Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babam nappal szinte...

4 hetes babam nappal szinte semmit sem alszik, csak 1 orat seta alatt es 10 perceket amig olben van, este fele pedig kezd orditani, gondolom a faradtsagtol, es semmivel sem tudom megnyugtatni. Normalis ez, hogyan tudnam nappal is altatni?

Figyelt kérdés
ejjel 5 orakat alszik
2015. nov. 7. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem normális, 5 hetesen egy nap volt hogy a babám nem tudott aludni nappal hasfájás miatt, csak éjjel úgy kb 8 órát, másnap vörös volt a szeme.

Ezt csak te tudod kitapasztalni. Az én babám ölben nem alszik viszont ha hanyatt fekszem és a mellkasomra fektetem akkor igen. Más babát ringatni kell egy harmadik babát meg a lakásban is babakocsiban altatnak.

2015. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tipikus hasfajas. lanyom még ennyit sem aludt 2 hetes koratol kb 4 hós koraig. 4 hósan kezdte el kinõni a pocakfajast es akkor rendezodott. addig napi 2*30perc alvas cicin es este 18.00-tol 02.00ig a kinlodas hogy elaludjon.
2015. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Mi is születése óta kínlódunk a hasfájással. Már 2,5 hónapos, nappali alvása 10, 10, és 5 perc sokszor. A sírást este szokta kezdeni, és olyankor órákon át kézben kell vinni és ringatni, hogy megnyugodjon. Éjjel 3-4, de van mikor 5-6 óránként ébred enni. Kipróbáltunk már sok mindent hasfájásra: espumisan, biogaia, gripe water, lactase comfort, babamosoly tea. Nem igazán volt változás, jelenleg a gripe watert használjuk. Eddig ez tűnt a leghatásosabbnak.

Nagyom hasfájós babáknak papaverines kanalas gyógyszert, illetve kúpot szoktak írni, ez tartalmaz egy kis nyugtatót, de nagyon kicsi mennyiségben.

A viburcol kúp is jó, homeopátiás, nyugtató hatású, de ezt csak pár hónapis kortól ajánlott használni.

A germicid c kúp görcsgátló, fájdalomcsillapító, lázcsillapító hatású. Vényköteles. Hasfájás esetén fél kúpot lehet adni. Nálunk hatásosnak bizonyult.

Kitartás, egyszer vége lesz a hasfájós korszaknak.

Tankönyv szerint 6 hetesen, vagy 4 hónaposan el kell múlnia. Ha mégsem, akkor egészen a gyermek 1 éves koráig is elhúzódhat.

2015. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha normális, ha nem, ha nem alszik, akkor meg kell próbálni, hogy hogyan tud aludni. Ha kell, akkor ringasd, simogasd, stb.


Azért egy 4 hetes babának jóval többet kellene aludnia, a fejlődés miatt is És bem beszélve a napirendhez szoktatás miatt is.


Nincs semmi baja, hidd el.. Inkább altasd, csinálj sötétet, bármi.

Készíts rendszert a napokba, nem bonyolult, de kell a kitartás, hogy betartsd.

2015. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem tudom ki pontozott le és miért de nem normalis hogy nappal semmit sem alszik. Itt van lejjebb a témám mi hogy jártunk (hasfájás oka címmel). És igen, ha másodjára is elküldenek a kórházból én újra visszavittem volna! Addig amíg nem derítik ki mi az oka, ha kell, minden nap bevittem volna. És ugye hogy volt oka (húgyuti fertőzés).. hétfőn lesz 6 hetes, már egy mosolygós baba! Tessék utánajárni!
2015. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*ha meg nem hasfájás akkor főleg azt gondolom, hogy altatni kellene nap közben. Ha nem megy, annak meg van oka.
2015. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!