Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami baja van, vagy csak...

Valami baja van, vagy csak ilyen természet?

Figyelt kérdés

Második gyermekemmel azt gondoltam, egyszerűbb lesz tapasztalt anyaként a helyzet.

Sajnos a kicsi lassan pokollá teszi a hétköznapjainkat.

Rettenetesen akaratos, hisztis, ha nem úgy történik valami, ahogy ő akarja, veri a fejét a földbe, őrjöng, ijesztő az egész család számára.

Ő egész kisbaba kora óta ilyen sírós baba, 10 hónapig le sem lehetett rakni, mert egyből üvöltött, a kendőt nem bírta, így rá is ment a hátam, mert folyamatosan ölben volt. Most már annyira nem igényli (14 hónapos), de a rohamszerűen rátörő hisztiktől már kivan mindenki.

Szóltam a védőnőnek is, a körzetinek is erről, elvileg egészséges, nincs semmi baja.

Nem lehet megnyugtatni, ha rátör a cirkusz, sem simogatással, szoptatással (harap is olyankor), nyugalommal, semmivel, képes akár 1 órán át is őrjöngeni.

El vagyunk keseredve, a férjem már menekül a kicsi elől, inkább mindent megcsinál, csak ne neki kelljen rá vigyázni. A nagyobb lányom szereti, de őt is kikészíti ez a napi eszement 4-5 cirkusz.

Mi a megoldás? Mit tehetnénk?



2015. szept. 22. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen őrjöngés van, ki-mit tesz, hogy lenyugtassa? Próbáltátok már a semmit?

Meglepő módon nálunk ez vált be. A semmin értsd azt, hogy semmit. Még csak rá sem nézünk. Őt sem lehet simogatni, nyugtatni,stb. Nincs értelme, akkor a végtelenségig húzódik.

Amikor rákezd, akkor elkezdek olvasni valamit, apa elpakol a konyhában, most csak példát mondok. És megszűnik létezni, mintha eltűnt volna. Igen, veri a fejét a földbe, és hasonlók. A végén összeszedem és átnézem, mit kell kezelni. Semmi maradandót nem csinált még, amúgy. Csak a füstje nagy, a lángja nem.

De mi ilyenkor még csak arra sem nézünk, felé sem szólunk semmit sem. Mára már heti 1-2re korlátozódott a korábbi gond. Most lassan 2 éves, és tök kezelhető.

2015. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy vannak ilyen gyerekek, de egy boltba sem tudunk soha normálisan elmenni, mert pl. nem engedjük, hogy lepakoljon a polcokról, vagy rohangáljon a sorok között, de amint csak rászólunk, hogy nem szabad, már őrjöng és onnan nincs megállás. Tiszta őrültek háza lett a miénk, próbálunk türelmesek lenni és következetesek, nem kapjuk fel egyből, ha sír, az altatás is kész horror, le-föl sétálgatás 20 percig, már horkol a vállunkon, de amint letesszük már talpon van és ordít. Mostanában kijöttem és hagytam sírni, mert már én is sírok, ilyenkor átlag még 20-30 perc ordítás és bealszik. Bűntudatom van, el vagyok keseredve és nem értem, miért van ez, szeretnék neki segíteni, de képtelen vagyok.Eddig olyan jó szülőnek gondoltam magunkat, a nagylányunk hozzá képest kész csoda, soha ilyen gondjaink nem voltak.
2015. szept. 22. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
A mi fiunk is hasonló természet, most két éves, már kezd csitulni, de még most is túltesz sok gyereken. Mondjuk boltba csak babakocsiban visszük, mert a bolt amúgyis nagyon nehéz terep a gyerekeknek. REngeteg színes cucc, amiket könnyű pakolni és rengeteg étel, persze, hogy megőrülnek tőle. Nekünk azt mondták, hogy nagyon akaratos gyerek, ritka, de van ilyen. Az elején nálunk is a hiszti kezelésére az vált be, hogy nem vettünk róla tudomást, mert ha öleltük vagy simogattuk, akkor harapott, fejelt minket, nem egyszer lett az a vége, hogy az orrunk vérzett, repült a szemüveg, egy csomó hajunk kitépte. Aztán szépen fokozatosan már lehetett a hisztik közepette nyugtatni, csitítgatni. Most már sokszor ő maga jön oda, amikor tudja, hogy megint a hiszti következik, és bújik, látni a szemén, hogy segítséget kér. Olvass utána, hogy mi a háttere ennek az egésznek, pl.: Vida Ágnes ír erről sok és jó cikket a kismamablogon, könnyebb úgy kezelni, ha tudod, hogy mi okozza. A mi fiunk pl egyszer a gyerekorvosnál is úgy fejelte le a falat, majd utána minket, hogy csak lesett a doki, hogy ilyet még nem látott. De elnőtte már majdnem teljesen szerencsére.
2015. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!