Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól csinálom így? :

Szerintetek jól csinálom így? :

Figyelt kérdés

Igyekszem 4 óránként szoptatni de ha éhes vagy nagyon álmos és már közeledik az etetés (akár egy órával messzebb is) akkor inkább megetetem. Sőt, olykor akkor is megetetem ha külön nem látom rajta hogy éhes lenne hogy kijöjjön az esti lefektetésre a szoptatás jókor. Belefér ennyi szabadság? Mert mondjuk ha 6 körülre jön ki egy szoptatás az ne az igazi, tekintve hogy 8körül fekszik le aludni. Vagy akkor úgy kéne inkább hogy akkor újra?

Vagy jól van ez így? 4 hónapos, mikor áll be valamiféle rend?


2015. nov. 2. 13:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hopp, kicsit szedettvedett.. de talán érthető
2015. nov. 2. 13:33
 2/11 anonim ***** válasza:
Én akkor adtam neki enni, amikor kérte, illetve megpróbáltam én is igazítani pl az alváshoz. Végül is, akkor most igény szerint szoptatsz? Ha 6 kor éhes etesd meg, max megkínálod alvás előtt. De szépen saját magának befog állni egy rend, és lassan kialakul a napirend is. De igény szerinti szopinál, a napirendet nem időhőz, órához szokták nézni.
2015. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, előbb-utóbb beáll. 1-2 hónap múlva már elkezdheted hozzátáplálni, amikor már eljuttok komolyabb mennyiségig szilárd étellel, akkor az is rendszerezni fogja a dolgot valamennyire.


Az anyatej meg - például a tápszerrel ellentétben - nem állandó összetételű. Néha vizesebb, néha sűrűbb, így kívülről nehéz megállapítani, hogy X ml mennyire volt éppen laktató neki. Túletetni nem igazán tudod vele, főleg, ha a súlya normális. Nyugi, idővel beáll.

2015. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba?


Én a 7 hónaposomat már rég óta így szoptatom:

hajnali fél 1-1 óra között

5-és 6 óra között

9 óra körül

fél 12 és 13 óra között

15 és 16 óra körül

17 és 18 óra között

majd az utolsó általában fél 8 lefekvéskor.

Nagyon ritkán 23 órakkor eszik, ha felébred, de olyankor a hajnali evés kitolódik 2-3 közöttre, a többi marad.

Gyakorlatilag amikor ő kéri.


Szerintem nyugodtan adhatsz neki 18 óra körül, attól még ugyan úgy fog enni 20-órakkor. Hiszen addig még sok idő van, és sok minden történik. Ha meg megszokja már igényelni is fogja. Az, meg hogy épp fél órával elöbb etetsz vagy késöbb nem sokat számít. Nem kötelező percre pontosan leülni etetni. Figyeld a babát és egy idő után megérted mit is szeretne.

2015. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4 hónapos.

És hát kb igény szerint végülis. Ez az hgy nem hagyom éhen ha éhes de nem ciki hogy megetetem amikor nem az csak hogy jól jöjjön ki?

2015. nov. 2. 16:01
 6/11 A kérdező kommentje:
persze nem óránként
2015. nov. 2. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi lenne a ciki? Ő nem egy tárgy vagy valami, hanem egy élőlény, a gyereked. Bocsi, nem sértésnek szántam. Ha ő óránként igényli akkor óránként eteted, ha 4 óránként akkor 4 óránként. Ki mondta neked azt hogy ha másképp teszed akkor az gáz, vagy ciki, vagy nem normális, vagy rossz? Az orvosok szokták hangoztatni, hogy éjjel-nappal percre pontosan 3 óránként kell etetni, de ez akkora baromság, hogy még jó, hogy befér az ajtón. Minden gyerek más, és mások az igényei. Ugy etesd ahogy szüksége van rá. Amúgy is a nővekedési ugrássokor sürübben lesz éhes. Vagy lesz amikor csak keveset eszik, mert nem is éhes, csak szomjas, olyankor is hamarabb kér újra enni.
2015. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
félreértettél. azt kérdeztem hogy az nem ciki-e (magyarul rossz dolog) hogy néha akkor is megetetem amikor nem kéri külön, nem jelzi hogy éhes, csak hogy kijöjjön a lépés.
2015. nov. 2. 19:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem , nem ciki.Vagy ha az, akkor ketten vagyunk cikik, mert én is csináltam így.
2015. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát jó. csak olyan fura érzés.
2015. nov. 3. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!