Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy javuljon...

Mit csináljak, hogy javuljon a helyzet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves! Nagyon anyás,mostmár annyira elfajult a helyzet,hogy egész nap ordít.ha felveszem egy hangja sincs.nem akar semmit,csak tombol ha lerakom.mitől lehet ez?kezdek már megőrülni,hogy fél perc nyugtom nincs.nem akar senkivel elleni,mindenkinél sir.ha itthon kell hagynom addig ordít míg meg nem jövök.adjatok valami tanácsot légyszi.
2015. szept. 14. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasonló, bár ennyire talán nem. Megmondom őszintén nekem muszáj volt hagynom ordítani mert különben nem tudtam volna főzni, mosni, takarítani..stb. Így megszokta hogy nem mindig tudok vele foglalkozni. Pár perc sírás után abbahagyja és oda hozza a játékait mellém és ott játszik. Bármennyire is kegyetlenül hangzik nekem ez az egy vált be. Idővel múlik majd ez magától is, de te is szokasd rá, hogy nem lehet mindig ölben.
2015. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongásra keress rá, találni fogsz sok okos tippet. Példa: [link]
2015. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ez szeparációs szorongás. A lehető legrosszabb, amit tehetsz, ha megfogadod az első kommentelő tanácsát. Ilyenkor biztosítani kell a gyereket arról, hogy vele vagy, bármikor hozzád bújhat, csünghet rajtad, ugyanis ez most ennek az időszaka. Tudom, hogy durva, átéltem, a kisfiam kb. ennyi idősen ugyanezt csinálta, lépni sem tudtam. Főzni este főztem, mosni alvás időben, takarítani hétvégén a férjemmel együtt, napközben pedig - ha igényelte - folyton a kisfiammal voltam. Leköltöztem Hozzá a földre, és csak bújtunk, bújtunk, játszottunk. Megérte, hihetetlen magabiztos kis 2,5 éves kiskrapek, a társaság lelke mindenhol. Most szokik be a bölcsibe, eddig remekül megy minden. Ne szoktasd rá arra, hogy ha sír és hozzád akar bújni, te nem reagálsz. Gondolj bele! Mekkora csalódás lehet ez neki /gondolkodj az ő kis fejével!/. Ez az időszak szóljon róla, úgyis hipp-hopp elröppen. Nekem nagyon hiányzik az a rengeteg összebújás, most már csak kapok egy röpke puszit és rohan is be a bölcsis társaihoz.
2015. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és olvasgass szeparációs szorongás témában! Meg fogsz lepődni, hogy mennyire fontos, hogy megfelelően reagálj ebben az időszakban.

Előző voltam.

2015. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.remélem javul a helyzet majd,mert nekem is kellene főznöm,mosnom,takarítanom.eddig jól elvolt magának,de 2 hete a poklok pokolja minden egyes napunk! A mamával is szeretett lenni,játszani,mostmár ő sem jó,senki sem! Úgy pse akar játszani ha ott vagyok vele,csak úgy jó ha fogom.gondolom ha fájna valamilye akkor is ordítana ha fogom.nem?
2015. szept. 14. 14:52
 6/9 anonim ***** válasza:

A szeparációs szorongás lényege hogy a kicsi egyre ügyesebben fedezi fel a körülötte lévő világot, egyedül is el tud jutni A-ból B-be, ilyenkor jön rá hogy ő anyától függetlenül is létezik, hogy ő és az anya nem egy ember. Ez pedig megrémíti. Ezért fontos, hogy mindig légy a közelében, hogy lásson. A szeparációs szorongást ne keverjük avval hogy a kicsi folyton ölben lenne. Odaviszed a konyhába a játékokat vagy adsz neki egy rakás tálat és avval eljátszik. Ne keverjük a dolgokat.

Első voltam

2015. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ő akkor is ordít ha ott vagyok vele
2015. szept. 14. 15:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányomnak is volt ilyen időszaka. Neki is csak én kellettem, és ha nem fogtam, akkor már görbült is lefelé a kis szája. Én sem vagyok a sírni hagyás híve, nem is hagytam, úgyhogy még a wc-n is együtt ültünk, és fél kézzel mostam teregettem, ja és volt olyan, hogy én nem is főztem, de szerencsés helyzetben vagyok, mert a nagyszülőkkel egy helyen élünk, és sokszor főztek/főznek nekünk, meg a férjem külföldön dolgozik, így nagy főzések nem is kellenek. Tudom, hogy nehéz, de ez egy ilyen időszak, túl kell élni, de igaza van az előttem válaszolónak. "Meghálálja" az a kicsi, ha nem hagyod "magára", hanem támogatod ebben az időszakban. Az én lányom most már másfél éves, és remekül eljátszik egyedül, sőt mindent szeretne kipróbálni, pl. építőkockázik egyedül, ma pedig a papucsát akarta fölvenni, nagyon mókás volt. Nem is nagyon hagyja, hogy segítsek neki.
2015. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hordozókendő, ameddig ez elmúlik? Magadra kötöd, és tudod csinálni a dolgod, ő meg nem ordít.
2015. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!