Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem minden vágya egy...

A férjem minden vágya egy baba, most úgy néz ki, összejött. Ti mit tennétek? Mi van, ha nem leszek jó anya?

Figyelt kérdés

Én eddig amellett voltam, hogy nem akarok gyereket és úgy gondoltam, hogy a férjem is... Mármint mennyire lehet felnőtt egy olyan férfi, akinek az egyik kedvenc "hobbija" a gyorshajtási bírságok gyűjtése? Vagy nem iszik 1 napig, mert nem olyan márkájú ásványvíz van itthon, amit ő szeret?

Egyszerűen képtelen vagyok elképzelni magam az anyaszerepben. Mármint könyörgöm, egy teknősre képtelen vagyok figyelni, nemhogy egy babára. Az egyik barátnőmnek nemrég lett kisbabája és ha felemelem, akkor sem azt gondolom, hogy "jaj, milyen édes", hanem az kattog a fejemben, hogy nehogy leejtsem, vagy ne akkor legyen valami baja, amikor az én kezemben van.

Ő (a babás barátnőm) is mondja, hogy ettől nem változik akkorát az életem, nem lett ettől ő sem háziasszony, vagy bármi ilyesmi, ugyanúgy nő maradt és megvannak a régi programjai, nem hanyagolják el a párjával a régi hobbijaikat, ismerőseiket, szervezés kérdése az egész.

Oké, eddig értem. De mi van akkor, ha a baba 3 hónapos korában jövök rá, hogy nem vagyok anyának való?!


2015. okt. 21. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkalmatlanok vagytok nem kell gyereket vállalni.

Ha meg vállaltad, akkor szedd össze magad. A férjed is megtanul csapvizet inni, ha szomjas és te is összekapod magad, ha szükség lesz rá. Az élet hozza magával.

2015. okt. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Tudod, arra való a fogamzásgátlás, hogy ha nem akarsz gyereket, ne legyen.

Nem egészen értem, mit jelent, hogy "ti mit tennétek?". Én speciel amikor nem akartam, akkor védekeztem, amikor meg akartam, akkor teherbe estem, megszültem őket, nevelem és szeretem őket.

"De mi van akkor, ha a baba 3 hónapos korában jövök rá, hogy nem vagyok anyának való?!" Ez meg egy vicc. Miért, szerinted mi van, visszaviszed?

Majd beletanulsz, mint mindenki. Többek között arra is jó az a 40 hét terhesség, hogy megtanulj gondoskodni egy kis emberről. Ha jól látom, egy nagyról már gondoskodsz, nem lesz akkora gáz. Fel kell nőni ehhez is, sok sikert! :)

2015. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, szerinted én C-vitamint szedek fogamzásgátló helyett? :)

Mégis 7 pozitív tesztem lett ma.

Ha későn jövök rá, hogy nincs meg bennem az, ami anyává tesz valakit, akkor 3 ember életét is tönkreteszem...

2015. okt. 21. 19:32
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ebben a helyzetben már adott, mivel terhes vagy. Vagy azon gondolkozol, hogy elveteted, mert a ferjed gyorsan vezet és ragaszkodik a palackozott vízhez? Ezen múlik egy ember élete? Érdekes...
2015. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ezekkel a példákkal csak azt próbáltam mutatni, hogy egy részről ő is egy gyerek.

Viszont az igazi gond az, hogy én sosem gondolkoztam azon, hogy babám legyen, sosem akartam anya lenni.

2015. okt. 21. 19:39
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Hogy itt minden második no tabletta mellett lesz terhes...Nem ártana beperelni ezeket a gyarakat😏
2015. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nekem mi közöm van más nőkhöz?
2015. okt. 21. 20:10
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem írtam, hogy kozod van mas nőkhöz.
2015. okt. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Hogy itt minden második no tabletta mellett lesz terhes...Nem ártana beperelni ezeket a gyarakat😏"

Mégis leírtad a kérdésem alá. Ebből következtettem, hogy közöm lenne hozzájuk.

2015. okt. 21. 20:15
 10/21 anonim ***** válasza:

Megijedtél.. mással is megesik, akik ráadásul tervezték a babát. Mi is eldöntöttük, majd összehoztuk. Mégis voltak félelmeim, hogy rossz anya leszek, megfogni sem tudom, stb.

Azt akarom mondani, hogy összejött a baba, ha szeretnétek is akkor szuper, a félelmeid pedig normális dolgok, de alaptalan az egész. Belejössz. Senki sem születik úgy, hogy tud bármit is az anyaságról és amíg élünk van mit tanulni/tapasztalni ezzel kapcsolatban, kár tartani ettől.

2015. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!