Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő csecsemőnél,...

Bárányhimlő csecsemőnél, veszélyes?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki elkapták a gyerekeink a bárányhimlőt, mert egy fertőzött gyerekkel játszottak (akin akkor még nem látszott).

Nagyobb lányom 2 és fél éves, ott már nem lenne gond. De kisfiam még csak 4 hónapos. Nem veszélyes egy ilyen pici babánál a bárányhimlő?



2015. okt. 7. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnél a 3 hetes baba kapta el és ő viselte a legjobban a 3 gyerek közül. Kérdezd meg az orvost azért.
2015. okt. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az apjuk hozta be. A nagy 2,5 éves volt a pici négy hónapos, pont mint nálatok. A nagyon rettenetesen kijött, tele volt pöttyökkel. A picin össz-vissz három pötty volt. Hozzáteszem én elkaptam gyerekkoromban, a csöppöm meg anyatejes volt.
2015. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legkisebbem 3 hónaposan kapta el a bárányhimlőt. Összesen ha 20 pötty volt rajta, még egy hőemelkedése sem volt. Ekkor anyatejes volt még csak, én pedig gyerekkoromban átestem a bárányhimlőn.

Évekig azért izgultam, hogy nem kapott védettséget, mivel olyan enyhe tünetei voltak. Tavaly volt elsős és télen dúlt a bárányhimlő az osztálytársai között (4-5 gyerek hiányzott e miatt), ő nem kapta el újra.

2015. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 5 hónaposan volt bárányhimlős (az én övsömörömtől kapta el), és nagyon jól viselte, hőemelkedése sem volt. Úgy tudom, általában jól viselik a babák ezt a betegséget, abból lehet probléma, hogy a pelenkás bőrük nem tud szellőzni, így ott jobban kell vigyázni a kiütésekre.
2015. okt. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk mind a 7 gyerek volt bárányhimlős, a legkisebb 4 hónapos volt, nála zajlott a legenyhébben. Ha szoptatod és te voltál bárányhimlős, akkor megkapja az ellenanyagokat és gyorsan túl lesz rajta!
2015. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!