Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ni zavarhatja éjjel az alvásba...

Ni zavarhatja éjjel az alvásban 9 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Tudom, már elcsépelt kérdés, a válasz mindig, hogy tutira a fogzás.az első pár hónap szuper volt, sokszor én keltettem reggel, hogy szopizzon. Most 1-2 hónapja,de igazából nyár óta egyre többször kel éjjel, persze vannak jó napok is, de napközben sem alszik sokat.

Igaz, nyáron bújt ki az első 2 foga, most pedig feül bújt ki az egyik, mindjárt jön a másik, de most már úgy látom, ha bekenem az ínyét sem jobb a helyzet. Most már minden második nap elfogadható csak. Éjfél körül megébred, és cicizik, leteszem, majd 5 perc után sír. Bemegyünk, ringatni próbáljuk apával felváltva, és sír. Kérte magát az ágyba, sírt. Hétvégén már ügyeletre vittük, mert úgy láttam fáj valamije, de mire felöltöztettük, már nevetett. Adtak neki fájdalomcsillapítót, de attól sem lett jobb, mert mikor visszajöttünk és letettük, újra felsírt! Én nagyon nehezen bírom ezt, nagyobbik lányommal semmi ilyen nem volt, és csak rémülten hallgattam az ilyen történeteket. Mi zavarhatja???


2015. okt. 8. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:

talán azért sírhat, mert hiányol benneteket, megszokta, hogy ott vagytok míg elalszik, cicit kap éjjel, ringatást, stb.

cumival nem próbálkoztatok? vagy cumizik?

2015. okt. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet, fogfájás, hasfájás, nem lakik jól már eléggé este, szeparációs szorongás, melege van, fázik, vagy túl fáradt és nem tudja hogy kell elaludni.
2015. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a mozgásában nagy változás áll be, akkor az is lehet a nyugtalanság oka. Vagy túl sok inger éri napközben, és emiatt is alhat rosszul.
2015. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első fiam 9-10 hónaposan éjjelente 6x-8x ébredt,sirt...Már odáig jutottam,hogy nem adtam neki cicit éjjel,csak teát és ringattam,de attól se lett jobb a helyzet...1 éves kora után javult kicsit,de 2,5 éves koráig megmaradt a 2-3-4x ébredés,kicsit odabújtam és visszaaludt,csak ugye egy nyugodt éjszakánk nem volt.A kisebbik fiam fél évesen egy hang nélkül aludt egész éjjel(még akkor is,mikor 9 hónaposan 6 foga jött egyszerre...),én meg a nagyobbhoz rohangáltam,érdekes volt,vagyis csak igy utólag,akkor nem annyira.Most,hogy ne legyen olyan unalmas a harmadik gyerkőccel ébredezgetünk (7,5 hós,kislány),de csak 2x-3x,ez még nem annyira vészes,de azért voltam már kipihentebb.

Ezen egyszerűen túl kell lenni,majd kinövi egyszer csak,ki előbb,ki később. :)

Kitartás!

2015. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Lehet, hogy csak rossz pozícióban teszed le, ami kényelmetlen neki, de még magától nem tudja beállítani magát...

Nekem 9,5 hós kisfiam, este babahintában hajlandó elaludni, napközben pedig csak a a babakocsiban (hordozóban). Ha éjjelente felébred (sajnos 2-3x), akkor egyrészt tápszert kell adnom neki, mert éhes, másrészt sokszor hasra teszem le és a takaróval jól bebugyolálom, hogy tartsa. Próbáld pólyázni, szorosabban takarni, esetleg próbálkozhatsz fordulásgátló párnával, mert lehet, hogy az oldalán szeretne aludni.

2015. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!