Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok 6 hetes babátokk...

Mit csináltok 6 hetes babátokkal? Egész nap vagy cicizne vagy hurcolni kell a fenekét. Néhány jó tanács?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát bizony ilyen korban ezek az elvárásaik. Én igény szerint szoptattam, ha már nagyon sokat lógott rajtam és nem bírt magával, akkor vagy az apukáján elfeküdt és nézelődött, elaludt (érdekes módon ott általában nyugton volt) vagy levittem babakocsiban sétálni. Hidd el kinövi. Az pedig nem igaz, hogy ha sokat van cicin vagy ölben elkapatod, mert egész egyszerűen az idő múlásával kinövi. Az én 5 hónapos kisfiam már csak szoptatáskor (ami saját igénye szerint már csak napi hatszor van, pedig csak anyatejes) van ölben, mert már nem akar, hiszen jobban érdekli a játék a játszószőnyegén. Kitartást kívánok.
2010. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát az én fiam ennyi idősen vagy evett vagy aludt, vagy volt olyan periódusa is, hogy ő feküdt az ágyon és nézett engem, én meg csináltam a dolgomat, vasaltam, takarítottam és közben rongyosra beszéltem neki a számat. De nem hurcoltam magammal, nem is bírtam volna. Ha nagyon nem tudtam vele mit kezdeni, akkor táncoltunk és zenét hallgattunk. Utána megint nyugi volt egy ideig.
2010. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, adj neki cicit, és hurcold. majd elmúlik. sajnos vannak olyan babák, akik bizony nem fekszenek nyugiban, hanem nyűglődnek, majd üvöltenek...de majd jobb lesz, ha elkezd mászni, majd járni, és egyre jobban leköti magát. az enéym nagyon sokáig ilyen volt, aszittem megőrülök. most már jobb. látod, itt netezek, ő meg pakolászik, jön-megy. 15 hós nemsoká. :)
2010. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi nem vagy egyedül. az én kislányom 7 hetes de ő is ugyanezt csinálja. bár mostmár kezd kicsit ellenni egyedül. ha megunja azt a pozíciót akkor vagy megfordítom, vagy átrakom a hordozóba, ha azt is megunja megy egy kicsit a kiságyba.így nyerek egy kis időt, hogy valamit tudjak csinálni. egyre több időt van így el. vagy még megoldás lehet a hordozókendő, rajtam is most itt alszik a kis édes.
2010. márc. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem hurcoltam, cicit adtam.Nagyon fárasztó volt, de hamar elmúlt.Próbálkoztam cumival, de nem jött be neki azóta se hajlandó elfogadni.Örülök, hogy nem hurcoltam, mert most sem egy ölbebaba.Inkább melléfeküdtem vagy ültem, úgy foglalkoztam vele.

/Z/

2010. márc. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi elejétől fogva úgy csináltuk, hogy nem dajkáltuk, cipeltük a lányunkat, hanem odafektettük magunkhoz és úgy foglalkoztunk vele, úgy beszéltünk hozzá, mutogatjuk a játékait ( 8 hetes). Csak azt tudom javasolni, hogy amikor fenn van, akkor beszélgessetek vele, de vegyétek kézbe, hanem csak legyetek mellette. Így ha majd jobban felfedezi a körülötte lévő világot, jobban el lesz egyedül is. Nálunk most ez van, sokat nézelődik, gügyög magában, kifejezetten jól érzi magá, mi meg sokszor a háttérben figyeljük.
2010. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. sajnos nem minden babánál jön be, hogy csak úgy odafekszik mellé az ember, mert van, aki cak azt szereti, ha kézben van. minden baba más. ha a tied ilyen, úgyis rövid úton kiderül, mert adidg fog üvölteni, amíg kézbe nem veszed. :)

tesómnak 2 gyermeke van, és egyik nyugis, jól elvolt csecsemőnek, a másik meg...hajjaj. ugyanolyan feltételek mellett, teszem hozzá .

nekem még csak egy van, de ő sem az a jól elvagyok egyedül típus, illetve, mint írtam, most már kezd jobb lenni. sőt, ma reggel pl. kivasaltam úgy, hogy egy nyikkja nem volt, na jó, egyszer lefejelte kicsit az ajtót, de miután megvigasztaltam, tovább molyolt egyedül. ha valaki ezt mondja még akár 3 hónapja is,hogy ez így lesz, kiröhögtem volna. :)

2010. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!