Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek vezetni? Többi lent.

Félek vezetni? Többi lent.

Figyelt kérdés

5 hónapja szültem de azóta kicsit félek. Így városba oké de hosszabb távra még nem mentem a kicsivel. Szeretnék neki több mindent venni ehhez 40 km-kéne vezetni oda majd 40-et vissza. De az van bennem mi van ha vki belénk hajt?hiàba vigyázok ha más nem vigyáz.

Túlreagálom?


2015. okt. 6. 08:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Túl, de érthető. Én is kis gyomorgörccsel, 20-szal lassabban vezetek, ha mögöttem van a baba.

Legyél a lehető legóvatosabb, mást nem tudsz tenni. Vagy ez vagy örökre otthon maradsz.

2015. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%
Eléggé... attól miért nem félsz, hogy a fejedre esik a csillár? Mert, kb. ugyanez a kategória.
2015. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Arra gondolj, hogy városban is lehet baleset, ott mégis mersz vezetni, szóval ez ne legyen akadály. Innentől akkor ki sem mozdulsz a városból? Hiszen busszal is lehet baleset, vagy ha más vezeti az autót, akkor is.


1-esnek: 20-al kevesebbel mész? Tehát lakott területen kívül 70-nel? Sose tudtam elképzelni, hogy kik azok, akik folyamat lassan mennek, természetesen megfelelő körülmények között. Igazából 70-nel menni balesetveszélyesebb, mint 90-nel, hiszen folyamatosan előzésre "kényszeríted" a többi közlekedésben résztvevőt. Persze hangsúlyozom, mindezt megfelelő út-, időjárási, látási stb. viszonyokra értem.

2015. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én megértelek, szerintem érthető, hogy aggódsz. Menj lassabban, figyelj nagyon másokra.

Gondolom, ismered az utat, tudod, hogy hol szokott nagyobb forgalom lenni, hol szokott esetleg valami gond lenni, amire figyelni kell.

Én egyébként városban félek inkább :) Itt sokkal több szabálytalankodó van, meg minden 100 méter után történik valami, kiugrik egy gyalogos, eléd vág egy biciklis, stb. Városon kívül meg nyugis az út, ha nagy a forgalom, akkor meg beállok a sorba és nem előzgetek.

2015. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

3: Egyetértek, én is veszélyesnek tartom, de senki sem írta, hogy 70-nel megy :)

Én pl. ha jó az út, megy a forgalom, akkor megyek 100-110 körül. Nyilván babával nem, akkor 90 szigorúan :)

2015. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez igaz, lehet gyerek nélkül 110-zel megy :)
2015. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha félsz szerintem inkább ne indulj el... Majd kicsit később menj vele hosszabb útra, mikor többet vezettél a városban és már nem félsz. Amíg bevásárolsz addig hagyd a gyereket az apjára vagy a nagyszülőkre.
2015. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amúgy mi az amit a városban nem kapsz, csak 40 km-vel odébb? Rendelni nem lehet?
2015. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Túlreagálod. De én is így vagyok/voltam vele, valószínűleg azért mert mikor az első gyerekkel terhes voltam, autóbalesetünk volt. Úgyhogy én csak akkor vezetek, ha nagyon muszáj, és inkább felszállok a buszra/vonatra a gyerekekkel, ha ésszerűen megoldható tömegközlekedéssel is az utazás.
2015. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Igen, 70-80-nal megyek. És soha nem megyek 90-nél többel, gyerek nélkül sem (pályán nem közlekedek). És nehogy már én legyek a szemét meg a balfék, aki azzal veszélyezteti a közlekedést, hogy betartja a szabályokat. Menjen, aki siet, lelke rajta. Nekem egy éve van jogsim, gyerek mögöttem: nekem az a lényeg, hogy odaérjek, nem az, hogy mikor.


Első voltam

2015. okt. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!