Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt olyan közületek aki...

Volt olyan közületek aki leszoktatta a babáját az éjszakai ébredésekről? Lentebb folyt.

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartott milyen módszerrel? És észrevett valam változást a nappali etetések további alakulásában?
2015. okt. 21. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, én megtettem. Mindkettőnél 8 hónapos korában, amikor úgy érzetem, hogy megszokás miatt ébred és nem éhség miatt. Kb. három éjjel tartott a dolog mindkét esetben. Után végig aludták az éjszakát. Nappali etetésekben nem történt változás.

Ne haragudj, de a módszeremet nem írom le, mert már megtettem más ugyanilyen kérdés kapcsán és mindennek lehordtak, lepontoztak, lesavaztak. Most inkább elkerülöm... Bocsi...

2015. okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat,hogy bepofátlankodok, de ez a kérdés engem is nagyon érdekelne, már teljesen kivagyok az egy éve tartó éjszakazástól...

Kedves utolsó, priviben megírnád, hogy hol olvashatok a módszeredről, ígérem nem foglak lepontozni.

2015. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én tegnap kezdtem. A hátát simogattam, illetve mikor nagyon kiakadt akkor kivettem és megnyugtattam. De szerintem azzal csak ártottam az ügynek. Hátisimi. Kétszer ébredt, 30-40 perc volt visszaaltatni... Remélem jobb lesz ma.
2015. okt. 21. 15:00
 4/11 A kérdező kommentje:
Viszont úgy veszem észre hogy ma gyakrabban megéhezik... és nem tudom hogy csak bűntudatból hiszem-e ezt és etetgetem.
2015. okt. 21. 15:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Ferber módszerrel, 6 hónapos volt, akkor már 8-szor ébredt éjszaka...aznap éjjel mikor neki álltunk, sírt fél órát, utána onnantól nem kelt többet se aznap éjjel sem a többi éjjel, és nappal is 2-3 percen belül elalszik azóta magától. mindössze annyi történt hogy rákapott a cumizásra (előtte én voltam a cumija)
2015. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első fiunk 1 hónap után kezdte átaludni az éjszakát, a második most 8 hetes és most jutott el az átalvásig evés nélkül.

Mindketten 8-9 között vannak letéve aludni, fürdé sevés után. Ez minden nap fix és nincs utána lámpa, pelenkázás stb..

Nekem az jött be (két teljesen különböző igényű gyereknél is), hogy napközben egyre többet adtam nekik enni (üvegből, fejve) és egyre többet tudtak enni belőle és egyre inkább nem volt szükségük éjszaka táplálékra. A kicsit szoptatom is, de csak napközben, reggel és délután. Este és éjszaka már nem. Nappal megeszi a teljes adagját a testsújának megfelelően - van, hogy 2 óránként, van, hogy 3 óránként kér enni, de ő még csak 8 hetes, így ha kéri , 2 óránként kap pl. 120ml-t és vagy megeszi, vagy nem. Összeírva egy nap ievése sosem több amúgy, mint ami egész napra kellene neki, de sűrűbben eszi meg még, mint 3 óránként.

Később nem tudom hogy kell, ebben van tapasztalatom, de a nagyobb mai napig (1,5 éves) 10-11 órát alszik éjjel tök nyugodtan és a kicsi is már eljutott a 7-8 órás alvásig 8. hétre így.

2015. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és a nagyobbat hányszor etetted egy nap?
2015. okt. 21. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos anno, hogy az anyatej adagja 150ml * kg, de min. 120ml * kg egy napra.

A nagyobb a minimumot ette meg 6-8 evésre, aztán amikor elkezdtük a bevezetéseket az ételekkel 4 hónaptól, akkor már csak 5* evett, azokat váltottuk ki sorban.

2015. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, Ferberrel.

Pont leszrom, ki mit gondol róla, de az, hogy én kb. semmit nem alszok lassan egy éve, mert a gyerek csak kézben alszik el, meg 6x kel éjjel (pedig nem éhes), hát köszönöm, elég volt.

Attól rengeteget foglalkozok a babával napközben, és legalább nem egy ingerült zombi-felnőtt van vele, akinek minden vágya az alvás.

2015. okt. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mi már egy éve hogy csináltuk a ferbert azóta varázsütésre alszik el, irigykednek is a ringatós és cicin altatós ismerősök...mellesleg a babámmal jobb nem is lehetne a viszony. nagyon szeret engem, bújik, puszilgat, simogat, mindenbe beavat, mindent megoszt velem, de egyáltalán nem hisztis és nagyon nyugodt természet...én áldom a módszert, bármit is gondoljon más róla (főleg hogy általában olyanok szapulják, akik nem próbálták)
2015. okt. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!