem könnyebb és nem nehezebb, szimplán más.
2015. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az első év könnyebb volt, mint a második. Van egy 9 évesem is és vele kapcsolatban annyit tudok mondani hogy egyre nehezebb és egyre több türelem kell hozzá. Szerintem igaz a mondás. Én élveztem amikor pici volt a baba, még az éjszakai ébredések sem voltak olyan fárasztóak, mint egy konfliktus a naggyal.
2015. szept. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam. Az elmúlt egy évet sokkal jobban élveztem, és könnyebbnek is találom mint az előtte levő 8 hónapot. De ez tényleg baba- és anyafüggő. Kinek milyen az életmódja, mentalitása, természete.
2015. szept. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom gyerekkel az első hónapok voltak nehezek. Ahhoz képest nekem pl. a dackorszak semmisegnek tűnik :) és évről évre könnyebb velük
2015. szept. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!