Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mások hogyan csinálják? Nem...

Mások hogyan csinálják? Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.

Figyelt kérdés
1 hónapos múlt a Babám. Imádom őt, de kezdem úgy érezni, egy káosz az életem. Ezt a háztartásra értem. A kicsi éjszaka jól alszik, egyszer kel fel enni, de ennek nappal iszom a levét. 2 óránként alszik 10-15 perceket. Mindegy mivel próbálkozom, nem tud nagyokat aludni. Pedig nem is nagyon hasfájós, inkább csak közelségre vágyik. Nem hagyom sírni, szinte mondig a kezemben van. Állandóan rendetlenség van. Oké, hogy apránként megcsinálok dolgokat, de sosincs úgy egyben rendben minden. Férjemtől is kapom az ívet, hogy lassan kezdhetnék újra rendesen főzni, nem csak ilyen 15 perces bolognait és társait. Teljesen igaza van, de egyszerűen nem tudom hogyan kezdjek neki, mit csináljak addig a picivel. Más hogyan csinálta? Vagy nagyanyáink mikor 4-5 gyerek volt, kert, stb?
2015. szept. 28. 08:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom tanácsolni, hogy tedd kiságyba, avgy hordozóba vagy mózesbe vagy babakocsiban vagy bármiben magad mellé és csináld közben a dolgod. Fontos a etsti közelség, de az is, hogy kicsit ellegyen egyedül. És akkor mellette csinálhatnád a dolgod. Bár, most hogy látom, hogy még csak 1 hónapos, szerintem nem kéne ezzel stresszeld magad. A férjed készítsen magának kaját, vagy rendeljen. A bolognai meg nagyon jó kaja, mi baj vele? Mit kéne főzzél kisbaba mellett, 5fogásos ebédet?
2015. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
50%

meg csak egy honapos, nyugi, egyre konnyebb lesz.


Nagyanyaink hagytak uvolteni a gyereket, aztan kesz. Olyan is lett a generacio..


A ferjedet mondjuk elhajtottam volna az elso ilyen megjegyzesre.

2015. szept. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, mit érzel, nekem is hasonlóan nehéz volt az első időszak, vagy talán még nehezebb. A babám nappal nem aludt szinte semmit, csak ölben volt el, nem szopott, ezért a tápszer mellett fejtem is napi hatszor. A gyermekágyas időszak elején hoztak ételt a rokonok, meg a férjem is sokat segített, soha nem rótt fel nekem semmit, mivel látta, mennyire nehéz a kicsivel. Ez egy ilyen időszak, valahogy túl kell élni. Később jobb valamivel, többet el van egyedül a baba, de jön a fogzás, mozgásfejlődés, ami meg az éjszakákat borítja meg teljesen. Most töltötte a hét hónapot, mostanra merültem ki teljesen, még egyszer sem aludta át az éjszakát, minimum kétszer, de mostanában hatszor is menni kell hozzá egy éjszaka. Szerencsére nekem társ a férjem ebben is, és most átvállalt egy éjszakát, igaz így is ébredek, de legalább nem kell kiugranom az ágyból annyiszor.

Nem mellesleg nincs két egyforma baba, vannak nehezebb természetűek is, akik több odafigyelést igényelnek, nem alszanak újszülöttként sem, stb. Az enyém is ilyen, ezt is el kell tudni fogadni, bármennyire nehéz is. Így nem érdemes összehasonlítani ismerősök helyzetével sem, mert egyes babákkal hidd el, más sem boldogulna jobban.

A régi idők nagyban eltérnek a maitól, többgenerációs családok éltek együtt, ez előnyös volt a gyermeknevelés szempontjából, ugyanakkor teljesen más elveket vallottak, a gyereket hagyták sírni, három óránként etettek stb.. Nem lehet összehasonlítani, nincs is értelme...

2015. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi az elejen, rendeltuk a kajat. Szoval te, hogy mar most fozol meg tul is szarnyaltal minket! :-)

En is a hordozoba tettem a babat, amikor mar kepes voltam osszeutni egy ebedet. De a kendo sem rossz otlet, jo esellyel abban el is szenderedne.

Esetleg ha vmelyik nagyi nalatok van es le tudja foglalni a picit, akkor fozhetnel tobb felet, amit aztan lefagyaszthatsz, hogy legyen mihez nyulni, mikor epp szalad minden es nincs energiad fozni.

Amugy meg a ferjed is besegithetne hetvegente, ha fozni nem is tud, de a babat o is le tudja foglalni addig.


