Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adnátok 3as...

Milyen nevet adnátok 3as ikreknek?

Figyelt kérdés
A férjemmel már évek óta próbálkztunk és most végre sikerült. 12. héten kiderült, hogy hármasikreket várok, majd hogy ráadásul egypetéjűek is. Mivel már 30 hetes vagyok szinte bármikor megszülethetnek(32. hétre vagyok kiírva). A férjemmel viszont nem tudunk megegyezni a nevekben. Az ő három neve: Henriett, Henrietta, Henriette. Az enyém pedig: Petra, Nóra, Laura. Szerintetek melyik lenne jobb? Vagy esetleg a hat névből kéne kiválasztani hármat?
2015. okt. 28. 13:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű hogy a te neveid.

Ikreknek (és úgy általában testvéreknek) szerintem nagyon rossz választás az ennyire hasonló név.

Vagy nem akarja őket becézni? Egyszerűen Heni mindenki és kész???

2015. okt. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
a férjed választása nagyon rossz. nem szabad ennyire hasonló neveket adni. mindenképpen a tiéd legyen. azt még lehetne hogy az egyik nevet a párod választja a másik 2őt meg te.
2015. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Petra, Nóra, Laura szerintem jobb. Bár nekem nagyon tetszik a Heni becézés is, de ennyire egybecsengő nevet nem adnék.


Mi is ikreket várunk (igaz csak kettes ikreket), a nemüket még nem tudjuk. Ha lányok lesznek akkor valószínűleg a Zita, Blanka, Kinga hármasból fogunk nevet választani.

2015. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

A saját dolgotokat nehezítitek meg, ha nagyon hasonló neveket adtok, mert szóltok az egyiknek, és jön majd a másik. Így sem lesz egyszerű megkülönböztetni őket, nemhogy gyakorlatilag ugyanazt a nevet adni mindháromnak. Pszichológiai szempontból sem előnyös választás, nem 3 kéónról van szó, hanem három teljesen különböző személyiségről, akik csak külsőre lesznek ugyanolyanok. A férjed is, meg te is bánni fogjátok szerintem, ha ennyire hasonló neveket adtok.


Miért nem lesz az egyik a férjed választott nevei közül, kettő pedig a tiédből?

2015. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

attól még hogy ikrek, külön személyiségek!

ezt tiszteletben tarthatná a férjed.

nem egy kotlóstyúk alól szedi ki a tojásokat..


egyértelmő kérdező nevei a jók.

2015. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
79%
*klónról
2015. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi:)

Szerintem sem lenne jó három ilyen egyforma név, már csak azért sem mert én is Heni vagyok

2015. okt. 28. 14:23
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban van Zoltán és Zoé. Már a Zoli-Zoé is néha keveredést okoz, mert hasonló a hangzásuk.


Ne adjatok nagyon hasonló neveket. Olyat se, mint a Nikolett-Viktória, mert a Viki-Niki is félrehallható.

2015. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te is Heni vagy, akkor a férjed mind a három nevét felejtsétek el szerintem!

Próbáljatok megegyezésre jutni. Ha neki nem tetszenek a Te neveid, keressetek olyanokat, amelyek mindegyikőtöknek tetszenek.

A Te neveid közül a Laura és a Nóra nagyon tetszik, és bár nagyon illik a sorba, de a Petrát én nem adnám.

2015. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
A férjem azért szeretné ezt a három nevet, hogy látszódjon az összetartozásuk, mert egyébként máshogy becézné őket.
2015. okt. 28. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!