Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon le van maradva a...

Nagyon le van maradva a kisbabám a mozgásfejlődésben, ha még nem mászik 8 hónaposan?

Figyelt kérdés
6 hónapos kora óta kúszik, de még azóta is csak hátrafelé megy, 1,5 hónapja négykézlábra áll, hintázik, húzza a lábait, de a kezét nem hajlandó előre tenni, pedig minden nap gyakoroltatom már vele,teszem a kezeit, mászok előtte stb. A végén már sír. Pedig emelgeti is a kezét kézenállás közben, elnyúl dolgokért, de nem hajlandó előre menni. Ül 7 hónapos korától, de önállóan csak 2* ült fel. Viszont sétálni imád, szépen pakolja a kis lábait, alig kell tartani. Sokszor úgy felnyomja a popsiját kézenállás közben, hogy látszik rajta, hogy fel akar állni. Lehet, hogy nem is fog mászni?Tegnap volt 8 hónapos.
2008. szept. 11. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 8 hónapos korában kezdett el kúszni, jelzem hátrafelé, úgyhogy elég mókás volt. Járni még a tizedik hónapot nem töltötte be, és önállóan tudott. Nagyon ügyes baba volt, nem volt túlsúlyos, úgyhogy ez a hasznunkra vált. Ma már 5 éves, és 2 éve két keréken biciklizik, úgyhogy imádom, belevaló kis srác.

Ne aggódj, mindent a saját ütemében.

2008. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

8 hónaposan az én lányom is csak segítséggel állt fel, illetve még csak a kiságyban. Ülni hamarosan fog magától is, ne aggódj. Esetleg, ha jó husiban van, akkor lehet nehezebben megy neki, de előbb utóbb azt is fogja csinálni.

Azért sírásig ne gyakoroltatsd, mert meg is utáltathatod vele. Hagyd a saját tempójában fejlődni. Lehet vele próbálgatni, az nem baj, csak azért addig, amig neki is van kedve hozzá. Amúgy előfordúl, hogy kihagynak egy egy mozgást, nem ritka. Az én lányom jóformán azóta mászik (nem kúszi, mert azt régóta csinálta) amióta felállt.

2008. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne aggodj,az én fiam 9,5 hónaposan kezdett mászni azt is mindössze 3 hétig mert utánna elkezdett menni 10.5 hósan,de hallottam olyan babáról hogy egyáltalán nem mászik,hanem előbb jár.
2008. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!