Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mikor kezdett el...

Nektek mikor kezdett el szavakat mondani a kisbabátok?

Figyelt kérdés

És hogy kezdte el? Egyszer csak kimondott egy szót? Vagy többször elismételtétek neki miután kimondta? Úgy értem közvetlen az elött mielőtt kimondta volna:)? /Na jól megfogalmaztam) :) Mennyi idős volt? Igaz az ,hogy a lányok hamarabb kezdenek el beszélni mint a fiúk?

Köszi a válaszokat:)



2015. szept. 21. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

itt leírtam részletesen asszem a 7-es válaszban

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2015. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

és igen én mondogattam pl minden lefektetés előtt, hogy "tente" és így mondja ő is

valamint, ha azt akarom hogy ismételje amit mondok(vagy próbálja)mimndig ugyanúgy kérem erre. pl

"Hogy mondod? mama?" vagy

"Hogy mondod? haza megyünk?"


szóval ha így kezdem a kérdést mindig, akkor mindig tudja mire kérem.


én is hallottam, hogy a fiúk általában később kezdenek el beszélni, de hogy mit jelentene ez a gyakrolatban, vagy mekkora hatással van a környezet is erre nem tudom.

2015. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem 1 éves kora táján mondta ki az első tudatos szavát. A kislányom beszédfejlődése onnantól fogva rohamtempóban zajlott, másfél évesen már hatalmas szókinccsel két-háromszavas mondatokban beszélt, míg a kisfiam nagyon sokáig megelégedett ezzel a nagyon kevés szóval, illetve ő maga alkotott még párat, nagyon cuki volt. :) Ő a 2. szülinapja után pár hónappal kezdett mondatokban beszélni. A környezetemben is az a jellemző, hogy a lányok előbb kezdik, rendszerint nem is kicsivel.
2015. szept. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 hós volt, mikor határozottan kimondta hogy gomb, több gombra is, tehát tudatosan, nem csak utánozva.


Onnantól jött a többi, 11 hónaposan már 5-10 szót, 12 hósan már 20 szót tudott. most 14 hós, alany állítmány tárgy mondatokat mond.

2015. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16 hónapos lesz 2 nap múlva, de még egy értelmes szót sem mondott... babanyelven gagyog, amibe sok szót bele tudnék képzelni, de ez még hablaty.
2015. szept. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. szept. 24. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!