Nalunk decemberben szuletik a teso. Na, en is kivancsi leszek, hogy mikor fogok belerazodni. Amugy en ezt tervezem h fozok elotte olyan dolgokat amik fagyaszthatoak. :-)


Menni fog ez, ne aggodj, csak meg bele kell razodni! :-D

2015. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A férjem jó ember, de egész nap dolgozik, nem látja mi van itthon, nem érti hogy nincs az embernek ideje egy ilyen kicsi ember mellettvhúst panírozni és hasonlók. Én is kapom a tanácsokat, főleg anyóstól, hogy sírjon csak, erősödik a tüdeje, meg 3 hónaposan már nyugodtan adjak neki spenótot cumisüvegből, stb. Az a baj, hogy férjem ezeket el is hiszi, ezért sem érti mi a gondom. Próbáljuk a rugalmas hordozót pár napja. Kint elvan benne, de itthon pár perc után nyöszörög, nyűglődik benne. Sírni nem hagyom, az biztos.
2015. szept. 28. 09:00
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi még, inkább az a kivételes, ha egy ilyen pici baba mellett rendben tudja valaki tartania háztartást segítség nélkül. A legfontosabb az lenne, hogy ezt te és a párod is belássátok, neked ne legyen lelkifurdalásod,a párod pedig ne is gerjesszen ilyesmit benned.


Nekünk ugyanebben a szituációban a hordozókendő vált be, egyszerre volt meg a testközelség és tudtam tenni a dolgom, persze nem ugyanúgy azért, mint azelőtt, de szerencsés voltam, mert ezt senki nem is várta el tőlem. Ha anyagilag meg tujátok engedni magatoknak, még pár hétig hozassátok az ebédet, a főzés - pláne, ha a párodnak komolyabb igényei vannak -, és mosogatás elég sok idő és energia, te pedig még gyakorlatilag gyermekágyas vagy.


Amikor nagyanyáinknak 4-5 kisgyerek volt, egyrészt a legnagyobbak is karjukba vették a síró picit, nem volt ez probléma, és senki nem vágta nagyanyáinkhoz, hogy nem a testvéreknek szülték azt a gyereket. Másrészt ritka volt, hogy ne lett volna a közelben egy segítő rokon vagy szomszéd, vagy komaasszony. Harmadrészt sajnos abból sem csináltak olyan nagy ügyet sokan, ha egész nap sírt a pici, de ez a legrosszabb megoldás mindenkinek.

2015. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Apát hagyd vele kettesben a szabadnapján és menj el otthonról. Kérd meg hogy legyen 3 fogásos vacsi mire hazaérsz. Aztan este megbeszélitek, hogy hogyan kér bocsánatot.
2015. szept. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
Mióta megvan a gyerekem nem főzök, a háztartás az első 3-4 hónapban egy katasztrófa volt. Azóta a rendrakás-takarítás egyre jobban megy, de a főzés nem, ha elfogy a rendelt kaja főzök tésztát üveges szósszal. Szerencsére páromnak ez így is jó. Anyós tanácsaira ne hallgass. Majd belejössz és a baba is fejlődik, de ez lassan megy. Egy kis emberke minden igényét ki kell elégíteni, emellett nemigen jut másra idő.
2015. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hordozod? Vegyél hordozókendőt és kösd magadra a picit! Rengeteg anyuka csinálja így, mert a pici is nyugodt, hogy érez téged, közben pedig te is el tudod végezni a munkádat. A végén pedig a férjed is elégedett lesz :)
2015. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

nalunk egy kicsit maskepp volt (bar en az apa vagyok):


- amikor megszuletett a, kivettem 3 het szabit, igy ketten egyutt voltunk otthon. Sokat volt nalam a gyerek, ejszaka keltem hozza (hoztam szoptatni, aztan visszavittem a helyere). ez 6 hetes koraig ment, aztan mar stabilan ataludta az ejszakat.

- kesobb is munka utan sokat volt velem a kicsi, heti 1x elment az asszony sportolni a baratnoivel, addig en vigyaztam ra. Igaz a mienk sokat aludt nap kozben is, de ez a lenyegen nem valtoztat

- az elejen foztem is, de ettunk mirelit kajat is.


Eszembe nem jutott azert kritizalni az asszonyt mert nem ugy mukodott minden mint elotte. Ja es en is elolvastam egy csomo dolgot amit lehetett, hogy ne doljek be az olyan baromsagoknak hogy adj a 3 honapos gyereknek huslevest. Mert ez minden csaladban elojon a nagyon tajekozott nagyszuloktol...

2015. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!