Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend kialakítása 5 hónapos...

Napirend kialakítása 5 hónapos babánál hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most már 5hós a kislányom,szeretném ha lenne napirendje! Mert neki is könnyebb lenne,nem is beszélve magamról :)

Annyi van eddig,hogy 8kor van mindig fürdés,kivéve ha már roppantul fáradt! Éjszakákat végig alussza! De mindig máskor kel fel,máskor indul a nap,más időpontokban eszik! A nappali altatás szörnyű,csak kézben alszik el,jó mondjuk ezt én rontottam el anno a hasfájása miatt,hogy non stop a kezemben volt,nem tudtam magára hagyni ;),nappal kb 3x-4x alszik max fél órát,soha nem alszik többet! Ez szerintem azért nem elég neki! Jó lenne valahogy napirendet állítani! Vagy nem érdemes? Segítsetek légyszi! Arra is szeretnék tapasztalatokat kapni,hogy hogyan tudnám megoldani,hogy egyedül aludjon el,ill nem kell hogy egyedül legyen,mert bebújok én vele az ágyba,csak a karomon kívül legyen!


2015. szept. 22. 12:21
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy segítség e nektek a babám személyisége,de azért leírom! Legfőbb jellemzője: hisztis tünemény ;), iszonyat anyafüggő,szinte senkinél nincs el,csak nálam,este a szobából nem tudok kimenni! Ha sír,akkor ordít,nem csak nyüszörög,sír,hanem teli torokból ordít, nem igazán tudja magát megnyugtatni,volt már tá példa,max 2x! Nem lesz egyszerű ;)
2015. szept. 22. 12:26
 2/37 anonim ***** válasza:
68%
Elsőként azokat a dolgokat érdemes állandósítani, ami felett hatalmad van. A lefekvés időpontja, az étkezések fix időpontja, a fürdetés időpontja és hogy mikor kezditek az altatást este. Egy hét alatt a fix pontok beállnak, a többihez alkalmazkodni fog. Nem kell 3-4x aludnia egy nap, csak 2x. Az viszont fix időpontban legyen. Húzd kicsit az időt, ne csak így össze -vissza fél órákat. Ébren tudott tartani, ha akarod. Aztán egyben többet fog aludni. EGyedül elaludni nem tudod megtanítani, ez személyiségbeli kérdés is, feltéve, hogy nem akarod sírni hagyni, és majd megszokja... de ezt nem ajánlom.
2015. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Nem hisztis, csak 5 hónapos. A hiszti nem ez. Ne mondogasd, mert rajta ragad, és az senkinek nem tesz jót. Ő csak szeret most veled lenni, ez változni fog idővel. Ennyi erővel minden 5 hónapos hisztis...
2015. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Hidd el,ő iszonyat hisztis,vagy legyen akaratos! Megfeszíti magát,síkit,ordìt! Hát sírni hagyni nem nagyon megy,max 5perc,és nem bírom tovább!
2015. szept. 22. 12:32
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

a napirend nagyon fontos, jól gondolod. A főbb támpontok..a.ztán még úgyis felborul majd ötször, de valahol el kell kezdeni.

Az én lányom is 2*30 percet aludt ennyi idősen, és nagyjából 6 hós volt, mikor helyre tettük napirend segítségével.

A tanácsom, hogy reggel keltsd mindig ugyanakkor (nálunk ez 7 óra volt). Az etetések legyenek fixek. Az altatási időpontok is. Annak, hogy miért ébred 30 perc után, több oka is lehet: fogzás, nem fárad el eléggé játék közben - előbbin nem tudsz változtatni, utóbbira megoldás lehet ha kicsit többet viszed ki levegőre.

Az ébredés másik oka a visszaalvásra való képesség hiánya. De szépen leírtam. Szóval a kisbabák egy része képes egyedül elaludni, visszaaludni. Más babák erre csak később érnek meg, de lehet őket segíteni. Főként jellemző ez a cicin - mozgásban ringatásban elalvó babákra, hogy amikor elérkezik a felületes alvási fázis, és nincs ott az altató segítségük (szoptató anyuka, ringató anyuka) akkor megébrednek. Ezt cumival meg lehet oldani, ha a babád keze ügyébe teszed, mindig, mikor ágyban van, és nem rohansz ahogy megébred felkapni visszaringatni, hanem hagyod, hogy egy kicsit "nyüszögjön" és rátaláljon a cumira, akkor talán elfogadja, és később mikor megébred, csak szájába veszi és visszaalszik vele.

