Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom ugy erzem ossze...

Nem bírom ugy erzem ossze roppanok, mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Van eg 3 honapos kisfiam. Kb 2 hetes korától nem alszik szinte semmit (8-10 órát de aztis éjszaka nappal felosztva) viszont a helyzet a következő ha fent van a többi időbe egyszerűen 5 percet nincs el magába. Vagy hurcolni kell a lakásba vagy beszélgetni állni vele stb. Egyedul nevelem se éjszakám se nappalom Kikeszít es komolyan mondom az őrület határán vagyok. Olvastam egy csomó helyen nem szabad sírni hagyni mert ilyen pici baba meg közelségre vágyik stb de ez mar sok egyszerűen nem bírom. Olyan mint ha napi 18 órába azert lenne fent hog engem idegesitsen.

#Baba gondok
2015. nov. 10. 00:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

adsz neki Espumisant vagy egyéb szélhajtót?

a pici babáknál ez a gondok legbiztosabb oka.


és igen, ha ráállsz, hogy igenis vigasztalod, akkor meg fog nyugodni tartósan.

2015. nov. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen a hasa biztosan nem faj. Az oké hogy megnyugtatom de bele fogok ebbe örülni es nem viccelek.
2015. nov. 10. 01:09
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

*a gyermek megváltoztat, tanít türelemre, kitartásra, erőt ad.

inél többet vagy vele de szívből(tovább hurcolászod mint amikor már megnyugodott stb, annál jobban tudni fogja, hogy számíthat rád bízhat benned és utána már a kiságyban is nyugodtabb lesz :)

2015. nov. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

rajtam ez sokat segített, hátha neked is:

"Néha talán úgy érzed, csak egy kéz vagy, akinek mindig ott kell lennie, egy tejcsarnok,

ami nonstop nyitva tart, egy öl, amiben mindig van szabad hely, egy láb, aki mindig rohan, ha hívják.

De a babának sokkal többet jelent ez: biztonságot, bizalmat, jelet arra, hogy a világ jó hely, ahol gondoskodnak róla,

ahol szeretik őt, ahol érdemes élni, mert csodálatos. Épp, mint anya . "


Vida Ágnes

2015. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Hát a babák szerintem így vannak kitalálva, mint a kismajmok, lógnak rajtunk, amíg rá nem éreznek a kúszás-mászásra, addig non-stop. Legalábbis az én babám is ilyen volt, 8-9 hónapos koráig non-stop kézben. Még aludni se nagyon lehetett letenni az első hónapokban, azonnal felébredt, ahogy megérezte az ágy hidegét. De azt se hiszem, hogy az anyák arra vannak kitalálva, hogy ezt egyedül hordozzák, szóval érthető, ha úgy érzed, nem bírod. Nyilván emellett el kell látnod a háztartást is. Nekem a férjem mindenben segített, de így is nagyon nehéz volt, bár én élveztem, mert fél évig rendeltük a kaját és mint mondtam, a férjem miatt jutott időm boldognak lenni. Úgy összenőttünk a kicsimmel, ahogy azok az anyukák biztos nem, akiknek a gyereke simán el van vízszintesben. (Van ilyen is, nem tudom hogy csinálják. Hagyták befásulni a gyereket a sírásba vagy azok a babák kevésbé igénylik a hordozást??? Sokat olvastam a témában és azt kell mondanom, a természetes az, ha a kisbaba állandóan az anyján lóg az első 8-9 hónapban, mint a majmoknál.) Ha újra kezdhetném, én vennék egy hordozókendőt már rögtön az elején. Biztos vagyok benne, hogy sokkal egyszerűbb lett volna az életem és tudtam volna főzni az első pillanattól kezdve. Vegyél egy hordozókendőt!!!!!!!!!!!!!!
2015. nov. 10. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogsz megorulni!!!! Hozza fogsz szokni!

Nekem is egy ilyen gyerkocot dobott a gep! A mai napig rossz alvo. 2,5 eves! En is sokszor voltm az orulet hataran. Tudom ez nem vigasz, de tudd h nem vagy egyedul.


Az elejen nappal semmit nem aludt a fiam. Ha jol emlekszem olyan 5 honapos kora korul kezdett hosszabban aludni nappal, nem csak 10 percet.


Most nappal kevesebb mint egy orat alszik. Este 9 korul kerul agyba es reggel 7 kor mar porog. Most is "kirugdosott" az agybol h hozzak neki kakaot!


A hordozokendo jo otlet, probald ki!

Anyukad neha nem tud segiteni hogy lefoglalja picit a babat? Emlekszem nekem az is feludules volt, ha fozhettem egy kavet. Vagyis ha nem csak a baba korul tettem vettem.

2015. nov. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Gondolj arra, hog ez az időszak el fog múlni. Nagyon jókat játszotok, nevettek majd, ahogy cseperedik. meríts abból erőt, hogy a tragédiák, a gondok nem itt kezdődnek. Mi lenne ha beteg lenne, ha vese vagy szívátültetésre várna? Ha még a karodban sem tarthattad volna, csak egy falon át nézhetnéd? Tudom ,hogy nagyon nehéz, még akkor is ha van egy társad, és jó alvó a babád, nem még így. De kitartás! a bajok tényleg nem itt kezdődnek.
2015. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Neked az a legnagyobb problémád,hogy egyedül vagy a kicsivel!Ez nagyon nagyon nehéz lehet,sajnálom.Mindenkinek kell a kikapcsolódás,ha csak 1 órányi,akkor is!A babád is megérzi,hogy feszült vagy,egyre csak halmozódik,ha nem segítesz magadon.Keress valakit,aki néha figyel rá,te meg menj el sétálni,moziba,mindegy hová,csak kapcsolj ki.Szakadj el a napi rutintól.
2015. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az vigasztal hogy nem vagy egyedül: a 3 hónaposom jelenleg is a karomban alszik, fél kézzel gépelek. Ha leteszem, ordít. Hordozókendőben ordít.

Viszont ha sikerül mély alvásig ringatnom, akkor a hintájában (adamo) hosszabban elvan (kiságyban nem). Most is arra várok.

2015. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Kendőben kösd magadra, akkor te is tudsz azt csinálni amit akarsz, ő meg tud nyugodtan aludni közben!
2015. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!