Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós kislányom mitől aludhat...

9 hós kislányom mitől aludhat rosszul? Hasfájás lehet? A foga? Vagy micsoda lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nemrég múlt 9 hónapos, de a probléma már kb 4hós kora óta megvan. Akkor, még 4 hónaposan már csak egyszer kelt éjjel, nappal minimum 2 órát aludt és elmúlt pár héttel korábban a hasfájós időszaka. Épp megtanult pár napja egyedül elaludni, s semmilyen zaj nem zavarta.

Aztán két oltást kapott, az megviselte, nem aludt, nyűgös volt stb, de azt mondták pár nap és visszaáll a rend. Nem állt vissza. Lehet hogy véletlen hogy pont azóta, de mindenesetre biztos hogy azután kezdődött a nem alvás. Most ott tartunk, hogy jobb éjjeleken 3-4szer kell, van hogy egy alkalom 15perc van hogy órákig kínlódunk. Szopizva alszik csak el, de nagyon éber, még a padló megnyikordulására is felébred, ha leteszem az ágyába akkor is pár perc és legtöbbször fenn van. Minden pici zajra, vagy ha elmegy egy autó a ház előtt. Nappal már nem is alszik, max egyszer 10-15 percet. A gyerekorvos és a védőnő szerint ő egyszerűen ilyen, el kell fogadni hogy kevés az alvásigénye, s éberen alszik, de nekem ez már nem tűnik normálisnak. Lényegében este8-9től reggel hatig alszik, de van hogy ebből órákat fenn szenvedünk. Ha hagyom a cicin amikor elaludt akkor alszik, de akkor meg én nem, és lassan nem bírom a hónapok óta tartó egy-két órás alvásokat. Nem tudom számít-e, 8 foga van és egy kézen fogva is elég stabilan sétál már, nagyon nagy a mozgásigénye, de elég duci babának néz ki. Szopizni sokat szopizik, de napjában általában csak 3szor eszik püréket, többet nem nagyon akar, ennyiszer is elég keveset fogad el. Gondoltam már hogy éjjel éhes, azért kel, de nem úgy tűnik? Volt valaki hasonló cipőben? Dentinoxot használunk a fogára, de nem látszik úgy hogy megviselné.



2015. okt. 13. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem eszik olyasmit, amit mondjuk eddig nem? Sírva ébred? Nem változtattatok semmit a környezetében? Napközben sem alszik egyáltalán? Mikor kapta az oltást? Lázasodni szokott fogzásnál? Nyáladzik? Rágcsál és étvágytalanabb?
2015. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokat eszik most már, étvágya van, s mindent megrágcsál. Oltást mostanában nem kapott, de a dolog sem sokat javult. Egyébként a fogzást jól türi, nem lázasodik, nem is nagyon nyáladzik tőle. Sok mindent eszik már de viszonylag ritkán és lassan vezetek be neki minden ujat. Én most már pocakra gyanakszom, mert feltűnt, ha reggel van kaki akkor sokkal rosszabb az éjszakánk, mint amikor este tölti meg a pelust.
2015. nov. 11. 07:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Nappal ha alszik természetes lehet, hogy éjszaka nehezebben. Hány fok van a szobában? Estére hogyan öltözteted?
2015. nov. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nappal se nagyon alszik, egyszer kétszer 15-20 percet, elég éberen, mert még a padló nyikorgásra is felriad. Egy rugiban alszik, legtöbbször 22-25 fok van a szobában, ingadozik, mert kandallóval fűtünk most hogy kell füteni.
2015. nov. 12. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!