Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből érzed azt, hogy jó anya...

Miből érzed azt, hogy jó anya vagy? Hogy mindent jól csinálsz?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkodom, hogy vajon jó anyja vagyok a lányomnak? Vagy még mindig dolgoznom kell rajta?!

Te miből érzed azt, hogy igenis jó az amit csinálsz? Jó anyja vagy a gyermekednek?



2015. okt. 19. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Jó anya vagyok, de nem csinálok mindent jól.

Miért vagyok jó anya? Mert minden nap, minden helyzetben próbálom kihozni magamból a maximumot. Hogy sikerül-e? Nem. Nem mindig sikerül. Hibáztam és fogok is még. De jól akarom csinálni és ezért igyekszem mindent megtenni. Sokat olvasok, tanulok, próbálkozom, és mivel még nem voltam senki anyukája, nincs rutinom, hibázom is bőven. AZtán bocsánatot kérek tőle, akár érti, akár nem, és igyekszem tovább :) Ő is fantasztikus gyerek, de nem tökéletes, és ő is hibázik néha. Mert emberek vagyunk :))) De megtanuljuk egymást kezelni, és boldogan együtt élni, és ez a fontos.

2015. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mégnehezebb rá a válasz. Sokat agyalok én is ezen.

Néha határozottan jónak érzem magam, máskor meg pocséknak. Legtöbbször próbálom a lánykám (7,5 hónapos) szemszögéből nézni a dolgokat és aszerint tenni, de ez persze nem mindig sikerül.

Jónak érzem magam olyan napokon, amikor vidám, jókat eszik-alszik, van türelmem vele nagyobbakat játszani....

Pocséknak érzem magam amikor nyűgös napjai vannak, amikor sík ideg vagyok, hulla fáradtan, türelmetlenül...

És ez később mégnehezebb lesz, de egy biztos, én már annak is örülök, ha csak jó anyának sikerül lenni és nem tökéletesnek. :)

Te miből érzed? :)

2015. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%

én abból érzem hogy mindenki dícséri hogy milyen nyugodt és jó baba. ez persze nyilván rajta is múlik, és tényleg extra nyugodt, gyakorlatilag 1,5 év alatt szinte alig hallottam sírni, na de ez az én munkám is: napirend, bizonyos nevelési/szoktatási elvek, rengeteg szeretet és odafigyelés, stb.

Tehát egyrészt látom abból ami a babán tükröződik. ugyanakkor a környezetem nem győz dícsérni, hogy milyen szépen haladunk a házzal, milyen szép a kert (veteményes), mellette szakmát tanulok, most vagyok túl a 2. sikeres vizsgámon, mindennap főzök, a férjem nagyon elégedett velem mint anya, és le is sikerült fogynom az eredeti súlyomra szóval nem hagytam el magam..

mindezekből azt gondolom jó anya vagyok, és ebben csak megerősítést kapok, mind a családomtól mint a barátaimtól.


fordítsuk meg a kérdést: miből látszik hogy valaki nem ura a helyzetnek? :)


- kupleráj, hisztis gyerek, lemaradott gyerek, elhanyagolt ápolatlan külső, pizzás dobozok egymás hegyén hátán, szexuális élet hiánya, beteg gyerek.

persze most nem akarok bántani senkit, ha valaki nagyon szereti a pizzát egyen azt éjjel nappal :) remélem érthető hogy milyen élethelyzetekre gondolok

2015. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Még csak 3 és fél hónapos a kislányom, de azért válaszolok, ha nem baj :)

Én abból érzem, hogy jó anya vagyok, hogy nagyon mosolygós, vidám, kiegyensúlyozott a babám, ebből én arra következtetek, hogy boldog, és jól érzi magát velünk :) És hát igazából egy ekkora babánál ez a cél, amin munkálkodunk minden nap :) Féltem, mielőtt megszületett, hogy majd tök béna leszek, sír, én meg majd teljesen bepánikolok és kétségbeesek, hogy mi baja lehet, és sose tudom majd kitalálni, hogy mire van szüksége. Ez nagyon nem így lett, szinte azonnal nagyon jól egymásra hangolódtunk, tényleg nem hittem volna, hogy ezek a dolgok ilyen ösztönösen tudnak menni. Mondjuk én nem állítom, hogy én vagyok ennyire király, szerintem eleve szerencsém is van, és egy nagyon jó természetű gyerek a kislányom, de annak örülök, és valamennyit számíthat, hogy nagyon nyugodt tudok lenni mindig vele kapcsolatban, nyoma sincs annak a rumlinak a fejemben, amit elképzeltem :)

2015. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok...mi nem tetszett a válaszomban? talán nem volt válasz a kérdésre?
2015. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A te gyerekednek mindig te leszel a legjobb anya, te érzed őt, vele vagy, gondoskodsz róla, szereted.

Nem szabad ezen gondolkodni, a saját elvárásaidnak kell megfelelni, nem másoknak.

Én abból érzem, hogy nem csinálom rosszul, hogy boldog, kiegyensúlyozott, kíváncsi gyerekeim vannak.

2015. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én minden válasznak örülök, nem tudom ki pontozgat.

Szeretném megfogalmazni,h miért fogalmazodott meg bennem a kérdés:-) ha még "itt maradtok":-) csak most nem-igen érek rá. De remélem este tudok írni.

2015. okt. 19. 16:30
 8/18 anonim ***** válasza:
várjuk :)
2015. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nahát, ez a kérdés nagyon tetszik, de a válaszoknál rendes megkönnyeztem :) ezek olyan szívből jövő dolgok. Ti biztos nagyon jó anyukái vagytok a gyermekeiteknek! Remélem én is ilyen jó anyuka leszek majd :) Mert ez az egyik legszebb kapcsolat a világon, az anya-gyermek kapcsolat!

További Szép Napot! :)

2015. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor érzem magam jó anyának, amikor azt mondják: Anya szeretlek.. még a pici 2 évesem is, aki alig tudja kimondani és ha én mondom neki először, akkor ő azt mondja: Te is. :D

Meg akkor, amikor jól indul a reggel, hisztik nélkül eljutunk az oviba és haza a kisebbel. Vagy ha még van is hiszti, de meg tudom őrizni a nyugalmamat. :)


3-as szerintem olyan mondataidért pontoztak le, amik ellentétes esetben nem jelentik feltétlenül, hogy valaki rossz anya. Pl.: szaladhat a ház, ha hasfájós a baba, vagy rosszalvó, vagy még szopizik és növekedési ugrásuk van 3 napja, amikor 10 percenként szopizik éjjel nappal. Ezeket nem tapasztaltad, szerencsés vagy, de ezek mellett lehet valaki a legjobb anyukája.

Vagy említetted a beteg gyereket. Azt nem is értem hogyan jön ide. Nem minden a szoktatás, nevelés és napirend kérdése, persze elengedhetetlenek, de sok-sok eset van, amikor semmit sem érnek.

Ahogyan minden anyuka, minden baba is más, és más nehézségekkel küzdenek. Ki kisebbekkel, ki nagyobbakkal.

2015. okt. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!