Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki fogja nőni, vagy komoly...

Ki fogja nőni, vagy komoly gond van?

Figyelt kérdés
másfél éves a lányom, és ma elsétáltunk a gyógyszertárba, mert vennem kellett popsikrémet..egyebeket(jó darabig zárva lesz). Volt bent vagy 5 ember. A kislányom nagyon megijedt. Sírni kezdett, és csak akkor hagyta abba, mikor kimentem vele. Még sosem csinált ilyet. Az idegenekkel tartózkodó, de 10 perc után felenged. az egyik néni, aki ott volt, utolért minket az utcán, és szinte kioktatva közölte, hogy nagy probléma, hogy így viselkedik a lányom, mert ezt kezelni kellene. Meg hogy mi lesz, ha oviba megy. azóta is ezen rágódok. Tényleg ilyen nagy gond? Boltba, séta közben nincs probléma, nem ijed mag az emberektől vagy ilyesmi. Persze nem is szalad idegenekhez kitárt karokkal.
2010. márc. 17. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a vénasszony egy pö.cs volt te meg ne félj,tuti,hogy a gyógyszertári szagtól ijedt meg ennyire a kiscsaj;) ^^
2010. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az emberek miatt sírt. Lehet, hogy a szagtól. Nem lehet, hogy azt hitte orvosnál vagytok?
2010. márc. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még véletlen sem akkora tragédia, mint ahogy a néni beálíította!Minél idősebb lesz annál jobban megtanulja hogy kell az idegenekhez viszonyulni! Valószínű nem nagy helységben voltatok, és lehet hogy volt az emberek között férfi, aki unszimpatikus , vagy félelmetes volt számára!Ez egy teljesen normális reakció volt szerintem egy másfél évestől!Hirtelen sok idegen veszi körül, lehet hogy anya épp fizet, és nem figyel rám, és idegen nénik, bácsik néznek!Ijesztő lehet egy ekkorka kislánynak!Ne aggódj, nem lesz gond vele később!
2010. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na azt hiszem kiosztottam volna a nyanyát.Ugyanmár...
2010. márc. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom, hogy az orvosra asszociált, mert kb. 2 hete kapott védőoltást, utána meg beteg is lett. A helység sem túl nagy. Ráadásul ugye a néni még próbálta vigasztalni is. Meg simogatta, amit az én lányom nem igazán tolerál egy idegentől. az utcán is, mikor utolért minket, rögtön simogatni akarta, és megint megijedt. Aranyosak vagytok. Nem vagyok egy paraanya, de azért csak motoszkált a gondolat. kiosztani nem akartam a nénit, mert időm se volt rá, meg ugye falun nem lehet az ember tiszteletlen. :) Lehet ezért nem hagy nyugodni a dolog.
2010. márc. 17. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:
szia, az én kislnyom 2 hete kezdte, ő most 15 hós. néha még az apjától is megijed, pedig ugye őt azért ismeri....szerintem nem kóros abszolút, majd kinövik, nem kell aggódni.
2010. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igazából attól tartottam, hogy én rontottam el valamit a nevelésben. Nem vagyok egy nagy társasági arc. Persze járunk el itthonról, de nincs nagy party élet. Azért amikor kimozdulunk, nem vagyok befelé forduló, vagy ilyesmi. Beszélgetni is szokta, ha olyan ismerőssel találkozom. Megijedtem, hogy nehogy ez legyen a baj.
2010. márc. 17. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló vagyok. szerintem nem ezen múlik, hogy ki mennyire lesz társaságkedvelő, ill. nem csak ezen. nagyban számít, hogy milyen típus a születéskor. ha befelé fordulónak vagyis introveltáltnak szültik egy baba, akkor még az is lehet, hogy zavarja, ha állandóan ide-oda hurcibálják...attól még lehet később barátságos, idegenektől nem félő baba, hogy most az...főleg , hogy másfél éves kor körül megint előjön a szep. szorongás. szóval semmi de semmi gáz, max. kicsit nehezebben fog megbarátkotzni az idegenekkel, de meg fog, meglátod, jön a jóidő, jártok sokat a játszóra, és majd belejön a kislányod.

amúgy az enyém is oylan típus volt mindig, ha valaki idegen rávette magát (vagy akár rokon), akkor menekült egyből, de ha kivárta, amíg akklimatizálódott, és ő kezdeményezett, akkor semmi gond nem volt. csak hát ezt nem mindenki képes felfogni hogy ilyen is van. az meg az ő bajuk.

2010. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. azóta már voltunk rokonoknál, ahol találkozott idegenekkel, de semmi gond nem volt. Persze nem is akarták rögtön megnyomorgatni. meg járunk ide-oda (vásárlás...stb. ), és nem rendezett sírást. Lehet rossz napja is volt.
2010. márc. 22. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!