Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16-17honapos babával hogy néz...

16-17honapos babával hogy néz ki egy napotok? Fiú vagy lány? Hány kg és hány cm? Hány foga van?

Figyelt kérdés
Mikor kel reggel, mikor mit eszik, mikor alszik napkozben, mikor fürdik ilyenkor mit eszik és mikor alszik el? Mit iszik napkozben? Mit szoktatok vele játszani?
2015. okt. 15. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:

7-kor kel. iszik 2,5 dl tejet, eszik pár falat zsömlét. utána játszik egyedül, én házimunkázom. fél 9 körül kimegyünk a kertbe fél órára. Utána fél 10-kor eszik zabkását gyümölcsel, utána házimunkázom vagy közösen játszunk. 3/4 12 körül húst eszik zöldséggel, aztán déltől alszik kb. 1,5 órát. Utána sétálni megyünk, vagy ha rossz idő van itthon játszunk. 3-kor uzsizik tejpépet gyümölcsel, tána vacsiig kimegyünk a kertbe ha jó idő van, ha rossz idő, akkor itt bent játszunk vagy elmegyünk vásárolni, vagy ő játszik én meg házimunkázom, vagy ezek kombinációja :)

18.00-kor eszik ebéd maradékát, zsömlét, sajtal, zöldségkrémmel, mikor mit. Utána hazajön apa és estig játszunk. 20.00 fürdés, 20.30-kor iszik egy fele tápszer-fele tejet (2,5 dl-t) és már alszik is :)

9 kg, 80 cm körül van, és 4 foga van


15 hónapos lesz jövőhéten

2015. okt. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

16 hónapos. Nem egy jó étvágyú gyerek. 5-6 között ébred, reggelire megeszik egy szelet kenyeret zsírral, májkrémmel vajjal mikor mivel. Inni vizet iszik, amibe a vitamint is csepegtetem. Utána visszük a tesót suliba, bevásárlás, itthon nekem házimunka míg ő játszik. Ebédre valamilyen husi körettel ami változó. Az alvása változó, van hogy ebéd előtt van hogy utána de mindig 2,5-3 óra. Uzsonnára tejterméket kap. Ha jó idő van 1-2 órára kimegyünk, ha nem akkor bent játszunk. Aztán megyünk a tesóért. 18.00-körül vacsi, vagy ugyan az mint az ebéd vagy valamilyen kenyér. Desszertet naponta egyszer kap, ebéd után. 19.00-körül fürdés, este 8-ra ágyban van.

Játszani főzőcskét szeret illetve ki-be pakolászik.

Kisfiú, 16 foga van, 80cm, 10kg.

2015. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az én fiam még csak 14hónapos, de írok ha nem gond.

reggel 6kor kel, 7kor reggelizik velünk, kenyér (fél szelet) valamivel, utána 150ml tápszer. azt játszunk, ha jó az idő akkor 10tól fél12ig sétálunk ha nem, mint most, akkor csak a fedett teraszra megy ki.

fél12 körül ebédel, ma paradicsom levest (egy merőkanálnyi), brokkolis rakott tésztát (pár falatot), és kb 5centis banánt. azt déltől alszik változó 1.5-3óra.

mondjuk hogy 2kor kel akkor játszunk, ha nem bírok vele akkor kimegy az udvarra/teraszra 3-4körül joghurt gyümölccsel valami gabonával (zabpehely, 7gabonás pép). azt megint játszunk, ha jó idő van sétálunk, játszóterezünk, vagy a teraszon van. 6-fél 7 körül vacsi, vagy az ebédből vagy kenyeret. negyed 8kor fürdés tápszer 150ml és 8előtt már alszik. hajnalban kel még 2-5között 210ml tápszert iszik.


amúgy nagyon szeret kint lenni, bent nehezen lehet lefoglalni. :)


12kg és 85centi fölött van (ebben a hónapban nem méredzkedtünk még, 13hónaposan ennyit mért a védőnő) és 7 foga van, felső 4 metszőfog és az alsó 3, most kezd jönni a 4.

2015. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17 hónapos. 7-8 körül ébred, megiszik 250 ml tápszert. 9 körül reggelizik, lekváros kalács, sajtos,vagy májkrémes kenyeret vagy hasonlót. Aztán ha jó idő van kimegyünk sétálni, biciklizni, mamáékhoz :) Ha rossz idő van, benn játszunk, kicsit nehezebb itthon lefoglalni. Délben ebédel, mikor mit, ha nagyon válogat arra az esetre még mindig van itthon bébiétel. Fél1től kb alszik, változó hogy mennyit. Van hogy 3 órát, de van, hogy csak másfelet. Felébred játszunk, vagy játszik, zenét hallgat, 4 körül uzsizik, joghurt gyümivel, vagy gyümi műzlivel, néha még adok neki tejpépet. Ezután kimegyünk apa elé, vagy játszótérre. 7 kor vacsizunk, mikor mit, bundás kenyér sajtos sonkás kenyér stb. 8-negyed9 körül fürdik, majd megiszik 260 ml tápszert, és legkésőbb 9re már alszik. 11 foga van, most jön 2 szemfoga, így éjszaka sokszor felsír, de szerencse, hogy nem ébred fel rá. Napközben hígított hozzáadott cukor nélküli gyümölcslevet iszik, vizet, teát ne issza meg :(
2015. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 16 hónapos a kisfiúnk, reggel 6-7 között ébred, akkor pár falat zsemle, virslivel, paradicsommal, vagy szalámi, utána iszik még kb. 150 ml tápszert (terjérzékenység miatt ő csak spec.tápszert kaphat), majd játék, én addig elmosogatok, felrakom az ebédet, közben együtt is játszunk, mondókázunk, segít a konyhában, vagy a mosogépbe pakolni,teregetni imádja :-) fél tíz fele tízórai, gyümölcs, ez általában alma, mostanában körte a favorit nála, vagy banán, sütőtök, én csinálom neki. 10 óra fele ha nem rossz az idő, kimegyünk a szabadba, játszótér, séta, nagy a mozgásigénye, így ha hűvös az idő,akkor is jól felöltözve,de kimegyünk. fél tizenkettő fele felmegyünk, még picit játszik,addig én előkészítem az ebédjét, ebédel és megy aludni. Változó mennyit, átlag két óra,de van mikor három. Ha felébredt játszunk, fél három-három fele attól függ mikor ébredt uzsonna, ez Sinemil gyümölccsel, vagy zabtejes puding, kölesgolyó, az időjárás engedi utána megyünk ki újra a szabadba levegőzni, futkorászni,séta. 18 órakor vacsi, szalámi, virsli, paradicsom,zsemle,mikor mi, majd mostanában kezdtük és nagyon élvezi a diavetítést, hozza a diafilmeket és vetítünk. Kutyatár, Boribon a játékmackó,Öreg néne őzikéje, Tücsök és a hangya, mindig hagyom , hogy találomra válassza ki melyik legyen. 2-3 vetítés után még pici játék, együtt elpakolunk, utána még mesélünk neki,majd fogmosás, háromnegyed nyolckor fürdés, 8 - kor iszik még tápszert kb. 180 ml-t és utána már negyedkilenckor alszik is. Éjjel sajnos mostanában ébred többször, jön a foga az őrlők...:-( amúgy meg 8 fogunk van jelenleg, 82 cm és 10 és fél kilók vagyunk.
2015. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, kihagytam, hogy 11 kg, centire kb 85 :) És a Ti napotok hogy néz ki,kedves kérdező?
2015. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!