Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos fiú babám 4180g a...

1 hónapos fiú babám 4180g a születési súlya 3300g szerintetek nagyon bele húzott vagy egy még határ eset? Egyébként nem csak anyatejes hanem tápszeres is!

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3900 grammal született, de 3700 grammal jöttünk haza 1 hetesen. 1 hónaposan 4600 gramm volt. Semmi gond a babád hízásával, vannak gyorsabban és lassabban gyarapodó babák.
2015. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1 kg 1 hónapra ok.

Nekem a nagylányom 3900g született, és fél évesen 8500gramm volt. Hihetetlen gyorsan nött, és eléggé megijedtem mi lesz vele.

1 évesen 9200 gramm volt, és 2 évesen 11 kg volt. Vagy is mindig az átlag alatt 1 kg-al van. Most 5 évesen is az átlag alatt 1-kgal.

2015. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fiam két kilót hízott első hónapban, pedig csak anyatejet evett. Persze utána lassított:) Kérdezd meg a védőnőt, de szerintem semmi baj ezzel.
2015. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az első 6 hónapban havonta NAGYJÁBÓL egy kg-ot kell hízniuk.

Azért írom, hogy nagyjából, mert sokan hajlamosak szó szerint venni és ha 800g vagy 1100g az a hízás, akkor már aggódva rágják a körmüket.

2015. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Normális ez a hízás, akkor is, ha tápszeres is. Viszont figyelj, mert tápszerrel túl tudod a babát etetni!

Mivel nem hízott 1 kg-t 1 hónap alatt, ne aggódj, ez teljesen normális hízás.

2015. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Túletetni?hát ha már nem kell neki nemeszik többet és nemfogadja el vagyis az én babámmal ez a tapasztalatom!és az ismerősömnek 1hós babája 4680g az durva?
2015. okt. 8. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem durva. Nem is értem miért gondolod ezt? Még mondhatnám, hogy a havi 1 kg hízás ilyen pici babáknál normális. A tied 880 grammot hízott, ez átlagos, nincs benne semmi kiemelkedő.

Az hogy a babát túl lehet etetni, az igaz. Ha a te babád abbahagyja a tápszer evését magától, ha jóllakott, az jó, de sajnos vannak olyan anyák, akik addig tömik a gyereküket, amíg azok elfogadják, értem azt, hogy a normál adagnál is többet adnak nekik, csak mert a baba elfogadja.

2015. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem fogadta el soha a tápszert, ha már nem volt éhes. A babák nem buták, ha nem éhesek nem fognak enni.
2015. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ne mondjátok már, hogy senki sem hallott a tápszeres baba túletetésről?

Link, 5. pont.

2015. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hallottam, de megmondom őszintén, én még minden tápszeres baba anyukájától csak azt hallottam, hogy ha nem éhes a gyerek, nem eszik. Ráadásul ők nem esznek fél óránként-óránként, mint sok anyatejes baba, hanem kb. 3 óránként már az elején is.
2015. okt. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!