Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babával hogy telik egy...

8 hós babával hogy telik egy napotok? Napirend?

Figyelt kérdés

Étkezések, altatások-alvások? Te étkezésed? Séta, kimozdulás? Baba-mamás programok? Házimunka? Apa mikor csatlakozik, mit vállal?


Én a házimunkában keveset tudok teljesíteni, és most kimozdulni is nehéz, olyan sűrűek az etetések-altatások. Nagyon vágyom baba-mama programokra járni, de még nem tudom megoldani. Más hogy van ezekkel?



2015. okt. 27. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Reggel 6-7 között ébred, reggeli tápszer

9 körül alszik fél órtá, utána tízórai, gyümölcs.

Ilyenkor megyünk sétálni,vásárolni, illetve heti 2x babás program.

Ebéd főzelék+pici tápszer, aztán alszik egy órát. Ilyenkor ebédelek én is, és vagy házimunkát csinálok vagy pihenek.

Délután játék itthon, vagy séta, ismerkedünk a játszótérrel.

Uzsi, utána alszik még egy fél órát.

Általában késő du jön haza a férjem, akkor játszik vele, eteti, pelenkázza, minden amit kell.

Este 19 fürdés, vacsi-tápszer, és alvás, jó esetben reggelig.

2015. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én 8 hónapos kislányom második gyermek, van egy bátyusa, tehát mindent sokkal lazábban csinálunk, mint anno a fiammal. Nekünk óriási könnyebbség, hogy abszolút azt eszi a kislányunk, amit mi. Nincs külön főzelékezés, hanem nagy ebéd van levessel és másodikkal. Nyilván könnyedebb ételeket készítek, a korának megfelelően eszik.

Általában 7 körül kel, még anyatejes, úgyhogy szopizik, 8 körül reggelizünk, a fiam még itthon van velünk, úgyhogy közösen eszünk, a kislányom imádja a kenyeret, zöldségeket, gyümölcsöket, úgyhogy házi kenyeret (én sütöm) szokott csipegetni paradicsommal vagy almával. 10 körül alszik egy rövidet, aztán gyümölcsöt eszik. Ezután sétálunk egészen ebédig, ami fél 1-kor van. Alvás fél 2-től, együtt alszik a két gyermek, én ekkor szusszanok egyet. 4 körül ébrednek, uzsiznak, a lányom tejpépet szokott enni gyümölccsel, és szopit is szokott kérni. Délután szintén séta vagy itthoni program. Este 7-kor együtt fürdenek, a kislányom vacsorázik (kb. ugyanazt, amit reggelire kap, követeli a kenyeret), és 8 körül a szopi után azonnal elalszik. Nem kell altatni.

Mi rengeteget járunk gyerekes programokra, a kisfiam nagyon igényli a gyereltársaságot, vannak már kis barátai, a szülőkkel jóban vagyunk, gyakran összejárunk. Szval sosem unatkozunk. Ha itthon vagyunk, állandóan játszunk. Két naponta főzök, általában délelőtt összedobom az ebédet, a fiam szokott segíteni, jó program együtt főzni. A férjem délutánonként itthon van, velünk van, segít, játszunk, sétálunk, programokra járunk. Én nagyon élvezem a napjainkat. A házimunkát nem viszem túlzásba, hétvégén takarítunk közösen a férjemmel, hét közben csak az alapvető dolgok pl. mosás, porszívózás, felmosás. Egyáltalán nincs kosz. A szabadidőnket (amikor a férjem is velünk van), együtt töltjük, valamint én a napjaink nagy részében abszolút a gyermekeimmel foglalkozom. Baromi hamar elröppen ez az időszak, ki akarom élvezni minden pillanatát.

2015. okt. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


6-7 között kel,àltalàban fél 7-kor.

Reggeli, utána ha kell menni boltba akkor oda élsètàlunk.

Ha hazaèrtünk jàtszunk.

9 körül alszik,àltalàban 1,5-2 òràt.

Miután felèbréd ebèdel főzelèket. Utána jàtèk.

13 óra felé megint alszik 1,5-2 òràt.

Utána jàtèk.

15 òrakor uzsi,ami gyümölcs keksszel, vagy túróval, joghurttal.

Aztán jàtèk.

17 òrakor próbálok még adni neki egy kis tejpèpet, viszont elég ritkán kéri.

Apa ilyenkor ér haza. Mindent megcsinál vele kapcsolatban. Fürdetès az mindig az ő programjuk.:-)

19 òrakor fürdès, aztán vacsira tápszer,majd alvás 19:30-20 óra körül.


Én akkor eszem miután ő ebédelt.


Hetente 2x van baba-mama programunk. Ebből az egyik klubb,a másik pedig babaùszàs.

Most nèzegetünk az egyik barátnőmmel egy baba-mama tornàt, lehet ki fogjuk próbàlni.


Egyébként kislány.

2015. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!