Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknél nincs napirend, nem...

Akiknél nincs napirend, nem idegesítő, hogy nem lehet normálisan tervezni?

Figyelt kérdés

Sokan vitatják a napirend fontosságát. Nálunk volt napirend, kb. 6-7 hósan, egy biztos, 2 hónapos babánál nagyon nehéz bármiféle napirendről beszélni.

De az sem jó, hogy ha a barátnőimhez mennék, ugrásra készen kabátban kell állni az ajtóban, hogy amikor épp felébredt a babájuk, gyorsan megejthessük a találkozót, hogy ne lógjon se evésbe se alvásba bele.

Szóval hogy nem lehet tervezni velük, nem mernek sehova se elindulni mert fogalmuk sincs mikor alszik a gyerek, ha épp átmegyünk és belealszik a fürdésbe, akkor tudunk tovább maradni, mert nem fürdeti meg, de ha meg úgy van hogy 18.00-kor felébred, azonnal ki vagyunk rúgva mert fürdetés...


persze alkalmazkodom és elfogadom ezt.

Csak azt nem értem, miért vannak a napirend ellen, amikor látható hogy mennyivel jobb a szülőnek és a gyermeknek is ha rendszer van az életében!?

Most nem azt mondom hogy minden áron rá kell erőltetni 2-3 hónaposokra, de ha két három nap alatt hozzá lehet őket szoktatni bizonyos dolgokhoz, akkor miért nem veszik kézbe az anyukák a dolgokat, miért hagyják, hogy mindig úgy legyen a tánc ahogy a gyermek fütyül?


2015. okt. 13. 08:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*6-7 kortól van nálunk
2015. okt. 13. 08:12
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a napirend sorrendiséget jelentett, nem konkrét időpontokat.

Ha barátnők jöttek, akkor párhuzamosan is lehetett a gyerekkel és velük is foglalkozni. Ha fürdetés volt, maximum bejöttek ők is a fürdőbe beszélgetni, a gyerek meg örült a társaságnak.


Nálunk egyetlen ökölszabály az volt, hogy ha letesszük aludni, akkor tíz percig csend van (egyébként nem alszik el). Ilyenkor a vendégeket áttereltük a lakás túlvégébe vagy nyáron az udvarra. Ott folytattuk a beszélgetést, bébiőr nálam. Ritkán ébredt fel, ha mégis, akkor 5 percre otthagytam a társaságot, visszaaltattam, folytattuk.


Az elalvás nálunk is lutri, főleg nappal. Viszont elmenős programot úgy csinálok, hogy a férjem itthon van (egyedül amúgy se hagyhatom a gyereket), ő meg mindent ugyanúgy meg tud oldani, ahogy én.

2015. okt. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Mi mindig hagytuk, hogy a gyerek igényei szerint történjenek a dolgok. Ez azt jelenti, hogy nincs fix időpont mondjuk a nappali alvásra, de a dolgok sorrendje egyébként így is változatlan maradt. Ő sem ugyanannyira fáradt minden nap, nem fogom csak azért altatni fix időben, mert ez a napirend szerint csodás lenne, közben meg ő abszolút nem is fáradt akkor. Ez semmiben nem akadályozott minket, ettől függetlenül ugyanúgy mentünk mindenfelé.
2015. okt. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

de épp ez a napirend lényege, hogy ha pár napig ugyanabban az időben leteszed, akkor előbb utóbb ő akkor lesz fáradt...mint ahogy én is egy időben elkezdtem ebéd után szunyálni, és amikor utána már nem lehetett mert pl dolgozni kezdtem, mindig leesett a fejem abban az időpontban.

