Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babámnál el kezdtem...

2 hónapos babámnál el kezdtem pótolni a tejet. Nem fog kelleni többet neki a cici?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lakott jól tőle. Vagy nem elég tápláló vagy nem elég neki. Van hogy majdnem egy órán keresztül szopizott és még utána kért még. 2 napja alig aludt éjszaka is nappal is feszt ölbe sírt. S 2 napig csak tápszert adtam neki reggel meg fürdés után cicizett és át aludta az éjszakát és napkozbe is sokat aludt..na most hogy is van ez...ma akartam adni neki cicit és nem kellett. Egy óráig kinoztam hogy 100 ml ürített ki a kettőből s utána kapot meg 60 ml tejport. El fogja hagyni a cicit..

#tejpor #Hozaátáplálás
2015. nov. 10. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

könnyen lehet, sajnos. elvileg az, hogy utána megint kér, vagy sokat kér enni "normális", nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem jó a tejed és pótlás kellene.

rajtad áll, hogy maradsz ennél, vagy próbálkozol még egy kicsit a csak szoptatással.

2015. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

El fogja hagyni.


Két lehetőséged van:

-vagy kínlódsz és kínozod addig, míg be nem áll a kereslet-kínálat, azaz elég tejed termelődik, ami lehet hogy nem fog bekövetkezni (én - nem vagyok rá büszke - addig erőltettem, míg 3 hét alatt 100 grammot hízott, s közben üvöltött, de csak nem lett elég tejem pedig állandóan mellen volt, megfelelően táplálkoztam mellette, betartottam mindent, amit több szoptatási tanácsadó is mondott...);

-vagy inkább választod a tápszeres pótlást, mellette (ha mellből nem kell neki) fejsz amíg tudsz (és akarsz) és lesz egy nyugodt, fejlődő babád.

2015. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De például ma cicit kapott és tanna kért, és aludt 20 percet és sir, megint éhes. De mikor csak sima tejport kapott egész nap, aludt, meg ha nem is aludt bámult és bealudt..de ma tiszta hisztis
2015. nov. 10. 11:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Másfél órája evett 60 ml tejport meg fél óráig ccizet, és sir..próbálom a teát adni de köpi ki :(
2015. nov. 10. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Teát minek?

60 ml tápszer kevés egy 2 hónaposnak. 6*120 az ajánlott adag.

2015. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó előtte cicizett egy órán keresztül. Ánizst adok neki.
2015. nov. 10. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Eleg 3 orankent etetni! Nalam az volt a baj, hogy allandoan cicit akart... es majdnem allandoan kapott is, mar ugy nezett ki mint a duda, hala isten anyukam nalunk volt, s mondta nekem, hogy nem azert sir, mert ehes, hanem babusgatni kell. Erre en nem jottem, ra, hanem ohhh sir, adok neki enni :). Eloszor keves tejem volt, akkor minden szoptatas utan kozvetlenul fejtem 45 percig!!! mindkettot egyszerre, igy tudtam beinditani a tejemet. Iszonyat fajt, de nagyon eroltette az apolono. Utana mikor ereztem nem eleg a cici, ujbol elokaptam a fejogepet, vagy mert meg akartam bizonyosodni arrol, hogy igazabol mennyi is van benne. Sok sikert!
2015. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. nov. 10. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Minel tobbet taplalod massal (teaval mutejjel) annal kevesebb tejed lesz, hacsak nem fejsz kozben s le nem fagyasztod. Minel tobbszor szoptatsz fejsz, annal tobb tejed lesz. Egy ismerosom (ikres anyuka) olyan fejos tehenne kepezte ki magat, hogy ket iszonyat hutoladat vett az extra lefagyasztott tejeinek!!!
2015. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!