Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Frissen szült anyukák elmeséln...

Frissen szült anyukák elmesélnétek hogyan telnek napjaitok a babával?

Figyelt kérdés

Van napirendetek kialakulóban? Esti fürdetést mikor ejtitek meg? Sokat van fenn a babàtok? Mert az enyém igen.. mindenhol azt olvasom hogy a csecsemők általában 18-20órákar alszanak,én örülök ha elérjük a 13-at és még csak 2hetes. Éjszaka van fönn sokat. Na meg a màsik hogy napközben fàrasszuk le játszunk velük és így éjszaka majd többet alszik de ennyi idősen hogyan???

Nàllatok ez hogy megy?


2015. okt. 16. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

2 hetes a baba, hát.. napirend nincs, vagyis igyekszem a dolgokat szokásos sorrendben csinálni, ennyi. Fürdés 6-7 között szokott lenni délután. Így legközelebb 9-10 között kér enni, utána meg már alszik is. Utóbbi napokban délután is sokat és jól alszik, délelőtt többet van fent és az esti kaja előtt.

Ő sem alszik 20 órát főleg hogy a maradék 4 nem is lenne elég a pelenkázásra, etetésre és bufiztetesre. :) Mikor fent van akkor látszólag nem álmos így szerintem eleget alszik.

Szerintem a babád még nem tudja, hogy éjszaka aludni kell, végülis a piciknek annyira mindegy, hogy éjfél van vagy délután 2. Szerintem erőltetni nem jó ötlet, ha túl fáradt az is kihathat az alvásra, akkor meg azért lesz nyűgös.

2015. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 hetesen mehettunk haza a korhazbol. anyukamat odarendeltem a 3. het vegeig tehat hazimunkaznom nem kellett.

kb 5,30kor keltunk, 30-40 percet cicizett. o is rossz alvo volt, nappal deleott egy orat aludt delutan semennyit (hasfajas) aztan keso delutan 1-2 orat aztan ejfelig lehetetlen volt elaltatni (6 honapos koraig aztan nappal 2*30 perceket aludt, akkor is amikor mar kb volt napirend. 8 honapos kora ota alszik normalisan, kisbabasan, most 14 honapos amugy). szoval reggel szopi utan kelt es akkor szorakoztattam (cipeltem enekeltem neki betettem az agyaba es mondokaztunk ugy 09.00ig....izgalmas volt :) prpbaltam altatni is de egyszeruen nem.ment mint irtam pocakfajos volt. 9-kor megint szopizott es akkor elaludt cicin es altalaban egyutt aludtunk ilyenkor 1 orat....utana 11-kor felkelt es jott az egesz napoas kinlodas : probaltam altatni szorakoztatni cipelni ez ment egesz nap....a babakosiba nem volt el, a levegore is csak ugy az udvarra kezbe vittem ki 15-20 percre......2 orankent szopiztattam hatha elalszik cicin kozbe meg a pocakjay tornaztattam massziroztam mutogattam jatekokat de hat nyugos volt persze.

aztan 18.00 korul hulla faradtan raaludt a cicire. 20.30 korul tudtuk lefurdetni ennyi volt a napirend resze. aztan ejfelig a kinlodas hogy elaludjon..az elso 4-5 hetbe vele is aludtam.


kb 6-7 hetesen elkezdte hogy egyre korabban elaludt, 23.00 korul es elkezdte ataludni az ejszakakat. alidt reggel 6-ig de napkozbe semmit. probaltam nyomni a napirendet de kozbe szolt hogy szinte egesz nap altatni probaltam. kesobb rajottem hogy ez hiba volt: nem faradt ki az egesz napos cicizesbe tobbet kellett volna farasztani setaltatni csak hat olyan kis nyugoske volt a pocak miatt...mint irtam kb 7 hosan kezdett javulni a helyzet, akkor tudtunk napirendet kialakitani.


azert irtam le ezeket hogy lasd, a napirend az elejen még tarthatatlan, ettol fuggetlen fontos es jo is ha mar most elkezditek megalapozni a sorrendet. a babam egy tunder 7 hos kora ota miota elmult a hasfajas es van napirend nagyon kiegyensulyozott. osszejarok a baratnoimmel akiknek hasonlo koru a babajuk es akinel nins napiren hat eg es fold....akik 5-6 hos kor utan nem altak at arra hogy a szoptatast mint etkezest idoponthoz igazitsak azoknal a legrosszabb: nem tudnak tervezni osszevissza eszik a baba, nyugos ha nem cicizhet orankent haromszor. szoval fontos a napirend viszont az elso par hetben hobapban még az igeny szerinti elvet vallom/vallottam en is, szerintem fel eves kor alatt nagyon pici a baba az alkalmazkodashoz. de az alapveto dolgokat mar meg lehet alapozni pl a lanyom 4-5 hosab mar fel 1 orakra le volt teve a jatszosznyegre egyedul erdekes targyakkal kozbe nezte hogy mit csinalok most 1,5 eves es ha egesz napos tanulasban vagyok akkor tokeletesen el van egyedul eljaszik (persze ez ritka altalaaban vele foglalkozpm de jo erzes hogy ezt szokta meg es akar azt is megtehetem hogy mellette hazimunkazon befõzok stb, a fent emlitett baratnomnek pl takaritonot kell alkalmazni mert egy ebedet nem tud megfozni a rendszertelenseg miatt).


na ennyi remelem segithettelek a tapasztalataimmal.

az elso par het nehez de remelem mielobb elkezd jol ludni a babad, az egy egesz uj eleterzes utana egy csodalatoa idoszak jon :)

2015. okt. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!