Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira sajnálom szegényt,...

Annyira sajnálom szegényt, kaki gondok. Kaphatnék ötleteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos 2 hónapos babámmal 2 hete folyamatosan küzdünk hasfájással,székrekedéssel.Kapott már Infacolt az segít pukizni annyi jó van benne,kap kamilla teát kap tejcukor lebontó port,folyamatosan masszírozom a pocit,amúgy tápszeres baba csak napi egyszer kap anyatejet egy egész etetésnél.(sajnos csak ennyi van,hiába raktam mindig cicire nem jött vissza).

Ma már végső elkeseredésembe megszélcsöveztem szegénykémet mivel megint 5! napja nem kakilt.Sikerült is a kaki viszont rendesen olyan volt mint a felnőtteknek jön ki egy hosszú nagy csíkba jó sűrű nagyon szenvedett vele.Mit csinálhatnék még vele hogy hígabb legyen a kaki? Védőnő szerint adjak neki egy mokkáskanál reszelt alma levét,de az nem pont székletfogó???

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 21. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert esztek? Nekünk azzal volt a probléma, az 5. fajta vált be. Menj el a gyerekorvoshoz és kérdezd meg , hogy mit ajánlana másikat. Nekünk a milumil pepti vált be. És használd bátran a szélcsövet, hogy segíts a kicsinek, mi kb. 1,5 hónapig rendszeresen használtuk,mire meglett a megfelelő tápszer. Nem fog hozzászokni, nem fáj neki, viszont segítesz neki megkönnyebbülni. Ha rendben lesz az emésztése szépen minden jön majd magától. Azóta mi már 8 hónaposak vagyunk, 5 hónapos korában elkezdtem hozzátáplálni és azóta is minden rendben van. Kb. 6-7 hetes volt mikor ez a probléma volt nálunk is.
2015. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tápszeres babáknál normális a 4-5 naponkénti széklet is.


Az alma egyes gyerekeknél hasfogó, másoknál hashajtó. Laevolacot adhatsz neki, bár a leírás alapján én nem látom megerősítettnek, hogy székrekedése lenne, egyszerűen csak ritkán van széklete, mert felhasználja teljes egészében a tápszert.

2015. szept. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ igazából eddig koraszülött tápszert kapta a Milumil nenatalt(igazából ikreim vannak :) csak az egyikkel van gond) akkor kezdődtek a gondok mikor az utolsó dobozzal volt mert most már átálltunk a Milumil Ha Start-ot esszük 2.napja.Mennyi idő mire kiderül hogy jó -e a tápszer?A szélcsőnél láttam a megkönnyebbülést a kicsi arcán,így megnyugtattam magam hogy nem csináltam vele rosszat.És az almaléről mi a véleményed?
2015. szept. 21. 16:04
 4/11 A kérdező kommentje:

Azzal nem lenne baj hogy ilyen ritkán kakil,csak az hogy minden etetésnél sír,össze görnyedik,éjszaka folyamatosan sikongat,és nyöszörög és felhúzza a térdét,folyamatosan felsír,ezért gondolom hogy fáj neki.


Köszönöm a választ:)

2015. szept. 21. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:

tolj be neki egy kis lenmag olajat.

egy kanál egy nap, semmi több!

tele van omega 3 zsírsavval és meg is fogja kakiltatni.

2015. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia. Nyugodtan használd a szélcsövet. Nálunk sokáig csak azzal volt kaki. Rettegtem,hogy elrontottam a gyereket vele. De nem. A hozzátáplálás után gyönyörüen beállt neki. Ne aggódj!

Én se hittem hogy rendbe jön, már vizionalizáltam mindenféle rettenetet, aztán mégis. Hidd el a hozzátáplálás megoldja a problémát!!!


Esetleg egy kanál baracklé is beválhat, vagy enyhén cukros kamillatea. (De csak kevés)

2015. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az sima kólika, amit leírsz. Sok babánál előfordul, 6-12 hetes korra elmúlik.


A lányom tápszeres volt, 6 hétig vele is ez volt, pedig a fél gyógyszertárat felvásároltuk neki. Aztán beérett az emésztése és magától javult a helyzet. Koraszülött nem volt, csak kezdetektől tápszeres.


A második kör a hozzátáplálásnál jött, na akkor már szorulása lett. Orvost kihívtuk, megnézte, mondta, hogy nem tud mit csinálni, ez előfordul. Pár hét alatt az is rendeződött, majd beállt a napi 1-3 széklet. (Ez statisztikai átlag, mert előfordulhat, hogy egy napig nincs, vagy napi 4-5 van.)


Tisztán tápszeres időszakban 4-6 naponta volt széklete. Erre is azt mondták, hogy normális. Sőt, ha spenótzöld lenne, az is normális tápszeres babánál, ne ijedj meg tőle.


Gondolom kétpetéjű ikrek, így genetikai háttere is lehet annak, hogy nem egyformán fejlett az emésztésük. Maximum egy hónap és magától rendeződni fog a dolog, addig kitartás :)

2015. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja, még egy tipp, ami biztos nem árt, maximum nem használ (nekünk használt):

Ne a hasát masszírozd, hanem a lábait tornáztasd. Finoman nyomd fel a hasa irányába a térdét (mintha a mellkasához nyomnád), ezt váltott lábbal, bicikliző mozdulattal is lehet. Felnyom, elenged, felnyom elenged.

Illetve a térdeket érdemes párhuzamosan felnyomni, majd enyhén kifelé mozdítva, körkörös irányban mozgatni. Tehát párhuzamos, érintkező térdek a mellkas irányában, majd széthúzni őket és így leengedni oldalra, lassan, nyújtott állapotba. Tulajdonképpen kifelé körözés.

Ennyi idősen még nagyon lazák az ízületek, érezni, hogy mikor feszül, addig kell nyomni.

2015. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kamillateát ne! Szárítja a beleket, a meglevő mellé új problémákat okozhat.
2015. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egypetéjűek :)) és köszi a válaszokat :)
2015. szept. 21. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!