Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes a babának cumit adni?...

Érdemes a babának cumit adni? Mire jó?

Figyelt kérdés

Kaptunk ajándékba 2 aventes cumit, és azon dilemmázom, hogy majd ha megszületik, érdemes-e odaadni neki. Tudom, hogy itt sokan vagy nagy cumipártiak, vagy pont hogy cumiellenesek, nekem nincs kialakult véleményem ezzel kapcsolatban.


Milyen előnyei és hátrányai vannak a cuminak? Alapból miért dugják a gyerek szájába, miben segít?



2015. okt. 16. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne...
2015. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek az egyfajta megnyugtatás. Akik igénylik a cumit és cumiznak, őket pl. nagyon meg tudja nyugtatni a cumi, van olyan gyerek, akik ha nem cumizna, hosszú időn át nyűglődne, aztán anyuka is kínlódna vele, cumival sok minden egyszerűbb.

Van akik meg cumizás helyett mellre teszik és nem csak evésre cicizik a baba, hanem megnyugvásképp.

Amúgy én nem voltam se cumipárti, se cumiellenes, igazából eleinte úgy voltunk vele, hogy nem adunk cumit a kisfiuknak, viszont miután hazajöttünk a kórházból, napokkal később egyszerűen annyit volt nyűgös, hiába nyugtattuk más módon, hogy a szájába adtuk a cumit és megláttuk az előnyét és nem lehetetlen elhagyni sem, ez is tapasztalat.:)

Viszont van olyan gyerek, aki viszont abszolút nem fogadja el.

Igazából majd mikor megszületik, akkor meglátod, hogy kell-e, használjátok-e vagy sem.

2015. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha meg tudod oldani másképp, akkor nem érdemes.

Nem mondom, hogy ördögtől való, csak azt, hogy felesleges. Azért dugják a gyerek szájába, hogy csendben legyen.

Nem mindenki akar eleinte óránként-kétóránként szoptatni. Van, akinek ez nem fér bele, vagy elveivel ellenkezik, hogy a baba étkezésen kívül is cicihez meneküljön, pl. megnyugtatásképp.


Előnye nincs, hacsak az nem, hogy addig is csendben van, míg cumizik. Már, ha ez előny, ugye. Egyetlen objektív előnye, hogy alváskor cumizva valami minimálissal csökkenti a légzésleállás esélyét, mert nem engedi olyan mélyen bealudni a babát.

2015. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az én babám cicifüggő volt, 4 hónaposan már abszolút nem volt hajlandó a mellem nélkül elaludni. na ekkor szoktattam rá a cumira...születésétől fogva úgy gondoltuk hogy a cumi jobb mint az ujjszopás...már pedig a babák fele valamelyik felé tendálni fog...ennek ellenére ujjszopós volt 4 hós koráig aztán szerencsére átszokott a cumira és azzal jól aludt...nálunk ez volt az előny: napi 7 óra alvás helyett 14 óra alvás...:P hátránya hogy most 1,5 éves, nyüszög ha elvesszük, de azt legalább eltudjuk venni nem úgy mint az ujját. más hátrányát én nem látom.
2015. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha meg tudod oldani másképp"... Ha meg tudod oldani hogy 24/7-ben a baba szájában legyen a melled, akkor felesleges. Igény szerint szoptatok, akkor is mellre rakom, ha csak megnyugtatás kell neki, DE van az a pont, amikor már tovább nem.

A babám ugyanis nem olvasta a nagykönyvet és simán túl tudja enni magát anyatejjel is, es ekkor az alapos büfiztetés mellett is dől ki a száján a tej. Na ilyenkor már nem a mellemet adom oda, hiába azért bőg, hanem a cumit.

Mert ha ő nem tudja, mi a jó, legalább én ne tegyek rosszat.

2015. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
3: nagy tévedésben vagy. nem azért dugják a gyerek szájába...aki a mellét tuszkolja a szájába 5-ször 2 étkezés között: na az azért tuszkolja mert máshogy nem tudja megnyugtatni...én meg tudom máshogy is nyugtatni. a cumit egyedül elalváshoz használja. Nap közben oda sem adom neki.
2015. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nagy elhatàrozàssal és cumiellenesen indultam neki a babàzàsnak. Aztàn jött a hasfàjàs meg a nagyi és a cumi... Szerencsére csak fél évig kellett,sőt sosem kattant rà igazàn. Azóta én azt gondolom,hogy gyerekfüggő a dolog. Ha kell akkor kell és tényleg inkàbb a cumi mint a keze.
2015. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!