Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a babám?

Le van maradva a babám?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos már a babám. Szépen megfordul mindkét irányba, kúszik is rendesen, négykézláb hintázik, de még mászni nem tud. Nem ül még, csak rövid ideig vagy megtámasztva (nem szoktuk ültetni, tudom, hogy káros). Felállni se próbál, fölhúzni se próbálja magát, csak ülésbe próbálja magát hasizomból, de ez nem megy neki. Még nem mutogat vagy tapsol, mondani is csak olyanokat mond, hogy "dadada", "bababa". Eddig nem aggódtam, de mindenhol olvasom, hogy más gyereke már mit tud ebben a korban, van amelyik már jár is. Csak egy kis megnyugtatás kellene.
2015. okt. 2. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7,5 hónapos volt amikor ült, 8,5 amikor hintázásból mászni kezdett. Két hét leforgása alatt csak úgy sepert a házban négykézláb. Ilyen idős korban egyik napról a másikra is felfedezhetnek új mozgásformát. Szerintem ne aggódj, várjatok nyugodtan, türelmesen. Nincs a kicsi visszamaradva.
2015. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Semmi baja a babádnak, tökéletesen időben van. Az én fiam is 8,5 hónapos kora körül ült fel (de onnantól stabilan, nem volt felborulás, meg kézen támaszkodás), 9 hónaposan állt fel, a semmiből (addig nem próbálkozott) és csak 10 hónaposan kezdett mászni. 1 évesen önállóan elindult. Utált tapsolni, egyáltalán nem érdekelte ebben a korban, nem is erőltettük, és nem mondott többet, mint a te babád. Ma már 3,5 éves, tökéletes mozgású gyerek, akinek be nem áll a szája.,
2015. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Első vagyok azt elfelejtettem írni hogy csak 13,5 hónaposan indult el.
2015. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Nem biztos, hogy le van maradva, lehet alapból később csinál mindent. Mászással annyira nincs még lemaradva és a felállással sem. Az én gyerekeim átlag 10 hónaposan másztak, ilyenkor is álltak fel. Ülni már tudtak 8 hónaposan, de ha már próbálgatja a babád, akkor szerintem nem lesz gond. Ha mégis aggódsz nagyon, akkor kérj időpontot a korai fejlesztőbe v. a nevelési tanácsadóba. Védőnő tud ebben segíteni, melyiket hol találod.
2015. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
8 és fél hónaposan a gyerkőcöm felült (akkor kb. 2 hete ment neki egyedül), próbálkozott a felállással és kúszott. Nem mászott, nem integetett, nem tapsolt, nem beszélt. 10 hónaposan kezdett el mászni, 1 évesen menni. Most már elmúlt 14 hónapos, szépen megy, integet, tapsol, "táncol", érti a tiltásokat, végrehajt egy csomó "utasítást", megmutatja, ha valamit elpakolt és én keresem, és hasonlók. Szerintem nincs okod aggodalomra.
2015. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Egyáltalán nincs lemaradva. Az én fiam annyi idősen semmit nem mondott. Nálunk a manó kúszott, felkapaszkodva felállt, ült, mászott. Ez volt a sorrend. Nem ez van a nagykönyvben igaz. De úgy tudom, nem gond ha felcserélődik, a baj az, ha valamelyik kimarad. Szerintem nagyon ügyes a babád. Azt ne felejtsd, hogy sokan versenyt csinálnak abból, hogy mit tud a gyerek, és fel is nagyítják a dolgokat.
2015. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

lányom ennyi idősen szintén csak forogni tudott. kúszni 9, mászni 10 hónaposan kezdett. 11 hónaposan még csak térdén tudott ülni, ezért a védőnő tanácsára elvittük vizsgálatra. Most leírom hogy ott ezzel foglalkozó szakember mit mondott, talán ez a leghitelesebb:

Mindent rendben találtak, azt mondták korának megfelelő a mozgása csak valószínű nem szeret ülni. Azt javasolták, hogy az ülés elsajátítása/megszerettetése érdekében játszunk minél többet vele ülve (azelőtt fekve játszottunk) Ez valóban használt. Javasolták még, hogy hintáztassuk, ültessük a nyakba (persze tartva a hátát) szóval próbáljunk olyan gyakorlatokat végeztetni vele amire rá van kényszerülve hogy tartsa a hátát.

8 hónaposan a lányom is dadada bababba mondogatta, 10 hónaposan már 2-3 szót tudott és kb. 10 állat hangot utánzott, most 14 hós, alany állítmány tárgy mondatokat mond, számolni tanul (ez két évesnek megfelelő szint), szóval ne aggódj, nagyon hamar és nagyon sokat tudnak fejlődni, csak foglalkozz vele, játszatok, beszélj hozzá, ülj vele a szőnyegen és pikk pakk megtanul mindent (hasizmuk egyébként 1 éves kor előtt nincs a babáknak, nem hasból fog felülni, attól független hogy próbálgatja, legtöbbször mászásból ülnek ki)

2015. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
az még kimaradt, hogy 11,5 hósan már nagyon szépen ült, tehát 2 hét alatt behozta magát, állni kb. 11 hónaposan állt fel, kapaszkodva, most 14 hós, és most teszi meg az első önálló lépéseket.
2015. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva, nyugi:) az enyém 10 hónapos meg nem tudott ülni, aztán 12 hónaposan minden 'lemaradast' behozott:)
2015. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mászni 11 hónapos korig kell, még bőven ráér. Az ülés tök változó, szerintem a te babád hamarosan fog, mert próbálkozik, de nem egy olyan gyereket ismerek, aki már elmúlt 1 éves, mire felült, előbb kezdtek kapaszkodva járni, mint ülni, még sincs semmi bajuk. Erősen kétlem, hogy egy ennyi idős gyerek járna, de ha mégis, az még bajt is jelezhet. Nagyjából 1 éves kor táján szoktak elindulni a gyerekek, de 18 hónapos korig az is teljesen normális.

Beszélnie meg aztán pláne nem kell. Semmit a világon. Nyugi.

2015. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!