Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kéne?!

Aggódnom kéne?!

Figyelt kérdés
Három hónapos a babám,tornáztatnom kellett itthon.Ülésbe húzás stb....Mikor az ülésbehúzást csinálom neki már szépen emeli a fejét,de mikor felül ferdén tartja.Hason is emeli a fejét,de akkor is picit ferdén tartja.Mindig bal oldalra.Mikor picit feljebb emelem a levegőbe,behúzza a kisnyakát,és akkor is picit ferdén tarja szintén balra.Ha függőlegesen fogom,szépen tarja a kisfejét,de néha még billenti.November 26- án kell visszamennünk a neonatológiára.Aggódok.
2015. nov. 9. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

ülésbe húzni és ezt gyakorolni, kimondottan tilos!


max az orvos teheti meg vizgálatnál.


a többit így el se olvasom ne haragudj, elborzadtam.

2015. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hát biztos nem magától találta ki az ülésbe húzást, valszeg orvosi utasításra tornáztat! Nekünk is kellett a túl laza izomtónusú kislányomnál. Nagyon fontos a későbbi mozgásfejlődésben, hogy tudja tartani a fejét, úgyhogy gondolom, az előnyök-hátrányok mérlegelése mellett kapta kérdező ezt a javaslatot.

A ferde fejtartás viszont lehet torticollis jele (guglizz rá, kérdező), ha gyerekorvos is egyetért, el kellene vinni ortopéd szakorvoshoz és megmutatni neki. Ha tényleg az van, ő majd továbbküld megfelelő korai fejlesztőbe, gyógytornára. Gyógytornász szépen rendbe tudja hozni.

2015. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
orvos sem utasíthatja az ülésbe húzásra!!!
2015. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Te Magyarországon élsz, kedves 60%? Sajnos nem tudok neked írásos bizonyítékot szolgáltatni, de hidd el, magyar gyerekorvos, neonatológus javasolt a pár hónapos hipoton kislányomnak ülésbe húzást. Szerinted létezik olyan anyuka, aki csak úgy a maga feje után elkezdi ülésbe húzni a pár hónapos csecsemőjét? Inkább érdemi válaszon törnéd a fejed, amivel esetleg segítesz a kérdezőnek.
2015. nov. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is kellett tornáztatni a fiunkat, a kórházban egy gyógytornász mutatta meg, hogy pontosan hogyan, és volt ülésbe húzás. Én is csodálkoztam rajta, de a kórházban is és az itthoni gyerekorvos is megerősített benne, hogy helyes a gyakorlat és csináljuk, mert hipotón volt a fiunk. Mondjuk nálunk sok babának ajánlották ezt a fajta tornát a kórházban, aminek ez az egyik eleme, de mindenkinek megmutatta egyénileg a gyógytornász. A fiunknak használtak a gyakorlatok, a mozgása jól fejlődött, nem volt nála ilyen féloldalasság. Ha aggódsz, akkor vidd el gyerekorvsohoz, ő is meg tud nyugtatni vagy ha gond van, akkor soronkivul beutalni, de ne idegeskedj. Most már rengeteg féle torna van, ha nem ez, majd segít másik.
2015. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van,nem magamtól akartam ülésbe húzást csinálni a picinêl,neonatológus és gyerekorvos tanácsára.Először nem is mertem mert nagyon hátra hagyta a kisfejét.De most már nagyon ügyesen emeli.Két hét múlva kell mennünk kontrollra,ott úgyis mondani fogom hogy ferdén tartja a kis fejét.Aggódok,remêlem nem lesz semmi komoly baj.
2015. nov. 9. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is kell ülésbe húzást csinálni napi 3-5x. Hipotón volt a babám,ez a Katona-féle torna egyik gyakorlata.
2015. nov. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 60%oska azt hiszi, hogy teljesen idiota a kérdezö és ülteti a gyerekét. De az ülésbe huzással csak a fejtartást segiti, ebben semennyi ültetés nincs. Fel, majd egyböl vissza.
2015. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!