Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti otthon hagynátok így a babát?

Ti otthon hagynátok így a babát?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hetes kislányom. Sajnos tápszeres. És van egy 16 éves nagylányom. Az lenne a kérdésem hogy ti otthon hagynátok a kicsit a naggyal pl. ha elmentek boltba, vagy fodrászhoz, esetleg 1-2 órát beszélgetni a csajokkal???

Nagy lányom nagyon szívesen vigyázna rá, nem is én kértem hanem ő ajánlotta fel hogy menjek el kicsit kikapcsolódni. Imàdja a hugát. Tud neki tápszert is csinálni meg pelenkát cserélni. Lenne nála telefon. Teljes mértékben megbízom benne és persze ha elmennék akkor ne adj isten sürgős esetben 10 perc múlva már haza is érnék.

Szóval nektek erről mi a véleményetek? :)

Előre is köszi a válaszokat.

36/N


2015. szept. 21. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Te tudod, mennyire érett, felelősségteljes a nagylányod.

Ha megbízol benne, akkor elsőre csak egy fél-1 órás programra hagyd rá, aztán többre.

Vannak lányok, akik 16 évesen szülnek, szóval el tudja látni a kicsit (ha akarja).


Én 17 voltam, amikor nővérem ikreket szült, vele laktam, természetes volt, hogy besegítek. Így volt, hogy én vigyáztam rájuk pár órára. Túlélték. :-)

2015. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Csak ha muszáj, tehát nem azért hogy traccsoljak a "csajokkal". És ez esetben is kompenzálva. Nem a nagyobb dolga hogy vigyázzon a kisebbre, akkor se ha időről időre szívesen teszi.

Nem mellesleg egy 6 hetesnek akkor is az anyjára van szüksége elsősorban akkor is, ha tápszeres.

2015. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Pár percre, amíg a sarki boltba leszaladok igen, szórakozás miatt nem.
2015. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Ha megbízol a lányodban, akkor igen. Viszont kiírnám jól látható helyre az orvosi ügyelet/mentők számát, mert a legnagyobb odafigyelés mellett is történhet baj (pl. leesik valahonnan). Ilyenkor pánikba esik, aki felügyel rá és nem biztos, hogy eszébe jut akár a mentők száma.


Ez valószínűleg felesleges óvintézkedés, de ártani biztos nem fog.

2015. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Azért 6 hetest nem, de mondjuk 3 hónaposat már igen, de csak a leszaladok boltba, vagy orvoshoz, egyébként nem.


Kérdezd meg magadtól tud e újraélesztésta 16 éves? Én párszor meg kérdeztem magamtól, amikor úgyvolt hogy otthagyom nagyszülőknél vagy a nagyfiamnál, hát nem hagytam ott, csak amikor 1 éves elmlt.

2015. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

16 evessel siman!

De te ismered a lanyod.

2015. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Ráhagynám. De te ismered a lányod. Ilyenkor még amúgy is nagyon sokat alszanak, több mint valószínű h azt az 1-2 órát végig aludná. Főleg amúgy ha nagyon szeretné, ha nem hagyod neki úgy érezheti h nem bízol benne, kisgyereknek tartod.



Egyik válaszolónak: miért pont 1 éves kora után? Akkor is előfordulhat vagy akkor már mindegy volt?

2015. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Egy 6hetes gyereket egy 16évesre bízni fodrász meg trécselés miatt...már a gondolat is mókás. Mindig meg tudnak lepni itt a kérdések. Hol van az apukájuk? Ha már mindenáron nőcis programra vágysz egy ilyen cseppség mellett, akkor vigyázzon rá ő de ne a nővére.


A sarki boltba leszaladni ok, az kb 10perc.

2015. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én először a felügyeletemmel bíznám rá, ugyanis nálunk mindig akkor van baj, ha kiteszem a lábam


pl amikor gyerek nélkül volt kötelező a bölcsis szülőire menni, a gyerek az idő alatt belázasodott 39,5 fokra aki rá vigyázott, azt se tudta mit tegyen, borogatta a homlokát.., mire hazaértem a baba félájult volt, gyenge, e hagyta magát...

2015. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a 4-es -nél kérdezem, normális a lepontozó?

alap, hogy tudni kell a mentők számát és felészíteni a pánikhelyzetre is a lányt.tele a net olyanokkal hogy 2(!)-5 éves mentette meg ezzel az anyukája életét, hogy el volt neki magyarázva a telon a gyorshívó gomb és hogy mit tegyen.

2015. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!