Én csak kíváncsi vagyok, hogy miért van az hogy meg sem próbálod, pl, Te kedves második, valami rendszert vinni az életébe (minden tisztelettel kérdem nem kötekedésből). Hogy később pl nem volna e könnyebb az életetek, ha tudnád, mikor mi jön stb

2015. okt. 13. 09:29
 5/20 A kérdező kommentje:
*nem 2-es, 3-as
2015. okt. 13. 09:29
 6/20 anonim ***** válasza:
Különböző anyukáknak és babáknak különböznek az igényeik. Lehet, hogy ők egyáltalán nem napirend pártiak, hanem a gyerek igényeihez akarnak alkalmazkodni. Ebben sok minden befolyásolhatjat őket, pl. saját neveltetésük, miket olvastak (pl. nagy divat most a kötődő nevelés, ahol hangsúlyozzák a gyerek igényeihez való alkalmazkodást, stb.). Nincs egyetlen jó módszer, egy család számára az a jó, amit ők maguk kitalálnak, neked a te módszered, nekik a sajátjuk. Mindegyik máshogy hat a gyerekre, és más-más tulajdonságaikat is fogja erősíteni a későbbiekben. Nincs ilyen, hogy csak egyetlen út a jó. Minél előbb elfogadod ezt, annál könnyebb lesz. Elhiszem, hogy nehéz neked, hogy így nem tudsz velük tervezni, de a gyerek majd nagyobb lesz, akkor ez úgyis fog változni.
2015. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod
2015. okt. 13. 10:23
 8/20 anonim ***** válasza:

Különben szerintem is fontos - némi rugalmasság mellett - a napirend:) Ugyanilyen eltérés lehet pl. a babakocsi vs. hordozókendő témában is, meg gyereknevelésben millió ilyen dolog van. Nekem borzasztó nehéz pl. megállnom, hogy ne kezdjek el tanácsokat osztogatni, főleg, ha azt látom, hogy egy csecsemőt beletesznek egy nagy kenguruba, ráadásul kifordítva, vagy nem szólnak rá a rendetlenkedő gyerekre. De megtanultam, hogy én sem akarom, hogy az én életembe beleszóljanak, felnőtt emberek vagyunk:) Szerintem te sem örülnél, ha ők akarnának rávenni arra, hogy ne tartsd be a napirendet. De mondom, tudom, hogy nehéz. Annyit tehetsz csak, hogyha ennyire zavar, akkor kerülöd egy darabig ezeket a helyzeteket, vagy megfigyeled, hogy mi az, amit ebből te pl. hasznosítani tudsz otthon, hiszen senki sem tévedhetetlen. Én sem tudhatom, hogy enm derül ki, hogy a napirend milyen negatív dolgokat okoz, vagy hogy a babáknak mégis az jó valamiért, ha kifelé vannak hordozva. A '80-as években meg a szigorú, 3 óránkénti etetés volt az ajánlott, kelteni kellett hozzá a babát, stb. Orvosi ajánlásra ráadásul, ahogy azelőtt meg más dolgok voltak. Sosem lehet tudni, hogy mi derül ki.

6-os

2015. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Nalunk sincs fix napirend, de nekunk igy jo. Persze meg van a sorrend. De ma pl a babam 9 kor kelt ( postasra) , evett, most jatszunk, es del korul lesz almos.

Tegnap 10 kor kelt, olyankor csak egy korul almos.

Nem fogom csak azert kirangatni az agybol, mert napirendek kell lennie.

Siman el lehet vele menni barhova, multkor este 11 kor ertunk haza, es akkor sincs semmi. Meg akkor sem ha vendeg van nalunk es 9 kor meg itt van.

2015. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első hónapokban a fix mindig a fürdetés volt, igyekeztünk úgy tervezni a programokat (persze akadtak kivételek), hogy arra hazaérjünk. A szoptatás a gyerek igényei szerint történt, amire ő maga beállt 2,5-3 óránként, illetve az alvási szokásait is hamar kialakította magának. Mi 3-4 hetes korától sokat mentünk társaságba vele, hozzánk is jöttek gyakran látogatni, de ez soha nem okozott fennakadást. Vendégségben és otthon is elvonultam egy másik szobába szoptatni (kivéve, ha 1-1 közeli nő ismerős jött, előttük nem zavartattam magam), a fürdetésnél szívesen "besegítettek", alvás esetén pedig kicsit lejjebb vettük a hangerőt, míg elaludt. Ha útközben voltunk, akkor akár a kocsiban is megszoptattam vagy átpelenkáztam, szóval nem állt meg az élet a gyerek miatt.

Most 15 hónapos, az ebéd utáni alvás és az esti fürdés viszonylag fix időben van, a játék/séta/bevásárlás stb. pedig ahhoz igazítva, hogy milyen idő van vagy milyen egyéb tennivalóm akad otthon.

2015. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!