Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedul lehet hagyni az...

Egyedul lehet hagyni az ujszulott picit az apjaval heti ket napra (napi 8 ora)?

Figyelt kérdés
A teherbeesesem elott elkezdtem az egyetemet, meg van hatra ket evem. Szeptember vegen kezdodne a suli es a picink november vegen szuletik meg. Az elso babank lesz, szoval azert o lenne a legfontosabb es sajnos nincs meg tapasztalatom a gyerekneveles teren. Most hagyjam abba a sulit, vagy az apukajara hagyjak egy ilyen pici babat, amig en suliba vagyok (heti 2 * 8 ora). Hogy lehet ilyenkor egyaltalan megvalositani az etetest? Dontest kellene hoznom a napokban, es sajnos nem megy. Nagyon tanacstalan vagyok. Ha valaki volt mar ilyen helyzetben irjon, hogy mikent oldotta meg, de egyeb jo tanacsokat is elfogadnek.
2008. szept. 11. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Én a helyedben halasztanék 1 évet.

De ha úgy gondolod a párod el tudja majd látni és te elég tejet tudsz lefejni és otthon hagyni akkor megpróbálhatod,de ilyenkor a picinek leginkább az anyjára van szüksége.

Nem biztos,hogy tudsz majd annyi tejet fejni,ha meg van tejed nem ajánlatos a tápszer,szoptatni kéne.

Én a helyedben csak jöv.szeptembertől mennék az még belefér a gyesbe v.gyedbe.

2008. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Náunk is így volt, én bevállaltam a sulit nagy vagányan szeptemberben, mondván, hogy óó megcsinálom én...aztán nem igy lett. Babucimnak esze ágában se volt a lefejt tejet elfogadni, CSAK szopizott, 2-3 óránként evett, sírt, fájt a hasa, semmit nem aludtam, így nem tudtam a sulit folytatni. Halasztottam kérvénnyel és most hogy már egyéves lesz nov.elején folytatom,mert mostmár elvan mással is. Szóval tapasztalatom ezzel kapcs. az, hogy ember tervez és a baba végez...Nekem fontosabb volt, hogy csak anyatejes legyen 6 hóig legalább, mint a suli. A suli megvár, de ő nem lesz többet pici baba. Sajnos elképzelhető, hogy eltervezed de mégse fogsz tudni pl. annyit fejni hogy elég legyen egész napra...Ja és nekem ha elmentem tőle pár órára, totál bedurrant a mellem illetve csappant a tej mennyisége ha nem ürítette ki 2-3 óránként... De másnak lehet, hogy jobban sikerül! :) Majd megírják az ellenkezőt is :) Kívánom hogy sok sok tejed legyen és meg tudd csinálni (ha ez a terved :) )
2008. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Biztos, hogy az apuka is el tudja látni a babát, ha mindent megbeszéltek, úgy gondolom, hogy ha belefér az idődbe, inkább halassz. Lehet, hogy a babád 3 óránként kérne enni, és jobb lenne, ha nem sírna hiába, vagy ha nem cumisüveget kapna. De azt is megteheted, ha az apuka úgyis otthon van a picivel, hogy szoptatási időre beviszi hozzád az egyetemre. Csak ezzel az a gond, hogy ősszel nem igazán tanácsos a pár napos-hetes újszülötteket ide-oda vinni, és nem minden baba szopik óraműpontossággal ugyanabban az időben. Ha nem szeretnél halasztani, akkor még azt is megteheted (ha azon az egyetemen lehet), hogy csak a vizsgákra mész be. Én így csináltam tavasszal.
2008. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Harmadik vagyok. Az első mondat helyesen, kiegészítve: DE úgy gondolom.
2008. szept. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Inkább halassz!!!
2008. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Én ezt nem értem. Az apuka is ugyan annyira szülő, mint az anyuka. Miért ne lehetne heti két napot vele a baba? Mindent meg tud csinálni, ha akarja. És ha bevállalja, akkor nyilván akarja is. Külföldön rengeteg nő megy vissza szülés után pár héttel dolgozni, mert ott nincs GYED/GYES. Ez nem olyan borzasztó. Pláne hogy csak heti két napot kell bemenned. Inkább az a kérdés, hogy te bírni fogod-e, mert azért elég sok tennivalód lesz a pici körül, nem biztos, hogy jut majd időd a tanulásra, annyi, amennyinek kéne.
2008. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja persze, ha nincs annyira beszűkülve a tudatom, akkor máris le vagyok pontozva. Hát csak gratulálni tudok.
2008. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Az utolsó válaszolót nem tudom tényleg miért kellett lepontozni?!

Én is otthon hagyom heti 3-szor is a férjemre a babámat, és nagyon élvezik mind a ketten a lányom születése óta, valamikor egész napra is mert éppen dolgom volt és csak én tudtam elintézni!

Igaz az én lányom tápszeres, de mi a férjemmel a legelejétől fogva így gondoltuk, amint megtudtuk hogy nem tudok szoptatni, de ha tudtam volna is akkor lefejtem volna és ugyan így csinálnám!

Hallgass a szívedre és az eszedre, ha nem fog menni a suli akkor kérhetsz halasztást, ha megy a babázás és a suli akkor pedig nyugodtan hagyd hagy élvezzék a közös perceket az apukával amíg te a suliba jársz!! Sok sikert kívánok, hogy elérd a kitűzött céljaidat!

Majdnem 4 hónapos anyuka.

Ha akarsz beszélgetni, írj privátot!

2008. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat mindenkinek. Kivancsi voltam gyakorlott edesanyak tanacsara, akiknek mar van tapasztalatuk ilyen teren. Kaptam pro es kontra valaszokat, most mar csak at kell gondolnom az elonyoket es a hatranyokat. Meg nem tudom, hogy dontok, ezen a heten mindenkeppen kell dontenem, mert hetfon van a hatarido. Mindenkinek koszonom a valaszat, mind nagyon hasznos volt ( megjegyzeskent: en nem pontoztam le senkit, nem is szoktam ).
2008. szept. 11. 19:36
 10/11 Nikcsi ***** válasza:

En felpontoztam! :) En is kulfoldon elek, oktoberben szulok, aztan augusztusban lejar a gyesem, megyek vissza dolgozni, igaz csak napi 4 oraban, de azt hiszem ez akkor mar bele fog ferni.

Szerintem beszeljetek meg paroddal, probald meg, ha nem megy meg mindig kervenyezheted a halasztast. Jarj utana!

Sok sikert!

2008. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!