Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátokkal hogy...

1 év körüli babátokkal hogy telnek a mindennapok? Napirend, mennyire birjatok, stb

Figyelt kérdés
2015. szept. 19. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

2 hete volt 1 éves a lányom.

Napirend: reggel 8 körül kel, akkor iszik reggelit (junior ital v. tápszer), aztán átöltözés, lerakom a szőnyegre. Jön-megy - már kb 3 hete önállóan lépeget, egyre gyorsabb és ügyesebb - , játszik; hol egyedül, hol a bátyjával (2,5 éves). Néha ölik egymást, mert mindegyiknek az kell, ami a másiknál van. Azóval néha igazán "remek" hangulat van. Dél körül ebédelnek, majd a kicsi lefekszik aludni kb 2 - 2,5 órára. Már 1 hónapja csak napi egyszer alszik. Miután felkelt, uzsonna: pl tejpép, tejberizs, gyümi, stb. Ja, amíg alszik, megfőzöm a másnapi ebédet és takarítok. Szóval, miután felkelt, újra játék, meg könyvet nézünk, mondókázunk, ilyesmi. Aztán amikor apjuk hazaér, akkor elmegyünk sétálni v boltba v játszóra, attól is függ, milyen az idő. Aztán otthon vacsi, majd fürdés, és 1/2 9 körül esti ital, utána alvás. Szerencsére már átalussza pár hónapja az éjszakát. :)

Hogy bírom?.... Na hát ez változó... Mindkét gyerek elég akaratos, erőszakos, úh néha elég nehéz velük. Plusz a pici is kezd hisztis lenni. :) De elvagyunk, nem panaszkodom. :)

2015. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy 4 éves és egy 13 hónapos lányom van. Hétköznap fel kell ébreszteni, mert visszük a nagyobb lányom oviba. Akkor negyed 8-kor kel. Megissza a tejet, megyünk az oviba. Ez kb. 3 perc séta. Mindig gyalogol ő is. Ha hazaértünk, 8 körül, újra alszik kb. 10-ig. Utána tízórai, ebédet főzünk (már ott ül velem a pulton), játszunk egy kicsit, délben megyünk a tesóért gyalog. Ha hazaértünk, ebédelünk. Utána mindenki alszik kb. 3-ig. Uzsonna, majd levegőzés 7-ig (játszótér, boltba megyünk, sétálunk a tóparton). Negyed 8 körül vacsi, majd játszunk közösen egy kicsit. A nagyobbik lányom fürdik először, majd a kicsi. Este negyed 9 körül megkapja a tejét és alszik reggelig. Hétvégén kb. 8-ig alszik és akkor nem alszik már vissza délelőtt. Jól bírom, de a jövő héten kezdek egy 8 hónapos OKJ-s tanfolyamot, már alig várom, hogy kikapcsolódjak egy kicsit és tanulhassak.
2015. szept. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nagyon jo napjaink vannak most. 14 hos, 2 foga kijott most epp nyugodtan alszik, imadom hogy mar elmondja mit szeretne, nagyon nyugodt, sokat jatszik, beszel stb.

7,00 korul kel, megissza a tejet utana kimegyunk a kertbe fel orara. aztan bent jatszik en meg fozok. fel 10kor eszik gyumolcsot gabonaval. aztan tovabb jatszik mig befejezem a hazimunkat. delben eszik meg alszik 1-2 orat. ha felkelt vagy seta vagy kertben jatszunk, ilyenkor en kertrszkedek o meg kint ramol. 3kor eszik tejpepet gyumival utana vagy kint jatszunk a kertben vagy bent. 18.00 vacsi az ebed maradeka zsomlevel estig bent jatek. 20.00 furdes, tej, 20.20kor mar durmol. ejjel hol ebred hol nem, de 2-3 perc alatt visszalszik, altatni sem szoktam magatol alszij el. mintababa nagy szerencsem van. a napirendje kb 7 hos kora ota ez persze akkor tobbet aludt.

2015. szept. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy éves a kislányom.

Reggel általában fél 8-kor kel, megissza a tejitalát, aztán játék. Fél 11-kor tizórai (gyümölcs). Aztán vagy megyünk sétálni, vásárolni stb, vagy játszunk otthon,esetleg ha elvan, akkor takaritok, főzök. 1 óra körül van ebéd, aztán alvás, kb másfél-2 óra. Magától alszik el mindig altatni nem kell szerencsére, csak beteszem a kiságyba, kicsit még lomol, aztán egyszer csak bealszik. :) Ha felkelt, 4-5 között uzsonnázik valamit, majd általában séta következik. Este még játék, addig én megpróbálom összepakolni a nappali rumlit, fél 8-kor vacsi, fürdés, és fél 9-kor teszem le aludni.

Mostanában jön a kis őrlőfoga, van hogy felkel éjjel, néha eszik is, de ez változó.

2015. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem most 14 hónaposom van,de ugyanígy teltek a napok 1 évesen is.

Akkor kezdett önállóan lépegetni,azóta már néha szalad is :-)

Reggel 7 körül kel,reggeli tápszer.Aztán kis játék/tv esetleg.7:55kor indulunk a bölcsibe busszal.Én haza érek 9re.Onnantól főzés,takarítás és 3 körül megyek érte,4re haza érünk.Innentől miénk a nap,itthon játszunk általában.6 körül fürdés,fél 7kor vacsora (tápszer) és kevés kenyér valamivel aztán alvás.Nem alussza át az éjszakát.

A másnap: én hajnali 3kor kelek és megyek dolgozni.Ekkor apukája van vele itthon,vagy ha ő is dolgozik,akkor viszi bölcsibe és délután megy érte.Én éjjel fél 11 körül érek haza,akkor már alszik.

Szóval én minden másnap dolgozom hajnal 4től este 10ig,a párom is össze-vissza.Nehéz össze hozni,de nem lehetetlen.

Bölcsi így heti 2-3 alkalommal van,mikor úgy jön ki,hogy mindketten dolgozunk vagy 1 nap,ahogy leírtam,amikor megcsinálok minden házimunkát egyben mert úgy jön ki,hogy itthon vagyok.

2015. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!