Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ilyenkor hogyan reagáltok?

Ti ilyenkor hogyan reagáltok?

Figyelt kérdés

A lányom egy tízhónapos örökmozgó, gyakorlatilag napokon belül önállón járni fog. Ésszerű kereteken belül megengedünk neki mindent, hogy próbálgassa és gyakorolja a kis testét. Viszont egy pillanatra sem lehet nem odafigyelni, mert azonnal életveszélyes helyzeteket képes produkálni.

Mégis, nem egy ismerősünk, rokonunk rám szól, amikor próbálom megakadályozni, hogy kitörje a nyakát, hogy "Jaj, hagyjad, hát így tanulja meg, mit lehet és mit nem! Nem lehet mindentől megvédeni, azzal csak akadályozod a mozgásfejlődését!"

Szerintem a gyerekemen egyértelműen látszik, hogy baromira senki nem akadályozza a mozgásfejlődését, de azért amikor azt látom, hogy egy veszélyes helyzetet készül előidézni, azt azért igyekszem megelőzni.

Ti hogyan kezelitek az ilyen beszólásokat?



2015. okt. 16. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerencsére ritkán volt ilyen,amíg pici volt.Általában azt is az anyósomtól kaptunk beszólásokat (itt végül is nem lényeg,de érdekes módon az ilyen tulajdonság "anyósos")

A párom azt szokta mondani: "az adjon tanácsot,aki kalácsot"

Az első egy-két esetben nem reagáltam,később megmondtam,hogy "köszi,én majd tudom..."

Idegesítő,persze...de nem hagyom magam,mert én vagyok az édesanyja a gyermekemnek.Volt elég ideje (ha itt most továbbra is az anyós esetét vesszük) arra,hogy a saját gyermekeit terelgesse,az enyémmel foglalkozom én.

Egyébként jól csinálod!

2015. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te tudod, a te gyereked. Egyébként én simán hagyni szoktam esni bukni, 16 hónapos. Lassan már fel sem veszi ha koppan egyet, feláll egy két szipogás és rohan tovább. Egyébként sem tudnám állandóan fogni a kezét vagy a nyomában lenni. Fél szemem rajta de amíg nem akar 1m-ről leugrani vagy olyan dologhoz nyúlni ami szúr vagy vág addig hagyom had tapasztaljon.
2015. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért veszélyes és veszélyes helyzet között is van különbség. Nyilván, ha a nyitott erkélyajtó felé totyog az imbolygó kisgyermek, azonnal elkapom, visszafordítom

De ha arra gondolsz, hogy minden elesést próbálsz megakadályozni, akkor az valóban túlzás. A gyermek úgy tanul meg ügyesen esni, ha engedik. Szüksége van erre a képességre, mert bármennyire is próbálod óvni és.minden pillanatban mellette lenni, millió olyan eset lesz, amikor éppen elfordulsz, töltesz magadnak egy pohár vizet vagy berakod a húst a sütőbe, ő pedig esik egy oltári nagyot. Hadd tanulja meg megvédeni magát! Szval nem tudom, milyen veszélyekre gondoltál, de a sarokvédők és társainak semmi értelme, nem lehet burokban nevelni egy gyermeket. Egy barátnőm anno képes volt az egész házukat beborítani mindenhonnan előhúzott szőnyeggel, hogy a fia ne essen nagyot, ha esik. Úgy nézett ki az egyébként gyönyörű házuk, mint egy putri, és kész rémálom volt végigporszívóznia az összes szőnyeget. A fiam rengeteget esett, gyakran a szívbaj kerülgetett, de mostanra fantasztikus mozgása van, az oviban hangsúlyozzák, milyen ügyes. A lányommal is pont így csináltam.

2015. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak, es par hete kezdtek el jarni...ugyh gondolhatod :D Es en is ugyanolyan vagyok, mint Te, h figyelem minden mozdulatukat, m igenis kepesek meg a teljes gyerekbiztos helyeken is olyan mozdulatokat produkalni, amik veszelyesek rajuk nezve.

En nem az a tipus vagyok, aki hagyom azt, h beszologassanak azzal kapcsolatosan, h hogyan neveljem a gyerekeimet, de eddig hal`istennek meg nem volt olyan, aki okoskodott volna. Parszor elofordult, h az anyosom novere probalt tanacsot adni. akkor en udvariasan meghallgattam, majd annyit mondtam, h "Ertem, de en inkabb ugy csinalom, ahogyan eddig." Es le volt zarva a tema :)

2015. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Végighallgatod, aztán füleden ki az egész.

Amúgy én simán hagytam esni a lányom, ő is örökmozgó (még most is az 3 évesen).Soha, de soha nem fogtam meg, ha épp láttam, hogy esés lesz belőle.

Persze tökéletesen nem lehet kivitelezni, de a lehető legteljesebb mértékben gyerekbiztossá tettem a lakást, így nem volt komoly balesete, kék foltok meg mai napig vannak rajta mindig valahol amióta csak jár. Az lenne a fura, ha egyszer azt látnám, hogy sehol egy darab kék folt :)))

2015. okt. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!