Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki egyáltalán nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

2015. okt. 21. 17:28
 1/9 anonim válasza:
76%
így érzi jól magát. vagy egyszerűen úgy gondolja hogy ő nem lenne képes felelőséget vállalni egy gyermekért. (Vagy csak antiszociális)
2015. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
71%
Sokan azért, mert a mai társadalomban már nem divatos dolog, mert sokan vagyunk a földön, és a média azt sugározza, hogy ne legyen gyereked mert sok nehézséggel jár stb stb. Mások meg szimplán azért, mert nem akarják, hogy a gyerekük átélje és tapasztalja azt az emberi gonoszságot, ami itt a földön van. A pénzéhességet, az álszentséget, stb stb.
2015. okt. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
félnek a felelősségtől, szerintem ez a leggyakoribb ok...nem akarják feladni a szabad életet. Az anyagiak...a második leggyakoribb ok.
2015. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
A felsoroltakon kívül az is előfordul, hogy már saját maguk sem tapasztalták meg, milyen egy szertő családban felnőni, ezért nem is vágynak rá hogy ezt továbbadják.
2015. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%
Leginkább egészség, vagy pénzhiány miatt nem vállalnak gyereket. (gondolom)
2015. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
90%

Szerintem ezen okok:


- Túlnépesedés van a földön

- Még ő maga is gyerek nem elég érett hozzá

- Túl nagy felelősség

- Túl nagy anyagi teher

- Van elég baja anélkül is nincs ereje még ezzel is foglalkozni :(

2015. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem érzi úgy, hogy gyereket kellene vállalnia.
2015. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
65%

Én pl azért nem akarok gyereket, mert ki nem állhatom őket..

Sokan azért szeretnének gyereket, mert a babák olyan aranyosak, én ezzel pont ellenkező véleményen vagyok. Tizenéves korukig meg egyszerűen idegesítően viselkednek, ráadásul ahogy nőnek fel egyre "drágábbak"...

Nálam ez az ok ami miatt nem akarok gyereket a jövőben. (Ha lehet ne pontozzátok le a választ csak azért, mert nem értetek egyet, a kérdező okot kérdezett, nálam ez az ok)

2015. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Mert nincs türelmem hozzájuk, és semmi kedvem egész hátralévő életem nagy részében valaki más nyűgjét-baját lesni...

Pluz a keresetem sem lenne elég még egy ember eltrartására, a maradék kevéske pénzt inkább magamra költöm.

2015. okt. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!