Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hanyas ruhák kellenek az...

Hanyas ruhák kellenek az újszülöttnek? Érdemes egyáltalán 56-osat venni?

Figyelt kérdés

Nektek hány centi és hány kilóhoz hanyas ruha kellett? Azt javasolta egyik rokonunk, hogy rögtön 62-es ruhákat vegyünk, mert az 56-osba nem, vagy csak nagyon rövid ideig fog beleférni.


Férjem magas, én sem vagyok alacsony, a babát is két héttel nagyobbnak mérték legutóbb a koránál (az első trimeszterben mérthez képest). Ti mekkora ruhákat vennétek?



2015. okt. 26. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nekem mindkét gyerekemnek szüksége volt a kisebb ruhákra is (50/56). Igaz, gyorsan kinottek. 2800, illetve 2900 grammal születtek 5 év különbséggel. A becsült súlyuk is e körül mozgott a terhesség utolsó két hetében Érdemes lenne megvarni a 36-38. hetet, hogy kapj egy körülbelüli súlyt... Abból már tudsz következtetni, van e szükség a kisebb ruhára. Különben a kórházban úgyis adnak rá megfelelő méretűt, így , ha esetleg nem szereztetek be, a férjed meg mindig tud venni abban a pár napban .
2015. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem jók sokáig, de nem lehetett 62-essel kezdeni nálunk, mert azokat vissz akellett folyton hajtogatni rajta. Ezért pár db 56-osat vettünk neki. Az első ruhácskákat néhány hét, hónap alatt kinövi, ez tény. De emiatt nem érdemes 2-3 számmal nagyobbat venni, nagyon kellemetlen volt neki, hogy vagy nem tud úgy mozogni, csak vastagon vissza van hajtva rajta a ruha.
2015. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Mindhárom gyerekem 56-os mérettel kezdett. A legnagyobb a középső volt, 3,5 kiló 57 centivel. Nővérem babájára rögtön 62-es kellett, de ő több mint 4 kilóval született.

Én biztos vennék 56-os meg 62-es ruhákat is. A férjemre annak idején nem bíztam volna rá, hogy ha hirtelenjében kell 56-os méret is, akkor vegyen gyorsan, mossa ki és vasalja ki, de ha a Te férjednek nem okozna ez problémát, meg lehet próbálni, hogy csak az egyik méretet veszed.

2015. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen súllyal születik a babád.

Ha 3,5 kg körüli, akkor kb 1 hónap alatt kinövi.

2015. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem elsö lányom 4 kg-s volt, és neki is kellett kb 2-3 hónapig az 56-s. Habár 50-s nem ment rá.

A második 3400grammal született és rá még az 56-s is nagy volt egy kicsit, de 3 hósan már ö is 62-t hordott. Szóval szerintem mindenképpen kell.


Hogy mekkora lesz a baba nem tudhatod. Nekem két jó ismeröseim is kicsik mind az apa mind az anya, mindegyik az igazán vékony kategória, még is mindegyiknek mind a két gyereke 4,5 kg-al született. A gyerekek aztán a szüleik testalkatát kapták, de ez csak kb 2 évesen kezdödött látszani, addig oriás bébik voltak.(sajna mindegyik császáros is volt)

2015. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Való igaz, hogy gyorsan kinövi, de ettől függetlenül muszáj, mert a 62-es még nagyon nagy rá.
2015. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk nemhogy 56-os, de még 50-es bodykat is kellett vennem rohamtempóban, szülés után mert elég picike volt a kislányom. Pedig időre született. 2800 grammal született és 50 cm-el, tehát az 56-os body is nagy volt neki. Nem hogy a 62-es...A terhesség vége felé már úgyis nagyjából meg tudják mondani, hogy mekkora lesz a baba, ha azt mondják hogy jó nagy baba akkor nem kell túl sok 56-os body de azért a biztonság kedvéért legyen 1-2 db legkisebb is. Ha viszont picinek látják ultrahangon, akkor legyen több is az 56-osból.
2015. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

46 cm-rel született a fiam. Gondolhatod :D

egyébként soha senki nem becsült súlyt vagy hosszt a terhességem alatt.

2007-ben lehet nem volt még divat :O


de mivel csak a születése után vettem ruhákat neki,illetve a szülők vették meg, míg kórházban voltunk......nem tévedtem nagyot :)

2015. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Lányom 2470 grammal és 48 centivel született időre, rá még az 50-es ruha is nagy volt kicsit, de volt belőle bőven, mert kaptunk rokonunktól, ahol koraszülött baba volt, nála már ultrahangon is látszott, hogy kicsi. Az 56-os ruhákat majdnem fél éves koráig hordta. Fiam 3300 grammal és 51 centivel született, 2-3 hétig jók voltak rá az 50-es ruhák, utána az 56-os méretet 3 hónapos koráig hordta.
2015. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Én nem számítottam nagy babára, mert a én nagyon picike és vékony vagyok, a férjem meg átlagos. Épp ezért sok 56-os ruhát vettem, abban a tudatban, hogy valószínűleg ez is nagy lesz eleinte. Hát, a pici lányunk 38+4 hetesen megszületett kemény 2200 grammal és 44 centivel. Semmi baja nem volt, csak egyrészt genetika (nyilván az én oldalamról), másrészt faros volt, ők állítólag kisebbek. Tudtam, hogy picike lesz, a 36 hetes UH-n mondták, hogy nem lesz 3 kiló, és 50 centi se valószínűleg, dehogy ennyire kicsi lesz, azt nem gondoltuk (lehet kár volt az a császár így :D). A férjem és anyám a születése napján rohamtempóban vettek 44-es ruhákat, anyu rögtön mosta és vasalta őket (nyár közepén kb. 1 óra alatt megszáradtak), másnap hozták is be. 5-6 hetesen lett jó rá az 50-es. Most már 4 hónapos lesz, 62-es ruhákat hord :D

Szóval én is azt mondom, hogy várd meg, mit mondanak, mire számíts.

2015. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!