Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is ennyire kiborit a 1,5...

Mást is ennyire kiborit a 1,5 éves vagy csak engem? Teljesen kiborultam..

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves kislányom az utóbbi hetekben nagyon kikészít. Mindenért nyavajog, hisztizik ami épp nem tetszik neki. Nem akar enni mert egyedül akar, de az első mozdulat a kanállal hogy kicsapja a kaját belőle . Próbálok segíteni de azt nem engedi. Azért is hiszti van. Alapvetően nem volt sírós baba. Mi történt vele?
2015. szept. 28. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Én ennyi idősen hagytam egyedül enni.

Tudtam, hogy minden maszatos lesz, de így tanulja meg.


És kezdődik a dackorszak.

2015. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az első hisztikorszak ideje. Nem könnyű, de közel sem olyan, mint az igazi dackorszak 3 éves kor körül. Túl kell élni, nálunk ez viszonylag gyorsan lecsengett.
2015. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Uh, még most jön csak a java. A fiam 20 hónapos és tud ám hisztit levágni. Még nem volt gyerekem, a boltban látva a hisztis, földön fetrengő gyerekeket, mindig azt gondoltam magamban, hogy milyen pocsék szülei lehetnek...Hát pár hete a kisfiam a tescoban szó szerint majdnem elhányta magát a hisztitől, mert nem kaphatta meg a dörmi kismaciját azonnal. Teljesen sokkolt a dolog. Most akkor én is pocsék anya lennék? Hiába magyaráztam neki szépen, hogy várni kell, kicsit türelmesebb legyél, simogattam, puszilgattam...végül már nem is néztem rá, de semmi nem használt. Aztán most, hogy jött a rossz idő az öltözködésnél is kikészít. Ordít, visít, földhöz veri magát. Az étkezés miatt ne aggódj! Nálunk is így megy ez! De add a kezébe a kanalat, úgy, hogy rá tudjon markolni. Nekik még ez a fogás a kényelmesebb és nézd, hogy ügyeskedik. Nem fog elsőre menni, de meg fogja tanulni. A nyávogás pedig nekem is az agyamra megy, pedig fiú...Nyeee...nyeee... Folyton ez megy. De azért ő a kis szívszerelmem és mindenkinél jobban szeretem :D
2015. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is annyira szeretem ezt a kiscsajszit, de egyszerűen annyira elveszitem már a türelmem :(
2015. szept. 28. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Húú hát kitartás mert még csak most kezdődik. Amikor ennyi idősen nálunk is megindultak a hisztik azt hittem megőrülök tőle. Aztán amikor már sikerült valamilyen szinten kezelni, kordában tartani a dolgot ha mondhatom így szintet lépett a gyerek és még durvábban beköszöntött a dackorszak. Ahogy előző válaszoló írta amíg nem volt gyerekem én is azt gondoltam a földön fetrengő hisztiző gyerekre, hogy elkényeztették és nem foglalkoznak vele eleget. Olyanokért megy szinte fuldoklásig az ellenkezés és üvöltés ami soha nem volt megengedve, soha nem csináltuk másképp. Néha már úgy érzem kihullik az összes hajam és felrobban a fejem de próbálom nyugtatni magam, hogy ez sem tart örökké. Januárban lesz 3 éves. Kitartás, egyszer ez a korszak is elmúlik. Ja és hagyd, hogy egyedül egyen, meg fogja tanulni úgy, hogy ne legyen teljesen maszatos utána minden.
2015. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hagyd önállósodni! Tudom, sok plusz munka, takarítás, kidobott kaja, ruha mosás, de neki is meg kell tanulnia ezeket. Amit muszáj azt nyílván muszáj, például hidegben fel kell öltözni ha tetszik ha nem, de amit lehet azt hagyd, hogy egyedül is kínlódjon vele egy kicsit! Legyél ott, hogy segíteni tudj, ha segítséget kér. Ja, és ne idegeskedj, nem azért csinálja, hogy téged bosszantson, hanem egyszerűen nem tudja még másként kifejezni magát. :)
2015. szept. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egen

van az úgy h a gyerek akar

te meg hagyd had próbálja

így tanul, és neked is egyre könnyebb ha már ügyesebb

pl evés - milyen klassz lehet majd úgy együtt ebédelni h nem neked kell kanalazni az ételt belé :-D

szóval próbálkozzon csak, nem baj az !

2015. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.23 hós.
2015. szept. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!