Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülött babát csak...

Egy újszülött babát csak kézmosás után engeditek megfogni a látogatóknak? Mi van, ha vki nem hajlandó rá? Pl. anyós és nem akarsz vele összeveszni

Figyelt kérdés

2015. okt. 4. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak kézmosás után. Mi is kezet mosunk, ha belépünk a lakásba.

Akinek ez nem természetes, azt közel se engedem.

Akkor se ha az anyós, de akkor se ha az anyám az illető.

2015. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

A 4 honapos babamat is csak kezmosas utan engedem megfogni.

Es inkabb osszevesznek az anyossal mint, hogy kockaztassam a gyerekem egeszseget!

2015. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem kérdezni, hogy mennyi idős koráig várjátok el a kézmosást anyóstól?
2015. okt. 4. 15:44
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem csintàltam a dologból ekkora ügyet, szerintem normàl mennyiségű baci kell. Betegségek idején viszont elvàràs volt a kézmosàs.
2015. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
A kezmosas alap , ha jon valaki, en 34 eves vagyok es mindig kezetmosok ha hazaerek, ugyhogy ha anyos jon, vagy kezetmos, vagy nem jon be. Ennyi!
2015. okt. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk kórházban 1 napos babát akart anyám kézmosás nélkül kézbe venni. Inkább összevesztünk. Tehát inkább te is vessz velük össze :-) Egyébként én ezt úgy küszöböltem ki, h magamra kötöttem.
2015. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Apósom alapvetően sem nagy rajongója a személyi higiéniának. Így előbb adtam volna egy maga alá vizelt hajléktalan kezébe, mint az övébe. Nem volt hajlandó kezet mosni. Mondtam, hogy akkor tessék választani, vagy a baba, vagy az ajtó.

Némi pofavágással, de elment kezet mosni.

2015. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem is kérdés. Nem gondolom hogy a gyerek környezetét csírátlanítani kell de miután az utcáról bejött vagy pl mosdó után minimum a kézmosás. Én vállalnám a konfliktust anyóssal ez ügyben.

Meddig várnám el? Mindig. Mi is mindig kezet mosunk ha hazaérünk..így volt ez gyerek előtt is. Szokjon hozzá anyóspajtás némi higénia nem árt 😄

2015. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére ilyen probléma nem merült fel, anyósom ápolónő volt, tisztában van a higiéné jelentőségével. Ha nem így lett volna, akkor elsőre szépen megkértem volna, hogy mosson kezet. Ha nem, akkor a kezébe nyomok egy kézfertőtlenítőt - hátha az a baja, hogy ki kell fáradni a fürdőbe :D

Ha ez sem, akkor köszönjük a látogatást, de a baba marad a mi kezünkben vagy a kiságyban :)

Inkább vessz össze vele, mégiscsak egy újszülött baba egészségéről van szó. :)

2015. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Sajnos az anyós nehéz eset ilyen téren. Második baba lesz. Az elsőnél nem volt hajlandó megmosni, de most nem fogok neki engedni. A gyerekem fontosabb, mint az anyós hülyesége. Veszekedés volt idáig is, nem lesz olyan nagy csoda, ha megint összeveszünk. Ha ennyit nem hajlandó megtenni a békesség érdekében, akkor majd én is úgy állok hozzá.
2015. okt. 5. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!