Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici babánál etetés után nem...

Pici babánál etetés után nem altatás, hanem játék, és csak utána alvás. Ti mit gondoltok erről, nektek bevált?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a cicin altatás később problémákhoz vezethet, cumiként fogja használni, nehezebben fog tudni egyedül elaludni, és nehezebb napirendet kialakítani így, mintha etetés után nem alvás, hanem játék/ébrenlét következik.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2015. nov. 2. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy tök mindegy. Eleinte én is lelkesen csináltam ezeket a dolgokat, és hú, papírforma szerint betartottam a sorrendet, aztán a gyerek közbeszólt :))) Mikor rábíztam, hogy az lesz, amit ő jelez, kialakult a napirendje, két alvással és fix evési időpontokkal. Előtte csak szenvedtem.
2015. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is az valt be, hogy hagytam ahogy a babam akarja, ugy csinaljuk.

Most 5 honapos es semmi gond nincs vele.

Mig picike volt, par hetes, egesz nap a cicin volt, hol evett, hol aludt. ( keves volt a tejem, kellett hozza az allando stimulacio, hogy beinduljon rendesen a 6. hetre)

Most mar, hogy 5 honapos, eves utan nem alszik egybol, hanem 1-2 orat fentvan es utana alszik.

Minden baba mas, ugy csinaljatok ahogy nektek jo, es ne ahogy a konyvek irjak.

2015. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első két babám evés után aludt, aztán ébredés után játszottak. Nem is tudtam volna máshogy csinálni, mert evés közben aludtak el. Egyikőjük sem használta cumiként a mellemet. A nagyobbiknál valóban nehezen alakult ki napirend, meg nehezen tanult meg egyedül elaludni, de az egészen más miatt volt, amikre húgánál figyeltem, és nála nem volt ilyen probléma. Eszerint álltam neki a legkisebbnél is, és meglepődve tapasztaltam, hogy ő nem álmosodott el evés közben, hanem etetés után játszott, és csak később aludt el, és éhesen ébredt. Úgyhogy szerintem érdemes úgy csinálni, ahogy a baba igényli.
2015. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináld, ahogy a baba igényli, általában kaja után elálmosodik az ember, a baba is. Szerintem a babák alapból szeretnek cicin elaludni, nem kell "szoktatni", csak figyelni az igényeit.
2015. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig így volt. Ébredés, pelenkázás, evés, játék aztán mikor elálmosodott letettem aludni.
2015. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én igy csinaltam, de cak azert mert ha cicin elaludt akkor keveset aludt amikor felkelt nyugos volt ha ujra cicit adtam neki fajt a hasa. Ugyhogy én megetettem amikor befejezte kicsit simogattam nem aludt el. Az elejen rovid ideig volt fent aztán egyre hosszabb ideig, de csak ringatassal aludt el viszont igy sokat, ehesen kelt, bw tudtuk tartani a kb 3orankenti evest es a hasfajasa is mérséklődött. Az hogy babakoraban hogy altatod szerintem nem befolyásolja a későbbi alvasat. Legalabbis a labyom masfel eves koráig ringatva aludt el, eloszor délben kezdett egyedul aludni. Most 20 hónapos este fürdés puszi es alszik magától. Sohasem gondoltam volna hogy egyszer igy lesz. 😊. Az alvasainal figyeltem mikor nem igényli már a háromszori ill a katszeri alvást es egy het alatt gyönyörűen átállt mindig. Egyet tartottam be hogy este fürdés utan alvás van. Nincs mar jatek, sohasem hoztam ki az ágyából. Figyeltem mi a jo neki es rasegittettem. Egy kiegyensúlyozott kislány.
2015. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

mind a 3 gyerek cicin aludt el

soha nem volt gondom vele aludtak szépen teli hassal

nem volt gond az egyedül alvással sem mikor már nagyobbak voltak

bár tény ha nekem mind a 3 gyerek 2 éves korig szopizott

2015. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tapasztalatokat, mindegyik nagyon hasznos! Izgatottan várjuk a gyakorlati részét!:)
2015. nov. 2. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!