Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, hogy másszon?

Hogyan vegyem rá, hogy másszon?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam. 3 hete megy. A kúszás után felállt, kapaszkodva lépegetett aztán elindult. Négykézlábra csak addig állt amíg felkapaszkodott valahová. Kihagyta a mászást teljesen. Ma volt a védőnő, aki azt mondta hogy játszak vele olyan játékokat, amiben másznia kell, hogy ne maradjon ki neki ez a mozgásforma. Ha én négykézlábra állok és mondom, hogy csináljunk úgy, mint a kutyus, akkor kinevet. Ha négykézláb állítom, feltolja a popsiját és feláll, majd jót nevet, mert azt hiszi ez a játék. Van valami jó ötletetek?
2015. szept. 17. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Majd ha elég nagy lesz, akkor fog mászni. Nekem a 3 évesem egésznap kutyást játszik és mászik. Nem fog a mászás kimaradni, csak eltolódik.
2015. szept. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell rávenni. Majd csinálja ha akarja. :)
2015. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy :) Az első kettőnek igaza van. Nem kell mindig a védőnőre hallgatni! Attól még nem fog kimaradni, hogy később csinálja, mint ahogy járni kezd.
2015. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Megvan a sorrend, ha nem esetlegesen akarsz tanulási nehézségekkel küzdő, dys-es gyereket, azonnal elviszed Dévény tornára. Nem véletlenül súlykolják, mennyire fontos a mászás! Olvass kicsit a témában.
2015. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Elfogult vagyok a módszert illetően, más miatt de jártunk néhány alkalommal mi is, és több példát látok mit okozhat a kimaradt mászás. Később már nem tud kialakulni az az idegi összeköttetés. El kéne már ezt felejteni: se nem pótolja be, lusta baba nincs, és nem fogja kinőni, és nem ér rá később sem.
2015. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél/csinálj neki alagutat.
2015. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Majd fog mászni. Nem kimarad hanem felcserélődik. Kislányom 9 hónaposan ment önállóan és csak utánanjött rá h a mászás is jó dolog. Sokszor a mászás-ülés, felállás-ülés is felcserélődik mégse kell velük dévényre rohanni.


Több gyerekorvos is mondta h az a lényeg h mindegyik meglegyen nem a sorrend, nincs gond a felcserélődik vmelyik.

2015. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Az én 8 hós kislányom se kúszni, se mászni nem akart,forgott mindkét irányba és gurult. De aggasztott, ugyanis a babakocsiban már ülésbe húzta magát. Ugye azt mondják,hogy, ha egy baba megtapasztalja, milyen a függőleges perspektíva, nagyon nehéz lesz visszanyomni a talajra, hogy kússzon-másszon. Szval mi múlt héten jártunk a Pető Intézetben egy konduktornál, aki megerősítette azt, amitől tartottam: a kúszás nem is annyira fontos, viszont a mászás nagyon. Az ő általuk vizsgált mozgásfejlődésbeli problémával küzdő gyermekek közül azok,akik tanulási nehézségekkel is küzdenek,egyáltalán nem másztak. Tehát a mászás kimaradása komoly problémákhoz vezethet. A doki megvizsgálta a lányom, mutatott 1-2 gyakorlatot, amivel itthon ösztönözhetem a mászásra, ès ennyi. Ingyen volt, nem volt fájdalmas a vizsgálat, a kislányom végig kacarászott. És rá egy héttel elkezdett kúszni, most már viharos sebességgel bekússza a lakást. Hiszem, hogy a gyakorlás segített. Most már kezdi felfelé emelgetni a popóját,hintázik előre-hátra, úgyhogy most már nem aggódom, valószínűleg nem fog kimaradni a mászás sem

De ha mégis kacérkodna a felállással,legalább tudom, hog milyen játékos gyakorlatok segítségével vezethetem rá a mászásra.

Nem értem azokat a szülőket,akik szerint majd csinàlja, ráér még stb. A vízcsapból is az folyik, hogy a mászás kimaradása a későbbiekben komoly tanulási nehézségekhez vezethet. Nem törvényszerű, de miért adnád meg az esélyét? Szerintem kérd meg a védőnődet, ajánljon konduktort, vagy ha gondolom, privátban megírom a mi konduktorunk elérhetőségét.

2015. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tisztában vagyok vele mivel járhat, ha kimarad nála a mászás, ezért is tettem fel a kérdést, hátha van valami játékos módszer amivel rávehet. Az alagutat ki fogom próbálni, azt szerintem élvezné, valamint elviszem szakemberhez.
2015. szept. 18. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!