Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős babával néznél...

Mennyi idős babával néznél Kerek mesét?

Figyelt kérdés
Pár perces, dalos kis mesék. Nagyon aranyosak. Youtubeon van fenn sok rész. Mekkora babát érdekel,lehet vele napi egyet-kettőt nézni?
2015. nov. 2. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Babával nem nézetek ilyet. Kisgyerekkel meg normális mesét. Az a korosztály, akinek ezt szánják, ne üljön monitor előtt.
2015. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

2 éves kor után.


Az, hogy aranyos-e, ízlés kérdése...

2015. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Tudom, te négy hónaposan. De ha már az első kérdésednél felháborodtál a válaszokon, miért jössz vissza újabb pofonokért, majd írsz ki még egy újabb kérdést?
2015. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Attól, hogy itt néhány okos a gyermekvédelmet is rádhívná miatta, nyugodtan nézhettek akár többet is. Semmi baja nem lesz tőle.

Egyébként felmerül bennem a kérdés, hogy akiknél a baba nem nézhet tévét, mert "úristen!", ott a nagyobb gyerek se nézhet emiatt??? És ha apa hazaér fáradtan a munkából, nem nézheti a híradót vagy focimeccset, mert ott a gyerek? Ez tènyleg érdekelne hogy megy felvilágosodottéknál :)

2015. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

a Kerek mese nem való babáknak!! nem olyan a zenei anyaga! A TV nem való babáknak! roncsolja a testtartást, rongálja a szemet, nem fejleszti a mozgást, a beszédet, leterheli az idegrendszert értsétek már meg, miért kell kutatási eredményekkel szembe menni? Nem tudod máshogy szórakoztatni a gyereked? Kínos.

Még a bebe tv sem ajánlott fentiek miatt pedig jóval szelídebb hang és színanyaggal dolgozik mint a Kerek mese.

Kedves kérdező, legnagyobb tisztelettel mondom: 2 éves kor után, és olvasgass a témában, rengeteg szakanyag foglalkozik vele mit okoz a tv - főleg a mai batár nagy készülékek a 8 négyzetméteres szobában.

2015. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen hihetetlen, nálunk apa be tudja csukni a tv nézéshez a szobaajtót hogy a gyerek ne menjen be a híradót bámulni
2015. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nyugodtan lehet, mi nézettünk vele rövid ideig. Már nem is emlékszem pontosan, hogy mikortól, de akkor amikortól már érdekelte, mászni, forgolódni se tudott még és ha megunta a játszószőnyeget, vagy pl. nyűgösebb volt fogzás miatt, elterelte a figyelmét.

Sokkal jobb, mintha TV-t nézne. Kislányom 17 hónapos, a TV-t már régen kiköttettük. A számítógépet/internetet pedig mi is használjuk, szóval teljesen elkerülhetetlen, hogy ránézzen a monitorra... Ha meg már nézi, akkor igenis aranyosak a kerekmesés videók. A lányom kétnyelvű, a másik anyanyalvén is nézünk dalocskákat, illetve mostanában az angol nyelvűek is tetszenek neki. Ezeket együtt énekeljük, táncolunk, játszunk. Csak előnyére válik, ha megismerkedik több nyelvvel is, mégha eleinte nem is érti a szövegeket.

2015. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes, nàlunk a tévé a nappaliban van, ott ahol a család összegyűlik, hogy együtt legyenek. Apa meccset néz, közbe játszik a babával... babát nem érdekli a tévé, ezért nem nézi. Ha egyedül vagyok vele azaz hétközben egész nap, akkor ki van kapcsolva. De eszembe nem jutna emiatt terrorizálni a család többi tagját, apát kiküldeni stb. Nem kell ennyire rástresszelni a gyereknevelésre, nyugi van :)
2015. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Ezt nagyon benézted Gyeskaratés! A kérdést nem én tettem fel okoska, legalább ne hurrogj le mást ha nem vagy biztos benne! A kérdező el is tűnt mint látod, a pofonokat meg ne osztogasd! Még véletlen téged is eltalál egy.. hogy ne OFF-oljak, kedves kérdező, tégy úgy ahogy jónak látod. Én nézetek vele amíg gyors kivasalok, vagy elmosogatok. Utána meg dalolászom neki. Mindenkinek szíve-joga eldönteni. Itt lehet bárkinek bármilyen véleménye. Le is lehet írni a tapasztalatokat és a szokásokat. Én senkit se blamálok mert így vagy úgy csinálja. Megértem ha nem hagyja hogy nézze, azt is ha igen. Ez olyan mint a comp, árt is, de van aki használja, Istenem, majd mindenki eldönti hogy vesz e a gyerekének vagy nem. Elnézést az OFF-ért.
2015. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%

"Egyébként felmerül bennem a kérdés, hogy akiknél a baba nem nézhet tévét, mert "úristen!", ott a nagyobb gyerek se nézhet emiatt??? És ha apa hazaér fáradtan a munkából, nem nézheti a híradót vagy focimeccset, mert ott a gyerek? Ez tènyleg érdekelne hogy megy felvilágosodottéknál :)"


Nálunk nincs is mit bekapcsolni. Apa nem néz se meccset, se híradót. Ha valami érdekel, altatási idő után neten utána olvasunk. A nagy mesekönyvet néz, apa meg velünk van. Fáradtan nem a meccs a kikapcsolódás "felvilágosodottéknál", hanem közös vacsifőzés, beszélgetés, zenehallgatás.

2015. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!