Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sima Sterimar orrspray használ...

Sima Sterimar orrspray használható babáknál?

Figyelt kérdés

Gyógyszertárban simát adtak, párszor már használtuk is, de most láttam, hogy van külön babáknak. Elvileg erre is azt írták, hogy 15 napos kortól lehet.

Szerintetek használhatom vagy vegyek másikat?


2015. nov. 9. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az összetevő simán sós víz, akkor igen. Sokszor csinálják azt, hogy ugyanazt a terméket többféleképp csomagolnak, így jobban eladható.

Az Algo- kezdetű fájdalomcsillapítónak van az a marketingtrükkje, hogy ízületre, izomfájdalomra, stb külön-külön van gyógyszerük. Egyszer összenéztem őket, mindben ugyanannyi iboprofen hatóanyag van, tehát gyakorlatilag ugyanazt a gyógyszert adják el többféle csomagolásban.

2015. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a Szentkirályi is ezt csinálja: van a másfél literes "sima" víz, rajta elrejtve, apró betűkkel, hogy babák is kaphatják.

Van külön babavíz, ami ugyanez, csak ott a csomagoláson van egy hatalmas babafej és fajlagosan drágább ugyanaz a víz.


Ezért érdemes a csomagolást, betegtájékoztatót alaposan átnézni, mert simán lehet, hogy ugyanazt a terméket árulják kétfajta csomagolásban.

2015. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Használhatod. Mi is azt használunk most, mert a gyerekeknek való épp elfogyott a helyi gyógyszertárban, nekünk meg sürgősen kellett. A baba sterimar kisebb adagot, kisebb erővel de jobban szétpermetezve juttat be. Orsszívás előtt ezért szerintem jobb. De az sem szívás ha a másikat használjátok.
2015. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy más a szórófeje, pl.a baba Nasivinből kevesebb jön egy nyomásra.

Sterimar helyett tudom ajánlani a sima gyógyszertári sósvizet+adagolót. Mi már csak ilyet veszünk, 300 Ft talán elsőre és utántölthető.

2015. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Sterimar és a Sterimar Baby között annyi a különbség, hogy a Sterimar Baby-nek kisebb az adagolója! Ugyanazt fújja, csak kisebb intenzitással! Használtam mindkettőt, kb. tökmindegy!
2015. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Más cég gyárt babáknak olyansós vizes orrspray-t, amiből ipari főnyomócső nyomásával jön ki a víz, még az agyát is átmossa. Szóval szinte mindegy, káros anyag nincs benne, csak más a nyomás.


A Nasivinnél egyébként ennél több különbség van: a babáknak gyártottban nincs tartósítószer. (Pont tegnap kérdeztem róla a gyerekorvost.)

2015. nov. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!