Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az hogy a baba dörzsöli a...

Az hogy a baba dörzsöli a szemét egyértelműen az álmosság jele? Ha nem, mi lehet még?

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Leginkább igen. De lehet idegentest a szemében, amit ki akar dörzsölni.
2015. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában igen,de nem mindíg. Mennyi idős. Ha nem tud ülni, még pici baba, akkor az is lehet, hogy a villany bántja a szemét. Az óraátállítás miatt is hamarabb kapcsolunk lámpát. Mikor az enyém kicsi volt sokszor észrevettem, hogy zavarja a mesterséges fény, mert fekve sokszor belenézett.
2015. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

picike, 4 hónapos lesz még csak.

nappal is csinálja. és nyűglődik nagyon, de aztán olyan nehezen alszik el, hogy félek hogy nem is álmos és én meg itt beteszegetem a kiságyába...

2015. okt. 27. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:

ez azért van, mert ha átesnek a holtponton, nagyon nehezen alszanak el. sok babánál nagyon nehéz megtalálni az ún. alvási kapukat, amikor is hamar eltudnak aludni ha leteszed őket.

Sajnos az én babám is ilyen volt. Reggeltől estig hasztalan próbáltam altatni, ágyba be, ágyból ki, vállra, ágyba be, cicire, ágyba, babakocsiba, tili toli, ez ment egész nap.

Aztán rájöttem hogy rosszul csinálom. Egész nap pihen. Egész nap altatom..mitől fáradna ki. rágörcsölök és ezt érzi. Tehát stratégiát váltottam.. napirend, fix altatási időpont, ébredéstől számítva legalább 3 óra múlva...de az a 3 óra, az olyan volt, hogy végkimerülésig játszottunk mindent, amit egy ekkora babával lehet. zenehallgatás, mondókázás, képek, rengeteg sétálás a friss levegőn...és nem pedig altatás. utána aludt mint a bunda, szinte alig kellett altatni. szóval ne altasd egész nap. foglalkozz vele, merítsd le, és próbáljatok napi rendet is kialakítani, lassan elég nagy hozzá.

2015. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de ő állandóan álmos szerintem. eddig egész nap aludt. szóval nem hiszem hogy ébren kéne tartanom... egy órával a felkelés után már dörzsöli a szemét lehet hogy akkor ez túl kései jel és előbb le kéne tennem. mert eddig nem volt probléma és eddig a szemét se nagyon dörzsölte.

de remélem nem más baja van...

2015. okt. 27. 10:37
 6/8 A kérdező kommentje:
és a ti babátoknak szokott könnyes, vizenyős lenni a szeme amikor fáradt?
2015. okt. 27. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem fogzásnál csinálta ezt mindkettő. Ha nyálzik és rágja a kezét, akkor attól is lehet.
2015. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
inkább szopja mint rágja, de olykor az is előfordul. viszont a nyála egyáltalán nem feltűnően folyik. akkor nem lehet nem? ömlene igaz?
2015. okt. 27. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!