Az én lányom így tanult meg cumizni, és így tanulta meg azt a 1,5-2 órát egyben, nem pedig 3-4 részletben aludni.

Emellett a titka mindennek a sok játék, sok levegő, hogy amikor ébren van, valóban fáradjon le. Először erre törekedj, és próbáld fixen betartani az ébresztést, az altatást, gondolok itt az esti fürdés szeánszra, azt se kezdjétek se előbb se később, mert rámegy valamelyik alvására.

2015. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Első kiprobálom a tanácsait,hátha! De hogyan csináljak fix evés időpontokat,ha mindig máskor kel fel,a pociját nagyon szereti?!
2015. szept. 22. 12:34
 7/37 A kérdező kommentje:
Huu utolsó,sok jó tanácsot írtál! Az éjszakával nincs gond,akkor is többször felébred,leseget,aztán visszalaszik egyedül,nem szólok hozzá,nem lát! Ez éjszaka olyan szépen műkődik! A nappalt nem tudom megérteni,hogy miért van így! Nappal akkor kezdem altatni,ha már dörzsölgeti a szemét,semmi nem jó neki! De sokszor azt érzem,főleg az esti altatásnál,hiába akar leragadni a szeme,mintha ellenállnahogy márpedig ő még nem akar aludni!
2015. szept. 22. 12:39
 8/37 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszoló nagyon jól leírta, hogyan csináld. Hallgass rá ás lesz napirend.
2015. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én a hét hónaposomnak szeretnék napirendet, de arra a következtetésre jutottam, hogy ez nála nem működik. Én is kicsit hisztisnek vélem őt, ugyan annyira nem rossz a helyzet mint nálatok, de akarata az van, mindig is volt. Próbáltam én sorrendet, így is-úgy is, de nem lehet, van hogy úgy tud elaludni, hogy eszik, és van, hogy csak alvás után tud enni, kész. Örülök, hogy alszik, eszik, mert ezekkel is gond van időről-időre. A fürdés az fix, napi 2 levegőzés, játék a konyhában, míg főzök, játék máshol.

Az alvás most nálunk úgy néz ki, hogy nappal 3-5 perc ringatás után alszik, beteszem a kiságyba. Változó hosszakat alszik, ezért sem lehetséges napirend.

Este vagy beájul az evésbe, vagy még egy kis játék fürdés után, és ellazult, félig alvó állapotban be a kiságyba.

Már nem foglalkozom annyit a napirend kérdéssel, mert ha programunk van, sose volt nyűgös, rugalmas gyerek. Szép, egészséges, okos, mi kell több.. Persze jó lenne, ha jobban be tudnám osztani időben a háztartási munkát, tervezhetnék előre, de ez van, nem fogom betörni, sem "hatalmat gyakorolni rajta", mint ahogy itt írták...

2015. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy reggeli 7kor. Nem alszunk 8ig, 9ig, kel mindenki időben, a pici is. Álmos lesz, nyűgös lesz, lehet. Eleinte. Aztán rááll. Nálunk így volt. Reggeli után kis játék és aludt kb. másfél órát tízórai előtt. 10kor tízórai, ebéd 12-13 között. Ha aludt keltettem, (persze nem ez első hetekben, hanem így, kb. fél éves korában), és mindig együtt evett a család. Ebéd után alvás, 1-től. Nemsokára most megy aludni az enyém. Uzsi 4kor van nálunk, pl, random 6kor nálam senki nem kap kaját. Vacsora 7 - fél8 között. Aztán fürdetés fél8kor, alvás legkésőbb fél9kor. És ezek fixek. Aki az adott időpontban nem jön enni, az egyet kihagy. Az egész 5 fős családra igaz, a legkisebbekre is. Nagyon, de nagyon gyorsan ráállt. Olyannyira, hogy ha valami miatt később értünk haza, mondjuk fél2kor, akkor képes volt út közben elaludni, mert neki 1től alvás van. Nagyon szereti a rendszert, pedig már nem baba.
2015. szept. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!